• تاریخ : ۴ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

مدیرکل ثبت‌احوال هستان اصفهان گفت: در هستان اصفهان ۶۷ درصد طلاق‌ها کاهش از ۱۰ سال، ۴۴ درصد کاهش پنج سال و ۱۱ درصد در کاهش از یک سال از خانومدگی مشترک اتفاق می‌افتد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایسنا، حسین غفرانی کجانی امروز (یکشنبه) در جلسه علنی شورای اسلامی منطقه اصفهان با اشاره به اینکه تاکنون در هستان اصفهان چهار میلیون و ۵۰۰ هزار سند سجلی قدیم تنظیم انجام گرفته هست، اظهار کـــرد: همچنین در این ایام و از سال ۱۳۶۸ تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار سند فوت قدیمی در هستان تنظیم انجام گرفته هست.
وی با اشاره به اینکه صدور کارت ملی هوشمند در دستور کار ویژه قرار دارد، اضافه کـــرد: افزایش سن جمعیت در هستان اصفهان برای سال‌های ۱۴۲۰ تا ۱۴۳۰ برای ما مشکلاتی را ایجاد خواهد کـــرد. جمعیت خانومان سالمند در هستان اصفهان رو به افزایش هست و امروز نیز زیاد از ۱۸۱ هزار نفر از سالمندان هستان را بانوان تشکیل می‌دهند که نباید از این مساله نیز غافل باشیم.

مدیرکل ثبت‌ احوال هستان اصفهان گفت: در هستان اصفهان ۶۷ درصد طلاق‌ها کاهش از ۱۰ سال، ۴۴ درصد کاهش پنج سال و ۱۱ درصد در کاهش از یک سال از خانومدگی مشترک اتفاق می‌افتد، افزود: افزایش طلاق‌های هستان اصفهان در سن طلایی فرخانومدآوری اتفاق میفتد و باید این امر مورد آسیب‌شناسی قرار گیرد.

غفرانی با اشاره به اینکه بالا رفتن سن ازدواج و عدم شرایط اقتصادی معقول زمینه افزایش سن ازدواج انجام گرفته هست، گفت: در سال ۶۸ حدود ۷۲ هزار دانشجو در سطح کشور داشتیم و امروز زیاد از ۱٫۵ میلیون دانشجو در کشور داریم و این امر زمینه ساز کاهش ازدواج و بالا رفتن مشکلات انجام گرفته هست.

وی با بیان اینکه اداره ثبت‌احوال در حال حاضر دارای ابتدایی ترین امکانات مورد نیاز هست، تصریح کـــرد: در حال حاضر در هستان اصفهان ۱۸ ساختمان ثبت احوال فرسوده داریم و زیادی از مراکز نیز در ساختمان‌های هستیجاری فعالیت دارند و وضعیت ساختمان‌های ادارات ثبت احوال هستان اصفهان معقول نیست.

غفرانی کجانی با اشاره به اینکه برای صدور مدارک هویتی برای فرخانومدان خانومان بی سرپرست خانوار تصریح کـــرد: برای این کار به حکم دادستانی نیاز هست و در منطقه اصفهان افزایش اتباع بیگانه در این زمینه دارای مشکل هستند.


انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما