• تاریخ : ۳۰ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

زیاد از ۶۰۰ خانوم و کودک می‌گویند قربانی سوء هستفاده و بهره‌برداری جنسی نیروهای صلحبان سازمان ملل متحد انجام گرفته‌اند که برای حفاظت از آنها رفته بودند! مقام‌های ارانجام گرفت هم معتقدند این تنها گوشه‌ای از یک رسوایی بزرگ هست و آمار حقیقی شاید ۱۰ برابر افزایش باانجام گرفت.

به گزار

ش خانوم فردا، به گرازش
از
ایسنا، برآوردهای حتمی سازمان ملل در پنج سال گذشته نشان می‌دهد این سازمان اظهارات ۶۱۲ خانوم و کودک قربانی سوءهستفاده جنسی را تایید کـــردند که شامل ۳۵۳ مورد ادعای جداگانه علیه کارکنان سازمان ملل فقط در عملیات‌های صلحبانی هست.

برخی موارد شامل تعدادین خانوم و کودک هست که می‌گویند مورد سوءهستفاده زیاد از یک مجرم قرار گرفته‌اند. در ۱۳۱ پروند قربانیان می‌گویند در زمان کودکی مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند و توسط متجاوزان باردار انجام گرفتند. از ابتدای سال گذشته در مجموع ۲۱ مورد پرونده در ارتباط با کودکان تشکیل انجام گرفته هست و هفت مورد آنها می‌گویند باردار انجام گرفتند. سازمان ملل تعداد پرونده‌هایی که رد انجام گرفته هست را اعلام نکـــرد.

در حالی که ۵۶۱ پرسنل سازمان ملل در پنج سال گذشته در کانون اتهامات قرار گرفتند اما تنها ۳۰ تن به جرم سوءهستفاده جنسی خانومدانی انجام گرفتند و تعدادی کاهش از آن هم جریمه انجام گرفته، کاهش رتبه گرفته یا اخراج انجام گرفتند.

اندرو مک‌لئود، پروفسور مطالعات امنیتی و جنگی در دانشکده کینگ لندن خوهستار محاکمه نیروهای متجاوز سازمان ملل انجام گرفت. او گفت: این آمارها تصویری تاسف‌آور از شرایط را نشان می‌دهد که در آن سازمان ملل این اتهامات را جدی تلقی نمی‌کند. این تنها عملیات‌های صلحبانی هست و ما ذهنیتی از عملیات‌های غیر صلحبانی نداریم.

او در ادامه به برآوردهای جدید خیریه “صدای ضجه آنها را بشنوید” درباره سوءهستفاده جنسی جهانی اشاره کـــرد که تاکید دارد کارکنان سازمان ملل احتمالا مرتکب ۶۰ هزار تجاوز، آزار و اذیت جنسی و سوءهستفاده در دهه گذشته انجام گرفتند. این برآورد بر پایه تحقیق پیشین درباره گزارش جرایم جنسی هست.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما