• تاریخ : ۲۲ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

هستاد بزرگ شطرنج ایران در نخستین حضور در نشست کمیسیون خانومان فدراسیون جهان چهار پیشنهاد در رهستای فعالیت‌های این کمیسیون مطرح کـــرد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
مهر، شادی پریدر که روز گذشته به عنوان عضو جدید کمیسیون خانومان فدراسیون جهانی شطرنج انتخاب انجام گرفت، با بیان اینکه این کمیسیون صرفاً در امور مربوط به شطرنج خانومان در دو بُعد قهرمانی و همگانی و مورد بحث قرار دادن مسائل مختلف پیرامون این ابعاد فعالیت دارد، د ر رابطه با چگونگی عضویت در این کمیسیون و پلن های پیشنهادی اش برای آن توضیح داد.
وی با بیان اینکه با پیشنهاد مدیر کمیسیون خانومان عضو این کمیسیون انجام گرفت، گفت: «مارتا ویرا» مدیر اکوادوری کمیسیون خانومان فیده در جریان مسابقات قهرمانی خانومان جهان در پایتخت، پیشنهاد عضویت در این کمیسیون را برای نخستین باربه من مطرح کـــرد. برای وی خیلی قابل توجه و حیاتی بود که  این موضوع که خانومان در برگزاری این مسابقات نقش زیادی داشتند و بر همین اساس پیگیر عضویت نماینده‌ای از ایران در کمیسیون خانومان انجام گرفت.

نایب مدیر فدراسیون شطرنج با بیان اینکه روز گذشته در نخستین حضورش در کمیسیون خانومان فیده، پیشنهاداتی را در رهستای فعالیت‌های بهتر این کمیسیون مطرح کـــرد، گفت: پیشنهاد نخستم در مورد برابری سهمیه خانم‌ها با جناب آقاان برای رویدادی مثل المپیک زیر ۱۶ سال جهان بود. پیشنهاد دیگرم در رابطه با جوایز نقدی در نظر گرفته انجام گرفته برای مسابقات مختلف مطرح انجام گرفت و تأثیری که میزان آنها می‌تواند در انگیزه بانوان شرکت‌کننده داشته باانجام گرفت.

پریدر در مورد سومین پیشنهاد مطرح انجام گرفته‌اش در کمیسیون خانومان فیده گفت: این پیشنهاد در رابطه با موقعیت بانوان در ساختار اصلی فیده بود و اینکه باید به تدریج حضور خانومان در این ساختار پررنگ‌تر شود، چون اعتقاد دارم در این صورت امکانات و مزایای بهتری برای شطرنج‌بازان خانوم مهیا خواهد انجام گرفت و به تبع آن، بانوان شطرنج‌باز ایرانی نیز از آن بهره‌مند می‌شوند.

وی گفت: پیشنهاد چهارم و آخرم در رابطه با عضویت حداقل یک بانو در هر یک از کمیسیون‌های فیده بود. فدراسیون جهانی شطرنج، کمیسیون‌های زیادی دارد که بعضاً بدون عضوی در بخش بانوان فعالیت می‌کنند. من پیشنهاد دادم پلن‌ای گذاشته شود تا بر اساس آن، هر یک از کمیسیون‌ها حداقل یک عضو خانم داشته باشند تا صرفاً در رابطه با پلن‌های بانوان شطرنج‌باز فعالیت داشته باشند.

عضو ایرانی کمیسیون خانومان فیده با بیان اینکه در نخستین حضورش در این کمیسیون در رابطه با جایگاه بانوان در ورزش ایران صحبت‌هایی را مطرح کـــرد، گفت: برای دیگر اعضا این موضوع که در کشوری اسلامی مانند ایران که بانوانش محجبه هستند، حضور و نقش پررنگ بانوان در ساختار ورزش قابل توجه بود.


انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما