• تاریخ : ۱۲ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

مدیر مرکز حرهست وزارت تعلیم و پرورش گفت: باید هدایت دانش‌آموزان جهت هستفاده صحیح از فضای مجازی؛ از نخستویت‌های پدافند غیرعامل باانجام گرفت.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایسنا، محمدحسین کفراشی در پانزدهمین همایش تخصصی گفتار ماه با موضوع پدافند غیرعامل، درسالن اجتماعات ساختمان شهید رجایی، امنیت را حیاتیترین نیاز جامعه برشآقا و اظهارکـــرد: امنیت امروز جامعه ما مرهون خون شهیدانیی هستند که در ۸ سال دفاع مقدس آقاانه در برابر دشمن ایستادگی کـــردند.
وی افزود: اگر بخواهیم مدیون شهیدان نباشیم امروز باید  با پایان  توان از کیان نظام جمهوری اسلامی دفاع کنیم .

کفراشی تصریح کـــرد: برای ایجاد امنیت، تقویت بنیه دفاعی اجتناب ناپذیر هست و این دفاع در دو بخش مسلحانه و غیرمسلحانه تعریف می شود .

وی پدافند غیرعامل را همان دفاع غیرمسلحانه دانست و خاطر نشان کـــرد: در پدافند غیرعامل زیرساخت‌هایی مهیا می شود تا در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی مقاوم باشیم و در شرایط بحران کاهشین خسارت به زیر ساخت های اصلی کشور وارد شود.

مدیر مرکز حرهست وزارت تعلیم و پرورش اظهارکـــرد: یکی از آسیب های اجتماعی امروز ، فضای مجازی هست که همواره کاهش اثرات مخرب آن از دغدغه های رهبر معظم انقلاب هست.

وی ادامه داد: در کشور ۱۸ میلیون کودک و نوجوان داریم که حدود ۸ میلیون نفر آنان روزانه ۶ ساعت در فضای مجازی سیر می کنند و این نگرانی همواره وجود دارد که آنها چگونه از این فضا هستفاده می کنند؟.

مدیر مرکز حرهست وزارت تعلیم و پرورش گفت: مسئولان و نخستیای دانش آموزان باید برای تبدیل تهدید فضای مجازی به فرصت زیاد از پیش تلاش کنند و به جای رها کـــردن آن، تعلیم بهره مندی صحیح از فضای مجازی را به مخاطبان آن بیاموخانومد.

به نقل مرکز هشدار رسانی و روابط عمومی وزارت تعلیم و پرورش، وی بر تلاش همه مسئولان بروحدت وهمدلی تاکید و عنوان کـــرد: تعلیم معلمان برای آشنایی با فضای مجازی و هدایت دانش آموزان  در رهستای توسعه پدافند غیرعامل زیاد ضروری هست.

شایان ذکرهست؛ دراین همایش دکتر علی اصغرزارعی جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور درخصوص ضرورت تقویت و توسعه پدافند غیرعامل به ارائه نقل کردرانی پرداخت.


انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما