• تاریخ : ۴ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

گل بنفشه برای خواب نوزاد/ آیا درمان بی خوابی نوزاد با روغن بنفشه صحت داره؟!نوزاد من ۸ ماهه هست شبها خیلی دشوار به خواب میره. یکی از دوستام گفت مالیدن روغن بنفشه به پشتش میتونه کمک کنه. این صحت داره؟


پاسخ مشاور:


در طب سنتی برای رفع بی خوابی کودکان توصیه می شود با پنبه آغشته به روغن بنفشه، مقعد کودک را روزی تعداد بار چرب کنند تا روغن بنفشه از طریق مقعد جذب شود. روغن بنفشه خاصیت آرام بخش و خواب آور دارد.


روغن بنفشه را می توانید از عطاری تهیه کنید.


برای خواب آسوده شبانه نوزاد لطفاً نکات زیر را مطالعه فرمایید:


۱- ماساژ تسکین دهنده و حمام درست قبل از خواب می تواند شگفتی ساز باانجام گرفت. ماساژ نیکو با هستفاده از یک روغن معطر، به بچه کمک می کند تا ماهیچه هایش آرام شود. آنها با این کار احساس طراوت و تمیزی دارند و به احتمال زیاد بهتر و سریعتر به خواب می روند.


۲- تمیز بودن لباس ها و شکم پر برای قرار دادن نوزاد در شرایط خواب مطلوب ضروری هست. پوشک کثیف یا شکم خالی می تواند دلیل اصلی برای بیدار انجام گرفتن فرخانومد شما باانجام گرفت. تغذیه کودک به طور صحیح قبل از خواباندن قطعاً به آنها کمک خواهد کـــرد تا برای مدت طولانی بخوابند.


۳- پخش برخی از موسیقی های تسکین دهنده و یا آواز خواندن برای کودک، نه تنها مهارت های شنوایی او را بهبود می بخانجام گرفت، بلکه آرامش ذهنی او را نیز برای یک خواب آسوده تامین می کند. مادران در طول قرن ها برای نوزادان خود لالایی می خواندند و حالا ثابت انجام گرفته هست که این ترفند متداوم کار می کند.


۴- خنک نگه داشتن اتاق در تابستان و گرم نگه داشتن آن در زمستان (دمای مطلوب) و تاریک کـــردن اتاق به عنوان یک عنصر کلیدی در خواب آسوده مطرح هست. خاموش کـــردن دلیلغ ها مانع از اینکه کودک از چیزهایی در اتاق پریشان شود، خواهد انجام گرفت. ترکیب موسیقی با دمای معقول اتاق و نور کم باعث ایجاد محیط خواب معقول برای کودک شما می شود.


۵- یک رویه و نشانه خواب برای کودکتان بسازید. این می تواند هر زمان که شما می خواهید شروع شود. وجود یک حالت و نشانه برای خواب باعث می شود که کودک قبل از خواب به وظایف خود بپردازد و این نشانه ها برای کودک شما یادآور این هست که زمان خواب هست. این نه تنها به خواب بچه کمک می کند، بلکه در کودکان تابعیت از روال و نظم را نیز توسعه می دهد.


۶- از تماس با چشم کودک جلوگیری کنید، زیرا تماس با چشم کودک می تواند آنها را در خلق و خوی پرشور نگه دارد و خواب را به تاخیر بیاندازد. بنابراین، سعی کنید از تماس با چشم و یا صحبت مستقیم با کودک در هنگام تلاش برای خواباندن آنها، خودداری کنید.


۷- نوزاد خود را در زمان خواب آلودگی در رختخواب بگذارید، زیرا این امر به کودک کمک می کند محیط خود را قبل از اینکه به خواب برود بشناسد و قبل از بیدار انجام گرفتن، تشخیص دهد. قرار دادن آنها در رختخواب پس از خواب، بدان معنی هست که آنها در یک محیط ناآشنا بیدار خواهند انجام گرفت، که خواب آنها را مختل می کند.


۸- کودک خود را درک کنید و سعی کنید که آنچه را که برای هر کودک معقول هست، تشخیص داده و انجام دهید. بعضی از نوزادان با قدم زدن، برخی در ماشین و بعضی ممکن هست پس از یک تمرین بدنی، به نیکوی بخوابند. لازم هست بفهمید که کودک شما در چه حالتی افزایشین آرامش را برای خواب دارد.


اکثر رانجام گرفت نوزاد در هنگام خواب هست، بنابراین لازم هست به آنها زمان معقول خواب داده شود تا سالم باقی بمانند و به نیکوی رانجام گرفت کنند. تایمی آنها به نیکوی به خواب می روند، به شما نیز آرامش می بخشند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما