• تاریخ : ۹ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دسته‌بندی نشده


گروه رویدادي : بارداری

تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۸ – ۲۲:۴۲

كد :۷۶۴۲۸

چه مقدار آویشن باعث سقط می شود؟/ نگران سقط جنین هستم!

آويشن، گياهي هست از تيره نعناع، که مصرف گونه هاي مختلف آن بر نظم دوران قاعدگي موثر بوده و مقادير زياد آن به خصوص در دوران بارداري نبايد مصرف شود …


سلام من دو هفته هست حامله ام امشب یه لیوان جوشوندنی آویشن خوردم نمیدونستم آویشن برای جنین نیکو نیست آیا احتمال سقط هست چیکار کنم؟


پاسخ مشاور خانوم فردا:


سلام نگران نباشید مشکلی برای جنین شما به وجود نمی آید مصرف آویشن بطور مستمر و روزانه و به مقدار خیلی زیاد قاعده آور و خطرناک هست اما مصرف آن برای یک بار و در حد یک لیوان نگران کننده نیست.آویشن گیاهی كوهستانی و معطر هست كه تنوع زیادی دارد. این گیاه دارای طبیعتی گرم و خشك هست و از آن معمولاً به عنوان ادویه برای طعم ‌دار كردن انواع غذاها و بعضی خوراك‌ها هستفاده می‌‌كنند. 


*مصرف زیاد آویشن یا عصاره آن در دوران بارداری می تواند احتمال سقط جنین را افزایش دهد. بنابراین توصیه انجام گرفته هست که خانمهای حامله بهتر هست از مصرف این گیاه خودداری کنند.


*در مورد مصرف آویشن در دوران شیردهی، تحقیقات کافی انجام نانجام گرفته هست اما توصیه انجام گرفته هست که در این دوران هم زیاد از حد متدنخست خوراکی، از این گیاه هستفاده نشود.


*بر اساس تحقیقات، معلوم انجام گرفته که آویشن می تواند روند انعقاد خون را با تاخیر مواجه کند. بنابراین کسانی که قرار هست تحت عمل جراحی قرار بگیرند، از دو هفته قبل از عمل جراحی، نباید آویشن هستفاده کنند.


*همچنین بعضی افراد ممکن هست به آویشن و فرآورده های آن حساسیت داشته باشند، در این صورت نباید از این گیاه به صورت خوراکی یا موضعی (مثل روغنهای پوستی و …) هستفاده کنند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home2/blogir/public_html/zanefarda.ir/wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/sitemaps/class-sitemaps-cache.php on line 201