• تاریخ : ۱۰ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

ویندوز بهصورت خودکار لوازم جانبی که از طریق USB به رایانه وصل شدهاند، در مواقع لازم تعلیق میکند؛ اما راه جلوگیری از این موضوع چیست؟

ویژگی تعلیق دستگاه‌های متصل به USB در ویندوز به صرفه‌جویی در مصرف انرژی کمک می‌کند؛ اما ممکن اســت برای برخی سخت‌افزار‌ها دردسر‌ساز شود. گاهی فعال بودن این ویژگی باعث اختلال در عملکرد دستگاه USB می‌شود. اگر دستگاه جانبی شما که به USB وصل شده اســت نیاز به اتصال دائمی دارد؛ بعد از خارج شدن از حالت تعلیق ممکن اســت عملکرد صحیحی نداشته باشد. در ویندوزهای ۷، ۸ و ۱۰ برای غیر فعال‌سازی این ویژگی، باید آن را از پنجره Power Panel کنترل‌ پنل تغییر دهید.

‌برای پیدا کردن این تنظیمات در ویندوز، از مسیر Control Panel روی گزینه‌ی Hardware and Sound کلیک کنید، سپس Power Options را انتخاب کنید.

0dfc887c b2c9 4c73 a1c3 d6e98ba74b82 چگونه در ویندوز مانع تعلیق تجهیزات متصل به USB شویم

در سمت راســت گزینه‌ی مصرف انرژی که از آن اســتفاده می‌کنید، روی گزینه Change Plan Settings کلیک کنید.

ffc3fde6 7612 4fbf 80b9 599727edb3ac چگونه در ویندوز مانع تعلیق تجهیزات متصل به USB شویم

ویندوز به‌طور پیش‌فرض از برنامه مصرف انرژی Balanced اســتفاده می‌کند؛ اگر شما به‌طور منظم برنامه‌های مصرف انرژی را تغییر می‌دهید، باید این تنظیم را برای هر برنامه انرژی مورد اســتفاده خود تغییر بدهید. روی گزینه Change advanced power settings کلیک کنید.

d400849d d726 45cf 8887 a4b73fe699a7 چگونه در ویندوز مانع تعلیق تجهیزات متصل به USB شویم

در فهرست بازشده به سمت پایین اسکرول کنید، قسمت USB settings را باز کنید و گزینه «USB selective suspend setting» را به Disabled تغییر بدهید. برای ذخیره تنظیمات خود روی OK کلیک کنید. از حالا به بعد، ویندوز هر دستگاه متصل به USB را بهطور خودکار تعلیق نخواهد کرد. اگر میخواهید به تنظیمات پیشفرض برگردید، این پنجره را مجددا باز کنید، گزینه USB selective suspend setting را به Enabled تغییر بدهید.

71805624 498c 4eeb b645 0d21529de291 چگونه در ویندوز مانع تعلیق تجهیزات متصل به USB شویم

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته چگونه در ویندوز مانع تعلیق تجهیزات متصل به USB شویم اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما