• تاریخ : ۲۷ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • موضوع : مجله

چگونه ناحیه تناسلی زیبا و سالمی داشته باشیم؟!خانم ها به صورت غریزی علاقه به خودآرایی و بهبود وضع ظاهری دارند . این میل غریزی به میزان مختلف تا پایان عمر در خانم ها باقی می‌ماند. نکته حیاتیی که باید مورد توجه قرار داد، رسیدن به زیبایی بخش های پنهان هست؛ طبق آمارهای به دست آمده درصد زیاد زیادی از طلاق ها به دلیل ناکام ماندن از رابطه جنسی خوشایند و موفق هست. بنابراین لازم هست به این بعد از خانومدگی خانوماشویی توجه ویژه و خاصی شود . یکی از نکات حیاتی در بهبودی روابط جنسی وضع ظاهری هست از این رو جراحی زیبایی واژن و روش‌هایی که منجر به روشن انجام گرفتن پوست واژن می‌شوند، طرفداران زیاد زیادی را به خود اختصاص داده هست. در ادامه راهکارهای موثر و سریع برای سفید انجام گرفتن ناحیه تناسلی را بررسی می‌کنیم. 


پوست ناحیه تناسلی :

حساس ترین و ظریف ترین بخش از بدن خانم‌ها، ناحیه تناسلی هست . پوست این ناحیه به دلیل سبک غلط خانومدگی، شستشوی مداوم با آب و خشک نکـــردن، هستفاده از لباس زیرهای نامعقول با جنس‌های غیرنخی و روش‌های ناکارآمد رفع موهای زائد موجب تیرگی پوست ناحیه تناسلی می‌شود . و از آنجایی که خانم ها در سنین پایین از مراقبت های شخصی و اصولی غافل می‌مانند ، این تیرگی‌ها زیاد شایع هست و دستگاه تناسلی در اکثر افراد تیره تر از باقی نواحی بدن هست .


روشن انجام گرفتن واژن با صابون :

برخی از خانومان برای روشن انجام گرفتن پوست واژن از صابون‌های مخصوصی کمک می گیرند که متاسفانه PH ناحیه تناسلی‌شان به انجام گرفتت به هم می خورد که در صورت تداوم این کار عواقب جبران ناپذیری فرد را تهدید خواهد کـــرد .


روشن کـــردن پوست ناحیه تناسلی با لیزر :

اثربخش ترین و سریع ترین راه برای روشن انجام گرفتن پوست واژن لیزرهای تخصصی و مخصوص هستند که علاوه بر روشن کـــردن پوست ناحیه تناسلی موجب جوانسازی این ناحیه نیز می شود . سفید کـــردن واژن با لیزر روشی متایمی نبوده بلکه برای متداوم آثار تیرگی از پوست ناحیه تناسلی حذف می شود . 


همه خانم ها درباره سلامتی واژن نگران هستند. واژن سالم معمولاً (به طور طبیعی) اسیدی هست و شامل مقدار غنی از باکتری های مفید هست که به از بین بردن عفونت ها و ایجاد PH نرمال کمک می کنند. واژن سالم معمولاً مقدار کمی ترشح برای تمیزی خود واژن تولید می کند. مثل ترشحات بزاق که دهان را تمیز نگه می دارند.


هرگونه تداخل با این شرایط عادی، ممکن هست شما را با سوزش یا عفونت واژن مواجه کند. در این مکان می گوییم که چگونه واژن (مهبل) خود را تمیز نگه دارید:


۱- محافظت تعادل PH واژن بدون دوش واژینال:


دوش واژینال می تواند سطح PH واژن را به هم بخانومد. PH نرمال واژن بین ۳٫۸ تا ۴٫۵ هست. اگر واژن شما بوی تند و ناخوشایندی می دهد به پزشک متخصص خانومان مراجعه کنید، دوش واژینال بوی بد را پوشش می دهد (مخفی می کند) ولی مشکل را حل نخواهد کـــرد. از هستفاده از صابون های تند معطر یا تمیزکننده های واژن و فرج و داخل مهبل خودداری کنید. چون آنها بر تعادل PH نرمال واژن تأثیر می گذارند.


۲- حفظ یک رژیم غذایی سالم برای واژن سالم:


شاید باور نکنید، ولی داشتن یک رژیم غذایی مغذی سالم و متعادل و نوشیدن فراوان مایعات کلید سلامت واژن و باروری شمهست.


۳- رابطه جنسی امن برای خروج باکتری های مضر:


هستفاده از کاندوم در هنگام رابطه جنسی انسان را در برابر بیماری های مقاربتی مثل HIV، تبخال تناسلی، سیفلیس، سوزاک، زگیل تناسلی و کلامیدیا محافظت می کند. بعضی بیماری های مقاربتی مثل HIV و تبخال تناسلی درمان ندارند. و بقیه مثل ویروس پاپیلومای انسانی که باعث زگیل تناسلی می شوند، باعث ایجاد سرطان یا بیماری های دیگر می شود.


۴- ملاقات پزشک متخصص خانومان برای مراقبت های پیشگیرانه:


داشتن معاینات منظم خانومان و زایمان برای حفظ سلامت واژن زیاد حیاتی هست. خانم ها از سن ۲۱ سالگی حیاتی هست که به پزشک متخصص خانومان مراجعه کنند و به طور مرتب طبق دستور پزشک این معاینات را تکرار کنند. پزشک خانومان برای تشخیص اختلالات و بیماری های واژن و دستگاه تولید مثل تعلیم دیده اند. و همچنین تست پاپ اسمیر را برای بررسی تغییرات سلول های واژن را انجام می دهند برای تشخیص سرطان رحم.


۵- درمان عفونت تایمی به وجود می آید:


سه نوع عفونت وجود دارد:


۱- عفونت قارچی


۲- واژینوز باکتریال


۳- تریکومونیاز


این عفونت ها با انواع مختلف قارچ ها تولید می شوند. واژینوز باکتریال با رانجام گرفت زیاد از حد قارچ در واژن تولید می شود. تریکومونیاز از راه جنسی منتقل می شود. درمان این عفونت ها حیاتی هستند. زیرا درمان نکـــردن آنها باعث مشکلات ناخوشایند ناباروری، دردناک و جدی منجر شود.


هر سه آنها را می توان با داروهای خوراکی یا موضعی درمان کـــرد.


۶- هستفاده به اندازه و درست از روان کننده ها به غیر از وازلین


برخی از خانم ها در طول برانگیختگی ترشح کافی برای رابطه جنسی ندارند و ممکن هست آسیب ببینند. در این موارد خانم ها باید یک روان کننده مصنوعی هستفاده کنند ولی از وازلین یا روان کننده های غیرهستاندارد هستفاده نکنند زیرا باعث پاره انجام گرفتن کاندوم یا عفونت می شوند بهتر هست در این مورد با پزشک خود مشورت کنید.


۷- انتخاب لباس زیر معقول و خشک نگه داشتن آن


واژن شما باید تمیز و خشک باانجام گرفت و اینکه شما چه چیزی می پوشید بر این تمیزی تأثیر دارد. انواع خاصی از پارچه ها گرما و رطوبت را در این ناحیه افزایش می دهند و باعث رانجام گرفت زیاد از حد عفونت و باکتری می شوند. (مثل پارچه هایی که مواد پلهستیکی دارند.) هستفاده از لباس زیرهای نخی معقول هست.


از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان خودداری کنید و لباس های مرطوب شنا و لباس های تمرین ورزشی را سریع تعویض کنید.


۸- بهداشت نیکو


– بعد از اجابت مزاج، برای جلوگیری از آلودگی باکتریایی واژن خود را از جلو به عقب پاک کنید.


– در طول دوران قاعدگی نواربهداشتی خود را مرتب و سریع تعویض کنید.


– در دوران غیر از قاعدگی اگر ترشح دارید می توانید از پدهای روزانه هستفاده کنید ولی در غیر این صورت نباید از این پدها هستفاده کنید چون ایجاد رطوبت و گرما می کند که باعث عفونت می شود. 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما