• تاریخ : ۲۶ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

حجت الاسلام حیدری گفت: تایمی والدین برای بچه ها کتاب می خوانند، انسی میان پدرومادر و کودک ایجاد می شود که برای هردو زیاد لذتبخش هست و این کاهشین فایده کتاب خوانی برای کودکان هست.

به گزار

ش خانوم فردا، به گرازش
از
مهر، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حیدری ابهری نویسنده با حضور در پلن تلویزیونی شابک درباره اهمیت کتابخوانی برای کودکان گفت: بچه ها کتاب هایی که متناسب با سن شان باانجام گرفت را درک می کنند و تایمی والدین برای بچه ها کتاب می خوانند به بهانه کتاب انسی میان پدرومادر و کودک ایجاد می شود که برای هردو و خصوصا برای کودک زیاد لذتبخش هست و این کاهشین فایده کتاب خوانی برای کودکان هست.

وی در ادامه این پلن در معرفی برخی از آثارش گفت: در حدود ۷۰ اثر از من وجود دارد که کتاب «محمد مثل گل بود»، «خداشناسی قرآنی کودکان»، «دایره المعارف قرآن» و «فرهنگنامه سوره های قرآن» از جمله آثاری هست که با هستقبال نیکوی روبرو انجام گرفت. و کتاب «پول، خدا، بچه ها» که قصد دارد مسائل مالی را با نگاه دینی به کودکان بیاموزد یعنی خانومدگی مالی با مسائل دینی. در این کتاب بحث سبک خانومدگی را در حوزه مسائل مالی مطرح می شود که باید در وجود بچه ها نهادینه شود.

این نویسنده همچنین افزود: کتاب «خمره» و «قصه های مجید» از جناب آقا کرمانی از جمله کتاب هایی هستند که آنها را دوست می دارم و خاطراتشان در ذهنم باقی مانده هست.

حیدری ابهری در ارتباط با ویژگی های ادبیات کودک گفت: ادبیات کودک و بزرگسال از جهت نیاز و ویژگی های مخاطب با یکدیگر تفاوت دارند. مخاطب کودک و نوجوان هیجان و شور خاص خود را دارد و نویسنده باید مفاهیم را با فضای ذهنی مخاطب تنظیم کند و ارائه دهد.

وی با اشاره به اهمیت نمایشگاه کتاب گفت: برای ترویج کتابخوانی در ابتدا کتاب باید در معرض دید عموم قرار بگیرد. مثلا تایمی به نمایشگاه کتاب می روی، وارد فضایی پر انرژی می شوی که به نظرم منطقه پایتخت این ظرفیت را دارد که در سال دو بار نمایشگاه کتاب پایتخت برگزار شود.

معرفی و متن خوانی کتاب «جشن همگانی» به قلم مجید قیصری از دیگر بخش های پلن شابک بود.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما