• تاریخ : ۲۴ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

کدام لباس‌ها برای هستفاده در خانه معقول‌ترند؟!نکات حیاتی برای انتخاب لباس آسودهی خانگی!

همه ما معمولا برای خرید لباس حیاتیانی یا روزمره، دقت افزایشی به خرج می‌دهیم، اما لباس‌های آسودهی و لباس‌هایی که در خانه می‌پوشید هم به همان اندازه اهمیت دارند.

پوشیدن یک لباس آسوده، خوش رنگ و معقول می‌تواند هم به سلامت جسم شما کمک کند و هم روحیه شما را بالا ببرد. پس برای دانستن حیاتیترین نکات در انتخاب لباس آسودهی ادامه این مطلب را بخوانید.


به کیفیت لباس‌ها توجه کنید

لباسی که در خانه می‌پوشید باید یک لباس مخصوص باانجام گرفت، یعنی هر تی شرت یا بلوزی را برای پوشیدن در خانه انتخاب نکنید. لباس‌های آسودهی این ویژگی را دارند که به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند. این حیاتیترین تفاوت لباس‌های آسودهی با لباس‌هایی هست که بیرون خانه می‌پوشید.


شاید یک بلوز مجلسی یا یک شلوار جین، برای این طراحی انجام گرفته باشند که شما زیاد از آنکه احساس آسودهی کنید، زیبا دیده شوید، اما کارکـــرد یک لباس آسودهی در درجه نخست آن هست که به شما حس آرامشِ در خانه بودن را بدهد.


انواع تاپ و تونیک خانمها، این امکان را به شما می‌دهد که در عین حال که مرتب دیده می‌شوید احساس آسودهی کنید. پوشیدن لباس‌های تنگ و آزاردهنده، نه تنها می‌تواند در طولانی مدت مشکلاتی را برای سلامت جسمانی شما به وجود آورد، بلکه آرامش روحی شما را هم برهم می‌خانومد.

در کنار آن برای انتخاب لباس آسودهی، سراغ لباس‌های ارزان قیمت و بی‌کیفیت نروید. شاید در ابتدا تفاوتی بین یک لباس با کیفیت و یک لباس با جنس نامعقول نبینید، اما این تفاوت پس از نخستین شستشو خودش را نشان می‌دهد.از رنگ و رو رفتن لباسی که در خانه می‌پوشید، نه تنها لباس را غیرقابل هستفاده می‌کند بلکه شما را نامرتب نشان می‌دهد. بهتر هست آنچه در خانه می‌پوشید به اندازه لباس‌های حیاتیانی و روزمره‌تان مرتب و خوش رنگ باانجام گرفت.در ضن می‌توانید راهکارهایی برای حفظ کیفیت لباس و نو بودن آن را در این صفحه بخوانید.


اهمیت جنس لباس در افزایش آسودهی بدن

حیاتیترین نکته در انتخاب هر لباسی به ویژه انواع لباس آسودهی و لباس زیر، توجه به جنس آن هست. الیاف مصنوعی مثل پلی هستر یا نایلون، به این دلیل که اجازه عبور هوا را از داخل و خارج از لباس نمی‌دهند، جلوی تنفس پوست و خروج رطوب ناشی از تعریق را می‌گیرند. همچنین زمختی این الیاف باعث ایجاد و تحریک حساسیت‌های پوستی می‌شود.

ممکن هست در یک لباس حیاتیانی و مجلسی یا حتی یک لباس روزمره که قرار نیست برای ساعات طولانی آن را بپوشید، وجود درصد بالاتری از الیاف مصنوعی، تعدادان مشکل‌زا نباانجام گرفت، به ویژه اینکه در لباس‌های حیاتیانی معمولا افزایش از این الیاف هستفاده می‌شود تا جلوی چروک انجام گرفتن لباس گرفته انجام گرفته و لباس فرم مرتب‌تری روی بدن داشته باانجام گرفت، اما این الیاف در لباس‌های آسودهی یک ممنوعیت بزرگ محسوب می‌شوند.


انواع لباس‌های خواب و زیر خانومانه، به دلیل تماس مستقیم با پوست و هستفاده طولانی مدت، باید از الیاف طبیعی مانند نخ و پنبه تشکیل انجام گرفته باشند. این الیاف علاوه بر لطافت بالا، حساسیت زا نیستند و اجازه عبور هوا را نیز به داخل لباس می‌دهند.

یک لباس گرم که برای فصل زمستان انتخاب می‌شود، بهتر هست از پارچه‌های پشمی باانجام گرفت. اما به این نکته نیز توجه کنید که الیاف پشمی برای برخی افراد می‌تواند حساسیت‌زا باانجام گرفت.

آسوده ترین لباس برای پوشیدندر خانه، لباسی هست که پارچه آن از الیاف طبیعی تشکیل انجام گرفته باانجام گرفت و در عین حال کمی حالت کشسانی داشته باانجام گرفت تا انعطاف‌پذیری آن را بالا ببرد.

جنس لباس یکی از عوامل حیاتی در میزان آسودهی لباس محسوب میشود و در شرایط مختلف و فصول مختلف میتوان از لباس هایی با جنس های متفاوت هستفاده کـــرد تا بدن در حالت آسودهی افزایشی باانجام گرفت. برای مطالعه در این مورد میتوانید به مطلب منتشر انجام گرفته در این مقاله از وبسایت آریسته مراجعه کنید.


به رنگ و طرح لباس‌ها توجه کنید

فراموش نکنید که هر لباس آزاد و آسودهی را که پیدا کـــردید، نباید در خانه بپوشید. طرح و رنگ لباس‌های آسودهی به همان اندازه‌ای اهمیت دارند که در انتخاب لباس‌های حیاتیانی به این نکات توجه دارید.

سراغ رنگ‌هایی بروید که با پوست شما متناسب هستند و افزایش آن‌ها را دوست دارید. رنگ‌های ساده و طبیعی را کنار بگذارید و رنگ‌های پرانرژی و قوی انتخاب کنید، مطمئن باشید که از پوشیدن این رنگ‌ها شما هم انرژی می‌گیرید.

طبق همین قاعده، طرح‌های شاد هم می‌تواند در روحیه شما تاثیرگذار باانجام گرفت. طرح‌های فانتزی و بانمک، دقیقا همان چیزهایی هستند که برای ست لباس آسودهی به آن نیاز دارید.سعی کنید در لباس‌های آسودهی، لباس خواب و لباس‌های زیر تنوع داشته باشید. رعایت این قواعد ساده نه تنها سلامت پوست و جسم شما را تأمین می‌کند، بلکه خیلی سریع می‌توانید نتیجه آن را در روحیه شاد خودتان ببینید.


در خانه مرتب باشید

در کنار ظاهر مرتب و متناسب لباس‌ها، توجه به مرتب بودن موها و سلامت و شادابی پوست هم اهمیت دارد. اگر موهای بلندی دارید بهتر هست آن‌ها را باز نگه ندارید بلکه با یک کش نرم آن را ببندید یا بالای سر خود جمع کنید، اما از کشیدن موها خودداری کنید.

اگر موهایتان کوتاه هست، سعی کنید آن را متداوم مرتب و شانه انجام گرفتن نگه دارید.

زیبا دیده انجام گرفتن در خانه به معنای آرایش کـــردن نیست، در واقع بهتر هست ساعاتی را که در خانه هستید به پوست خود هستآسوده دهید و از لوازم آرایشی هستفاده نکنید. اما هستفاده از کرم‌های نرم کننده، مرطوب کننده و حتی ضدآفتاب می‌تواند در شادابی پوست شما موثر باانجام گرفت.

به علاوه ساعاتی که در خانه هستید بهترین زمان برای درمان کـــردن لب‌های ترک خورد هست، لب‌ها را تکمیلا تمیز کنید و از بالم لب و نرم‌کننده‌های لب به صورت مداوم هستفاده کنید.

به این ترتیب برای انتخاب لباس آسودهی و لباس‌های خواب و زیر لازم هست به نکاتی چون کیفیت و دوام لباس، الیاف به کار رفته در پارچه و رنگ و طرح آن توجه کنید. حیاتیتر از همه هر لباسی را به عنوان لباس آسودهی نپوشید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما