• تاریخ : ۲۸ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله


گروه رویدادي : تغذیه

تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۸ – ۱۳:۲۳

كد :۷۵۹۱۵

کشمش در بارداری/ پیشگیری از کم خونی بارداری با خوردن کشمش!


هنگامی که فهمیدید باردار هستید خانومدگی شما تغییر می کند. برخی از این تغییرات مثبت هستند و برخی دیگر نیستند. یکی از بزرگترین تغییرات نگرانی درباره مواد غذایی هست.فواید بی نظیر مصرف کشمش در بارداری

قبل از بارداری هر چیزی می خوردید و الان باید مراقب آن چه می خورید و می آشامید، باشید. در واقع تغذیه معقول برای سلامتی جنین لازم هست.

پس چه غذاهایی در بارداری معقول هستند؟ غذاهای سالم زیادی وجود دارد که کشمش یکی از این مواد غذایی هست.


مزایای خوردن کشمش در بارداری

کشمش مزایای زیادی دارد که در ادامه ذکر انجام گرفته هست:

جلوگیری از کم خونی


معمولا در بارداری بخاطر کمبود آهن، مادر دچار کم خونی می شود. در این حالت به منابع آهن برای رانجام گرفت جنین نیاز دارید. می توانید از مکمل ها هستفاده کنید اما بهتر نیست از مواد غذایی طبیعی هستفاده کنید؟ کشمش غنی از آهن و ویتامین ب هست. اگر کشمش بخورید می توانید از کم خونی در بارداری جلوگیری کنید و خستگی و علائم مربوط به آن را از بین ببرید.


کاهش یبوست

افزایش خانم ها در بارداری از مشکلات گوارشی و یبوست رنج می برند. این مشکلات به خاطر تغییرات هورمونی هست. اما مقدار کمی کشمش این مشکلات را حل می کند. کشمش حاوی فیبر هست و باعث آسوده تر انجام گرفتن حرکات روده می شود. در مقاله ای دیگر تعداد راهکار برای رفع یبوست در بارداری ذکر انجام گرفته هست.

کشمش به خاطر قند و گلوکزی که دارد باعث تامین انرژی در بارداری می شود.


افزایش اشتها

کاهش اشتها در خانم باردار به خصوص در سه ماهه نخست و سوم بارداری اتفاق می افتد. در سه ماهه نخست بارداری حالت تهوع مانع از غذا خوردن می شود. در سه ماهه سوم بارداری، رانجام گرفت رحم مانع از غذا خوردن می شود. کشمش حاوی فیبر، منیزیم و پتاسیم هست که باعث افزایش اشتها در دوران بارداری می شود.


سلامت دندان

لثه متورم در بارداری مشکلی رایج هست. خوردن کشمش به خاطر اسید نخستانیک باعث سلامتی دندان و لثه می شود.

جلوگیری از سرطان و بیماری های قلبی عروقی

در بارداری بدن تغییرات زیادی می کند. پایان این تغییرات باعث هسترس می شود که می تواند منجر به سرطان یا بیماری های قلبی عروقی شود. کشمش به خاطر خواص آنتی اکسیدان مانع از این بیماری ها می شود.


تامین انرژی

در بارداری، خستگی یکی از مشکلات رایج هست. کشمش به خاطر قند و گلوکزی که دارد باعث تامین انرژی می شود.

کمک به رانجام گرفت هستخوان ها و بینایی جنین

خوردن کشمش در بارداری به جنین نیز کمک می کند. ویتامین آ موجود در کشمش برای بینایی جنین مفید هست. همچنین کلسیم موجود در آن باعث قوی انجام گرفتن هستخوان های جنین می شود.


مشکلات ناشی از خوردن زیاد از حد کشمش در بارداری

کشمش همان طور که سالم هست خوشمزه نیز هست. به همین دلیل در هنگام خوردن به مقدار آن توجه نمی شود.

مقدار زیاد کشمش باعث افزایش قند خون می شود. این مسئله می تواند باعث دیابت بارداری شود. یکی از مشکلات دیابت بارداری بزرگ انجام گرفتن زیاد از حد جنین و دشواری زایمان طبیعی هست. بنابراین نیاز به سزارین می شود. همچنین دیابت بارداری باعث می شود فرخانومد شما چاق شود. در صورت وجود دیابت بارداری، احتمال دیابت نوع دو در مادر و جنین افزایش می یابد.

بنابراین سعی کنید در بارداری به مقدار معقول کشمش مصرف کنید. 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما