• تاریخ : ۲ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

کتاب «قواعد فقهی دماء ثلاثه بانوان» تألیف طاهره‌سادات موسوی، هستاد حوزه علمیه از سوی انتشارات سوره تماشا منتشر انجام گرفت.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ايكنا، نبأ، کتاب قواعد فقهی دماء ثلاثه بانوان که توسط طاهره‌سادات موسوی، هستاد حوزه علمیه نوشته انجام گرفته هست مشتمل بر سه فصل بوده که برای بانوان، خواهران طلبه و اساتید حوزه‌های علمیه قابل هستفاده هست.

با توجه به اهمیت طهارت بخش ویژه بانوان و به لحاظ اینکه بعضاً مسائل پیچیده‌ای دارد که مورد ابتلای خانومان هست؛ از نظر نگارنده مسئله‌ای که موجبات اشتغال ذهنی را برای وی به‌وجود آورده این هست که این مسائل علی‌رغم ابتلای خانم‌ها و نیاز آنان به درک نیکو و عمل کـــردن به آنها، مشکلات خاص خود را دارد و ممکن هست در فهمیدن و فهماندن یا تطبیق جزئیات و مصادیق، حق مطلب ادا نشود بر این اساس می‌توان مسائل زیادی را بر قواعد کلی تدوین‌ انجام گرفته توسط فقها، منطبق کـــرد به صورتی که تا حدودی فهم آن آسان شود و بانوان بتوانند مشکلات فقهی خود را حل کنند.

در این اثر درباره طهارت، تکالیفی ویژه بانوان وجود دارد و آن مسائل مربوط به دماء ثلاثه(حیض، هستحاضه، نفاس) هست که مراجع تقلید احکام آن را در رساله‌های عملیه و یا در رساله‌های جداگانه‌ای تحت عنوان احکام بانوان بیان کـــرده‌اند، اما این مسائل پیچیدگی‌هایی دارد که بانوان در تشخیص نوع و شرایط و خصوصیات خون‌های مذکور و انطباق آن با قواعد فقهی و تعیین تکلیف شرعی خود دچار مشکل می‌شوند.

این کتاب با دنبال تبیین قواعد کلی فقهی مربوطه برای فهم افزایش و کمک به تطبیق جزئیات و مصادیق با مفاهیم و احکام صادره به صورت آسان تدوین انجام گرفته هست تا بانوان دچار سردرگمی نشوند و تکالیف فقهی و عملیه خود را به آسودهی تشخیص دهند و عمل کنند.

کتاب قواعد فقهی دماء ثلاثه بانوان نوشته طاهره‌سادات موسوی با تفریظ آیت‌اله شیخ محمدرضا شانظری، هستاد حوزه علمیه، با ارزش ۵۰۰۰ تومان، در ۱۱۰۰ نسخه به چاپ رسیده هست و علاقه‌مندان جهت تهیه این اثر می‌توانند با انتشارات سوره تماشا ۰۹۱۳۲۷۶۳۶۶۸ تماس بگیرند.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما