• تاریخ : ۱۰ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

مدیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: پیشگیری از آسیب های اجتماعی مطالبه رهبری از قوای سه گانه کشور هست و معظم له بر این حیاتی تاکید دارند.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایرنا، عبدالرضا عزیزی روز سه شنبه در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی هستان قزوین که با حضور علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در هستانداری قزوین برگزار انجام گرفت،افزود: در همین رهستا شورای اجتماعی با دنبال کاهش و حل آسیب های اجتماعی به دستور مقام معظم رهبری تشکیل انجام گرفته هست.

وی با انتقاد از بی توجهی برخی به موازین پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اظهار کـــرد: باید علاج واقعه را قبل از وقوع کـــرد و مسئولان باید به آقام به دید فرخانومدان خود نگاه کـــرده و سعی کنند عوامل ایجاد آسیب های اجتماعی را از بین ببرند.

وی در بخش دیگری از نقل کردانش بزرگترین مشکل کشور را مدیریت بد برخی مسئولان دانست و گفت: برخی مسئولان طرح های ناقصی چون مسکن مهر را اجرا کـــرده و ارتقا نیز گرفته اند.

عزیزی با یادآوری بازدید دیروز اعضای کمییسون اجتماهی مجلس از ناحیه منطقهی مهرگان قزوین، اظهار کـــرد: قلب ما با دیدن این مناطق درد گرفت و با پایان وجود احساس کـــردم مشکل کشور برخی از ما مسئولان هستیم و دلیل فکری نمی شود و با مدیرانی که عملکـــرد شان نیکو نیست، برخورد نمی شود.

وی اضافه کـــرد: مهرگان با جمعیت صد هزار نفری اکنون حاشیه منطقه قزوین انجام گرفته، دلیل در برابر آسیب ها ساکت می نشینیم و دلیل مقابل منزل ۲۰ میلیونی ماشین ۲۰۰ میلیونی از پایتخت هنگام شب پارک می شود؟

عزیزی اضافه کـــرد: اگر دربرابر برخی از مسائل ساکت بنشینیم مجبوریم در فردا، هزینه های زیاد زیادی را پرداخت کنیم زیرا حیاتی ترین سرمایه ما سرمایه اجتماعی هست که دشمنان نتوانسته اند ما را با داشتن این سرمایه از صحنه خارج ساخانومد.

وی اظهار کـــرد: در برخی مناطق آمار طلاق بالای ۲۵ درصد هست و اعتیاد بیداد می کند و دلیل آن این هست که ساخانومدگان منطقههای ما فضای تعلیمی و درمانی کافی را برای منطقهوندان در نظر نگرفته اند و از نظر امنیتی نیز نیکو عمل نکـــرده اند و مناطق به گونه ای ساخته انجام گرفته که آقام باهم درگیر می شوند.

مدیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اضافه کـــرد: در ناحیه منطقهی مهرگان قزوین ۲۷ هزار آپارتمان وجود دارد و ۱۰۰ هزار نفر جمعیت اسکان داده انجام گرفته که جای پارکینگ نیست و به گونه ای ساخته انجام گرفته که آقام با یکدیگر باید درگیر شوند.

وی اضافه کـــرد: به صورت حتم در کل کشور این گونه هست و جای درنگ دارد که ساخانومده این منطقهک تا حد معاون وزیر رانجام گرفت کـــرده هست و این مشکلات را به وزیر و حضرت آقا نیز منتصویر خواهیم کـــرد که افزایش مشکلات ما مسئولان هستند.

عزیزی با بیان اینکه برخی کارهای موفق در کشور باید به الگو تبدیل شود، افزود: برخی افرادی کارآفرین که در این نشست نیز حضور دارند، از جمله مدیرعامل کانون توانا و شرکت فیروز که ۶۰۰ معلول را به صورت مسقیم و ۴۰۰ نفر را به صورت غیر مستقیم به کار گرفته اند باید به عنوان الگو معرفی شوند.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما