• تاریخ : ۱۱ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله


رابطۀ جنسی در دوران بارداری برای برخی از آقاان زیاد جذاب هست و برخی دیگر حتی به این موضوع فکر هم نمی‌کنند.


این را بدانید که رفتار هر دو گروه تکمیلاً طبیعی محسوب می‌شود. این موضوع که شما در کدام گروه قرار دارید، با عوامل زیادی در ارتباط خواهد بود. یک واقعیت در این میان قطعی هست؛ زمانی که همسرتان باردار هست خانومدگی جنسی شما تغییر خواهد کـــرد.در این مطلب با تغییرات خانومدگی جنسی آقاان در طول بارداری خانومان آشنا شوید.


در این مقاله مطالعه می‌کنید:


رابطۀ جنسی بدون وجود خطری برای جنین

تغییراتی در میل جنسی

اقدامات شما برای بهبود رابطۀ جنسی

رابطۀ جنسی بدون وجود خطری برای جنین


حقیقت این هست که احتمالاً شما در طول دورۀ بارداری به اندازۀ گذشته رابطۀ جنسی نخواهید داشت. شاید ترس از آسیب و صدمه‌ای به کودک حیاتی‌ترین علت کنار گذاشتن رابطۀ جنسی توسط خانومان و آقاان در دوران بارداری باانجام گرفت. اما تا زمانی که پزشک همسرتان، رابطۀ جنسی را برای او ممنوع نکـــرده هست، نباید نگران باشید. کودک شما به نیکوی توسط کیسۀ آب، ماهیچه‌های ضخیم دیوارۀ رحم و مخاط واژن محافظت می‌شود.


بنابراین درصورتی‌که انجام گرفتت نزدیکی جنسی زیاد نباانجام گرفت به هیچ‌کس آسیبی نمی‌رسد. اگرچه بهتر هست برخی موارد را برای پیشگیری از هر نوع مشکل در دوران بارداری همسرتان رعایت کنید. برای مثال درصورتی‌که بهداشت شخصی خود را رعایت نکنید، ممکن هست باعث انتقال عفونت به مادر و جنین شوید.


در برخی شرایط ممکن هست روش‌های نزدیکی جنسی دیگر نیز خطرناک باانجام گرفت. مثلاً اگر شما مبتلا به تبخال دهانی هستید، تماس جنسی دهانی با همسرتان ممکن هست باعث انتقال عفونت به او شود. همچنین درصورتی‌که همسرتان دارای جفت پایین بوده یا بواسیر داشته باانجام گرفت، نزدیکی از طریق مقعد می‌تواند برای او مشکلاتی ایجاد کند.


تغییراتی در میل جنسی

تغییرات انجام گرفتیدی که در دورۀ بارداری در خانومان ایجاد می‌شود، تغییر میل جنسی در شما و همسرتان را به دنبال دارد. ممکن هست در سه ماهۀ نخست بارداری، همسرتان موجب تحریک جنسی افزایشی در شما شود. زیادی از آقاانی که در شرف پدر انجام گرفتن هستند، نسبت به قبل احساس نزدیکی افزایشی با همسرشان پیدا می‌کنند و در برخی مواقع این احساس نزدیکی خود را در قالب حس شهوت نشان می‌دهد. برای برخی دیگر سه ماهۀ نخست یا احتمالاً کل دورۀ بارداری زمان کاهش میل جنسی هست.


احساس‌های متضاد در مورد مسئولیت‌های جدید، نگرانی‌های مالی یا حسادت نسبت به توجه زیاد همسرتان به کودکی که هنوز به دنیا نیامده هست، از دلایل دیگر کاهش میل جنسی هست.


زیادی از آقاان احساس می‌کنند که بدن در حال رانجام گرفت همسرشان افزایش خانومانه و بنابراین جذاب‌تر انجام گرفته هست و برای برخی دیگر به این شکل نیست. همسرتان نیز ممکن هست نظرات مختلفی در مورد رابطۀ جنسی در دوران بارداری داشته باانجام گرفت. او شاید حالا احساس نزدیکی افزایشی به شما و اصرار کاهشی برای هستفاده از وسایل پیشگیری از بارداری داشته باانجام گرفت. شاید تصور ایجاد یک خانومدگی جدید با شما برایش شهوت‌انگیز و بزرگ انجام گرفتن شکمش زیاد هم برای او خوشایند باانجام گرفت.


از طرف دیگر، ممکن هست او بخش زیادی از سه ماهۀ نخست را با حالت تهوع ناشی از بیماری صبحگاهی بگذراند و رابطۀ جنسی کمی برای او دشوار باانجام گرفت. همچنین ممکن هست نگران باانجام گرفت که با بزرگ انجام گرفتن شکمش و چاق انجام گرفتن دیگر در نظر شما شهوت‌انگیز یا جذاب نیست؛ سعی کنید تا جایی که می‌توانید این احساس را از او دور کنید. زمانی که بحث رابطۀ جنسی مطرح هست، تغییرات بدن مادر که به علت بارداری اتفاق می‌افتد، شاید خود باعث وجود یک سری تضادها، فکرهای بی‌اساس و سردرگمی‌هایی در زیادی از زوج‌ها باانجام گرفت.


اقدامات شما برای بهبود رابطۀ جنسی

بهترین راه‌حل این هست که در مورد احساس‌ها، خوهسته‌ها و نیازهایتان با یکدیگر صحبت کنید. لازم هست دید جنسی خود را وسیع‌تر کنید و کمی تغییر دهید، به ویژه در طول تعداد ماه آخر بارداری که حالت قرارگیری شما هنگام نزدیکی جنسی بر روی بدن همسرتان دشوار یا غیرممکن هست. می‌توانید حالت‌های دیگر را با یکدیگر ترکیب کنید و حالتی را انتخاب کنید که ممکن هست برای او آسوده‌تر باانجام گرفت.


برای مثال حالتی که کنار یکدیگر دراز کشیده‌اید یا حالتی که او بالا و روی بدن شما باانجام گرفت. اگر درد حاصل از نزدیکی جنسی برای همسر شما از لذت آن افزایش هست، راه‌های دیگری نیز برای لذت بردن وجود دارد که اکنون زمان معقولی برای شناسایی آنههست.


به زمانی فکر کنید که شما هر کار جنسی دیگری به ‌جز نزدیکی تکمیل را انجام می‌دادید؛ در آن زمان هیجان‌آور بود و اکنون نیز می‌تواند نیکو و به همان اندازه جذاب باانجام گرفت. همۀ لذت عمیق و پایدار جنسی در گرو میزان علاقۀ شما دو نفر به یکدیگر هست. یادتان باانجام گرفت که شما کودکی در راه دارید که حاصل همین احساس شمهست.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما