• تاریخ : ۲۱ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

نایب مدیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: جدایی از والدین با نظر مقام قضایی و واگذاری به بهزیستی تصمیم اخذ انجام گرفته برای کودکان بدسرپرست در لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوان هست.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
خانه ملت، محمد کاظمی در خصوص وضعیت کودکان بدسرپرست در لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوان، گفت: در لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوان درباره کودکان دارای والدین بدسرپرست پیش‌بینی‌هایی انجام گرفته هست، به این صورت که این کودکان با نظر مقام قضایی از پدر و مادر جدا و به مراکز حمایتی چون بهزیستی واگذار شود.
بهزیستی اجازه واگذاری کودکان به والدین بدسرپرست را تا بهبود تکمیل آنها ندارد
نماینده آقام ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کـــرد: در حقیقت پیش‌بینی انجام گرفته تا با واگذاری کودکان بدسرپرست به بهزیستی، مسئولان بهزیستی موظف شوند با نظارت مددکاران اجتماعی تا زمانی که والدین شرایط خاص دارند، از کودکان نگهداری و از واگذاری مجدد به والدین خودداری کنند.

وی با بیان اینکه در لایحه ساز و کار معقولی برای کودکان بدسرپرست پیش‌بینی انجام گرفته هست، افزود: تامین منابع اعتباری و بودجه برای بهزیستی جهت تجهیز اماکن نگهداری از این کودکان نیازمند کمک زیاد هست، لذا دولت و مجلس در جریان بررسی و تصویب بودجه‌های سنواتی باید به این موضوع توجه کنند.

افزایش پذیرش کودکان بدسرپرست به دنبال افزایش آسیب‌ها
کاظمی با اشاره به افزایش پذیرش کودکان بدسرپرست توسط بهزیستی در ماه‌های اخیر، گفت: متناسب با افزایش خطرات و گستردگی آسیب‌های این چنینی باید اعتبارات بهزیستی افزایش یابد، به ویژه هم‌اکنون که ساز و کار راهگشایی در لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوانان پیش‌بینی انجام گرفته هست.

کودکان بدسرپرست در مراکز بهزیستی احساس آرامش ندارند/افزایش بودجه بهزیستی لازمه تجهیز اماکن نگهداری از کودکان بدسرپرست

این نماینده آقام در مجلس شورای اسلامی، یادآور انجام گرفت: متاسفانه بهزیستی به لحاظ مشکلات بودجه‌ای برای نگهداری معقول از کودکان بدسرپرست با مشکلاتی مواجه انجام گرفته هست، لذا در زیادی از مواقع کودکان احساس آرامش در این مراکز ندارند بنابراین اقدام به فرار کـــرده و متواری می‌شوند.

والدین کودکان بدسرپرست را معتادان و قاچاقچیان موادمخدر خانومدانی شامل می‌شود
نایب مدیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمار دقیق از تعداد کودکان بدسرپرست در دست نیست، گفت: این کودکان عمدتا دارای والدین معتاد یا قاچاقچیان موادمخدر خانومدانی هستند، در حقیقت حیاتی‌ترین اعتیاد و قاچاق موادمخدر سبب بروز مشکلات برای کودکان انجام گرفته هست.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما