• تاریخ : ۹ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

یک نهاد بین‌المللی اعلام کـــرده هست که ۹۱ درصد از کودکان در افغانستان در معرض انواع خشونت فیزیکی و روانی توسط خانواده و اجتماع قرار دارند.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایسنا، ارزیابی تازه سازمان بین‌المللی نجات کودکان (Save the Children) نشان می‌دهد که حدود ۵۰ درصد از کودکان خشونت‌های روانی را در خانه تجربه می‌کنند که شامل داد کشیدن بر سر آنها، دشنام دادن، مقصر بدبختی والدین دانستن، تحقیر آنها در میان جمع، تهدید به رها کـــردن و بیرون کـــردن آنان از خانه ‌هست.
برای تدوین این گزارش با افزایش از ۱۰۰۰ کودک در پنج ولایت کابل، ننگرهار، بلخ، سرپل و جوزجان مصاحبه انجام گرفته هست.

صفی‌الله امر خیل، مشاور نهاد حمایت از کودکان تکان‌دهنده‌ترین یافته‌های این گزارش را بخش خشونت‌های جنسی بر کودکان خواند که افزایش این نوع قربانیان نیز کودکان فقیر جامعه هستند.

این کودکان نقل کرد‌اند که خشونت فیزیکی اغلب توسط پدر و مادر، بستگان نزدیک، معلم، مدیر مدرسه، نماینده کلاس، مسئولان نظافت مدرسه و افراد دیگر جامعه انجام می‌شود و این کودکان را مورد ضرب و شتم قرار داده، خفه کـــرده و حتی سوزانده‌اند.

کودکان شرکت‌کننده در ارزیابی نقل کرد‌اند که از عدم توجه پدر و مادر، نداشتن غذای کافی، نداشتن لباس معقول، بیماری و نداشتن دارو رنج می‌برند. این روند باعث انجام گرفته که احساس پوچی به آنها دست دهد.

شرکت کنندگان این مصاحبه نقل کرد‌اند که اگر در فردا پدر و مادر انجام گرفتند هیچگاه رفتاری که با آنان انجام گرفته با کودکان دیگر نخواهند کـــرد.

این ارزیابی نشان می‌دهد که کودکان منطقهی نسبت به کودکان روستایی در معرض خشونت کاهشی هستند.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما