• تاریخ : ۱۵ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

قیمت ٢٠٠ تومان دلال‌ها برای خیار ۴‌هزار تومانی بازار تهران، کشاورزان را عصبانی کرد کشاورزان افغان با احداث بیش از حد گلخانه در اصفهان بازارمان را به هم ریخته‌اند…

 140992 793 کشاورزان اصفهانی بارهای خیار را به خیابان ریختند

کشاورزان اصفهانی که بارهای خیار را برای فطریقه به میدان اصلی میوه و تره‌بار شهر آورده بودند، بعد از مواجهه با قیمت‌شکنی دلال‌ها، پشت رل وانت بارهایشان نشستند و به سمت خیابان تغییر مسیر دادند. آنها در یک حرکت اعتراضی و هماهنگ تمام بارهای خیار را کف خیابان‌ها ریختند و البته از این صحنه فیلمبرداری کردند تا فیلم اعتراض‌شان را در فضای مجازی منتشر کنند. آنها به «شهروند» می‌گویند؛ درحالی ‌که در بازار تهران انواع خیار هر کیلوگرم بین ١۵٠٠ تا ۴‌هزار تومان فروخته می‌شود. دلالان حداکثر قیمتی که برای محصول کشاورزان تعیین می‌کنند، کیلویی ٢٠٠ تومان اســت. این موضوع در شرایطی رخ می‌دهد که دولت بارها کشاورزان را به کشت خیار در گلخانه‌ها ترغیب کرده و معتقد اســت؛ کشت خیار در گلخانه‌ها میزان مصرف آب را تا یک‌سوم کاهش می‌دهد اما کشاورزان می‌گویند، هزینه گلخانه‌داری در ایـــران بسیار بالاســت و قیمت تمام‌ شده هر کیلوگرم خیار گلخانه‌ای برای کشاورزان ١٠٠٠ تومان اســت. با این شرایط دلالان نه‌تنها محصول گلخانه‌داران را به یک‌پنجم قیمت می‌خرند، بلکه کشاورزانی که بی‌توجه به خشکســالی خیار را در عرصه‌های آزاد کشت می‌کنند، محصولشان را با قیمت پایین‌تر برداشت می‌کنند و با حاشیه سود بیشتر می‌فطریقهند.

افغان‌ها بازار اصفهانی‌ها را اشباع کرده‌اند

«کشاورزان افغانی بازارمان را به هم ریخته‌اند» این موضوعی اســت که اصفهانی‌ها با «شهروند» در میان می‌گذارند و می‌گویند؛ افغان‌ها زمین‌های وسیعی در شاهین‌شهر، مبارکه و مورچه‌خورت زیر کشت گلخانه‌ای برده‌اند و همین مسأله موجب شده اســت که میزان تولید از میزان تقاضا پیشی بگیرد و دلال‌ها قیمت‌شکنی کنند.

یکی از کشاورزان مبارکه که مایل به درج نام خود نیست، به «شهروند» می‌گوید که هزینه تمام‌شده تولید هر کیلو خیار در گلخانه بیشتر از ‌هزار تومان اســت اما مازاد تولید از یک طرف و وجود دلال‌ها از طرف دیگر باعث شده تا محصول تولیدی را به یک‌پنجم هزینه تولید از آنها بخرند.

حالا اعتراض کشاورزان به بازار کشاورزی به فضای مجازی کشیده شده اســت. پارســال بوشهری‌ها گوجه‌فرنگی‌هایشان را در جاده ریختند و چندی پیش کشاورزان فلاورجان اصفهان گوجه‌فرنگی و گل کلم‌هایشان را در آغل گوسفندان ریختند و فیلمش را در فضای مجازی منتشر کردند. این سناریو حالا به گلخانه‌داران خیار در اصفهان رسیده اســت. گلخانه‌داران اصفهانی در اعتراض به پایین‌بودن قیمت خرید خیار، محصولات خود را دورریز کردند. به گفته کشاورزان معترض، درحالی‌ که قیمت هر کیلو خیار در شهرهایی مانند تهران ١۵٠٠ تا ٣٠٠٠ تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد، این محصول را از گلخانه‌داران کیلویی ٢٠٠ تومان می‌خرند. درحالی‌ که این ٢٠٠ تومان اصلا به‌صرفه نیست و حتی هزینه‌های تولید را پوشش نمی‌دهد.

دلال‌ها ارزان می‌خرند و گران می‌فطریقهند

درهمین حال حسین محمدرضایی، رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان در گفت‌وگو با «شهروند» تأکید می‌کند که در مورد محصولات کشاورزی، همواره پول بیشتری نصیب دلالان می‌شود و کشاورزان و تولیدکنندگان متضرر می‌شوند.

به گفته محمد رضایی، امســال میزان تولید خیار در اصفهان مازاد بر نیاز اســت و به این ترتیب باید این محصول همان‌گونه که به قیمت پایینی از کشاورزان خریداری می‌شود، به قیمت پایینی هم به دست مصرف‌کنندگان برسد، اما واسطه‌ها ارزان می‌خرند و گران می‌فطریقهند. در این شرایط هم گلخانه‌داری که چندین ماه زحمت کشیده، متضرر می‌شود و هم مصرف‌کننده نهایی که مردم باشند.

اما موضوعی که کارشناسان کشاورزی بر آن تأکید دارند، این اســت که هزینه تولید محصولات گلخانه‌ای در ایـــران در مقایسه با سایر کشورها بسیار بالاســت. درهمین حال، صاحبنظران معتقدند که احداث گلخانه و تولید محصول در بسیاری از مناطق آن هم بدون مطالعه و کارشناسی حالا گریبانگیر کشاورزان شده و هم هزینه‌های بالای تولید را به آنها تحمیل کرده و هم برای بازاررسانی تولیدات خود با دردسرات جدی مواجه‌اند.

به گفته رئیس انجمن حمایت از کشاورزان اصفهان، در مناطقی مانند بندرعباس و گیلان خیار خارج از گلخانه تولید می‌شود و این محصول به بازار اصفهان می‌آید. کشاورزانی که با هزینه‌های بالا در گلخانه خیار تولید کرده‌اند، نمی‌توانند با محصول کشاورزانی که در فضای باز تولید کرده‌اند، رقابت کنند و در نتیجه دردسراتی مانند پایین‌بودن قیمت خرید برای آنها به وجود می‌آید.

تولید گلخانه‌ای در شرایط غیراســتاندارد

درهمین حال، حسن احمدی گلخانه‌دار در گفت‌وگو با «شهروند» چند دلیل را برای بالابودن هزینه تولید محصول در گلخانه‌ها برمی‌شمرد. به گفته او، یکی از دلایل اصلی غیراســتانداردبودن اغلب سازه‌های گلخانه‌ای اســت و در شرایطی که سازه‌های گلخانه‌ای چوبی ســال‌هاســت که در اروپا منسوخ شده، کشاورزان همچنان انتظار دارند که تولیدی مشابه کشورهای اروپایی داشته باشند ولی این موضوع اصلا امکان‌پذیر نیست.

آن‌گونه که این گلخانه‌دار می‌گوید، سازه‌های گلخانه‌ای جدیدی هم که آمده، مطابق با شرایط آب و هوایی کشورهای اروپایی طراحی شده و بومی‌سازی نشده اســت.

احمدی با اشاره به تنوع آب و هوایی ایـــران و چهار فصل‌بودن آن می‌گوید: کشورمان به ‌حدی تنوع آب و هوایی دارد که باید سازه‌های متفاوتی را برای هر یک از این اقلیم‌ها طراحی کرد تا هم بهره‌وری افزایش بیابد و هم هدررفـــــت انرژی نداشته باشد.

او با انتقاد از جدی گرفـــــته‌نشدن مشاور تغذیه در گلخانه‌ها معتقد اســت که هم کشاورزان توجهی به این موضوع حیاتی ندارند و هم دانشگاه‌ها متخصصان خوبی را در این رشته تربیت نکرده‌اند و به نوعی باید گفت که فاصله بین دانشگاه و کشاورزی بسیار بیشتر از سایر بخش‌هاســت.

این گلخانه‌دار بسته‌بندی نامناسب و نبود بازاریابی را از دیگر دردسرات تولیدکنندگان محصولات گلخانه‌ای می‌داند و می‌گوید: کیفیت خیار ایـــران بسیار بهتر از خیار ترکیه اســت اما ترک‌ها روی نگهداری، حمل‌ونقل، بسته‌بندی و بازاریابی کارهای بسیار خوبی انجام داده‌اند ولی ما در کشورمان به این موارد بی‌توجه هستیم.

تولید خیار غیراقتصادی اســت
اما در این میان افرادی هم هستند که معتقدند گلخانه‌داری بسیاری از کشاورزان برای خاک و آب ضرر دارد و هزینه‌های بسیاری را بر دولت و کشور تحمیل می‌کند. محمد ثالثی، توزیع‌کننده بذر و از فعالان عرصه کشاورزی در اصفهان به «شهروند» توضیح می‌دهد که تولید یک کیلو خیار برای اقتصاد کشور ٢٠‌هزار تومان و برای کشاورزان حداقل ٨٠٠ تا ١٢٠٠ تومان تمام می‌شود. به گفته او، گلخانه‌داری که ٣٠ تن خیار در ‌ســال تولید کند، به‌طور متوسط ٣٠‌میلیون تومان هزینه جاری خواهد داشت.

ثالثی معتقد اســت؛ در این میان هزینه‌ای که دولت و کشور برای تولید محصولی مانند خیار گلخانه‌ای می‌دهد، حیاتیتر از هزینه کشاورزان اســت. زیرا برای تولید یک کیلو خیار ١٠ لیتر آب و یک لیتر گازوییل مصرف می‌شود که قیمت این ١٠ لیتر آب بیشتر از ۵‌هزار تومان و هر لیتر گازوییل ٣‌هزار تومان اســت. برای برق گلخانه‌ها هم که دولت سوبسید می‌دهد و در این میان خاک هم از بین می‌رود.

راننده کامیون هم گلخانه زده اســت

او به بی‌اطلاعی و بی‌مطالعه کارکردن بسیاری از کشاورزان اشاره می‌کند و می‌گوید: بدون مطالعه به بسیاری از افراد مجوز و وام بانکی داده می‌شود و نتیجه این می‌شود که به‌عنوان مثال فردی که راننده کامیون اســت و از شغلش خسته شده، به احداث گلخانه و تولید محصول رو می‌آورد، بدون این‌که هیچ‌گونه اطلاعاتی از آن داشته باشند.

به گفته این کشاورز، درحالی این اتفاق در کشور ما رخ می‌دهد که در دنیا گلخانه یک صنعت بسیار پیشرفـــــته اســت و در نتیجه در کشوری مانند هلند که چندین برابر ما بارندگی دارد، برای تولید یک کیلو گوجه‌فرنگی ۴ لیتر آب مصرف می‌شود و در ایـــران ٢۵ تا ٣٠ لیتر آب.

ثالثی با بیان این‌که عوامل بسیاری در بالارفـــــتن هزینه تولید محصولات گلخانه‌ای در کشورمان موثر اســت، به وضع گلخانه‌داری در کشوری مانند ترکیه اشاره می‌کند و می‌گوید: در این کشور گلخانه‌ها بسیار ساده اســت اما اطلاعات کشاورزان ترکیه بسیار بیشتر از کشاورزان ایـــرانی اســت و در ترکیه از هر ‌هزار مترمربع در هر سه‌ماه ٢۵ تن گوجه‌فرنگی برداشت می‌کنند ولی در گلخانه‌های ایـــران در یک‌ســال این حجم محصول برداشت می‌شود. جالب اینجاســت که ترک‌ها سوخت بسیار کمی را برای تولید مصرف می‌کنند اما ما ٣٠‌هزار لیتر شوخت مصرف می‌کنیم.

این فعال بازار کشاورزی تأکید می‌کند که در ایـــران گلخانه‌ها در ایـــران در مناطق مناسبی احداث نشده اســت و کم‌اطلاعی و بی‌اطلاعی کشاورزان هم مزید بر علت شده تا هزینه‌های تولید افزایش بیابد. درعین ‌حال، پیشرفـــــتی در مراحل مختلف گلخانه‌داری و ازجمله کاشت، داشت و برداشت نداشته‌ایم و به بومی‌سازی این صنعت توجه نکرده‌ایم.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته کشاورزان اصفهانی بارهای خیار را به خیابان ریختند اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما