• تاریخ : ۱۶ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

716124 793 گرد و غبار در راه 7 اســتان

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به خنک شدن هوا در نوار شمالی کشور طی سه روز آینده، از وقوع گرد و غبار در اســتان‌های سمنان، اصفهان، قم، مرکزی، قزوین، سیستان و بلوچستان و هرمزگان در روز آینده (شنبه ۱۷ تیرماه) خبر داد.

احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی بیانگر تقویت جریان‌های شمالی و نفوذ هوای خنک در نوار شمالی کشور طی سه روز آینده اســت.

وی افزود: بر این اساس امروز در مناطقی از شمال غرب و ارتفاعات غرب کشور و سواحل غربی خزر رشد ابر، رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.  

وی با بیان اینکه امروز و روز شنبه مناطقی ازجنوب غرب کشور گرد و غبار خواهد داشت، اظهار کرد: روزهای شنبه و یکشنبه نیز در شمال شرق و شرق کشور گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی نقاط به‌ویژه در زابل با گرد و خاک همراه خواهد بود.

وظیفه تاکید کرد: روز شنبه با افزایش سرعت وزش باد در مناطق جنوبی سمنان، بخش‌هایی از اســتان‌های اصفهان، قم، مرکزی و قزوین پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی، با اشاره به شرایط جوی تهران طی دو روز آینده، گفت: آسمان تهران در روز شنبه (۱۷ تیرماه)، صاف، در بعدازظهر وزش باد، اوایل شب افزایش ابر و افزایش باد پیش‌بینی می‌شود  که حداکثر و حداقل دمای ۴۰ و ۲۸ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین تهران در روز یکشنبه (۱۸ خرداد)، نیمه ابری، به‌تدریج کاهش ابر، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۳۹ و ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته گرد و غبار در راه ۷ اســتان اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما