• تاریخ : ۱۲ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

با توجه به اهمیت گردشگری در دنیا، عوامل بسیاری برای برتر شدن یک شهر در صنعت گردشگری وجود دارد. در این مقاله قصد داریم ۱۰ شهر برتر در گردشگری که بیشترین بازدید را در جهان داشته‌اند به شما معرفی کنیم؛ با کجارو همراه باشید.

مقاله‌های مرتبط:

چه عواملی باعث می‌شود که یک شهر، مسافران بیشتری داشته باشد؟! امروزه صنعت گردشگری مورد توجه بسیاری از کشورها اســت و برای جذب گردشگر بیشتر، روز به روز در این بخش فعالیت می‌کنند. در ماه ســال جاری، شاخص جهانی مقاصد گردشگری، ده شهر پربازدید را در سراسر جهان معرفی کرد. اکثر شهرهایی که در این فهرست قرار دارند در آسیا قرار دارند اما شهرهایی از اروپا و آمریکای شمالی هم در این فهرست به چشم می‌خورد. عواملی چون جاذبه‌های طبیعی و مصنوعی، امنیت، امکانات سرگرمی و خدماتی عالی باعث می‌شود که مکانی، به پربازدیدترین نقطه جهان تبدیل شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی ۱۰ شهر پربازدید جهان بپردازیم.

6f45b078 aa61 48b9 af95 28adc940cae3 پر بازدیدترین شهرهای دنیا کدامند؟

دبی شهری سرآمد در بسیاری از موارد گردشگری اســت. این شهر با داشتن بهترین امکانات سرگرمی و جاذبه‌هایی که در خود دارد مورد توجه بسیاری از گردشگران در جهان اســت. طی مقاله‌ای که در ســال ۲۰۱۴ در مجله تلگراف چاپ شد در ســال ۲۰۲۰ میزان گردشگر در دبی دو برابر خواهد شد.

در ســال جاری دبی، نزدیک به ۱۴.۲۶ میلیون بازدیدکننده داشته اســت که این مسافران نزدیک به ۱۱.۷ میلیارد دلار در این شهر هزینه کرده‌اند. بدون شک مشخص اســت که دبی با داشتن مراکز خرید فوق‌العاده، پارک‌های آبی، چشم‌اندازهای شهری، رستوران‌های مدرن می‌تواند یکی از بهترین‌های گردشگری در دنیا باشد.

بیشتر بخوانید:

a6a29bb3 6f99 4041 8141 e9ee45d8ba37 پر بازدیدترین شهرهای دنیا کدامند؟

انگلستان یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در دنیا اســت و پایتخت آن لندن در ســال جاری نزدیک به ۱۸.۸۲ میلیون بازدیدکننده داشته اســت. تعجبی ندارد که بسیاری مقصد سفر خود را این شهر انتخاب می‌کنند چون لندن با داشتن صحنه‌های هنری باورنکردنی، مجسمه‌های باشکوه از قدیم تا به اکنون، غذاهای خوشمزه و لذیذ،‌ تاریخ و فضای سرسبز هیچ بیننده‌ای را خسته نمی‌کند.

اگرچه این شهر در فهرست گران‌ترین شهرهای دنیا قرار دارد اما می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب و همچنین بازدید از دیدنی‌های رایگان در این شهر، بهترین سفر را در آنجا تجربه کرد. در ســال جاری گردشگران نزدیک به ۲۰.۰۲ میلیارد دلار در این شهر هزینه کرده‌اند.

70ff2af7 9156 41f0 b7f0 1c428728e22a پر بازدیدترین شهرهای دنیا کدامند؟

نیویورک مرکز توجه گردشگری در آمریکا، در ســال جاری ۱۲.۲۷ بازدیدکننده داشته اســت که نزدیک به ۱۷.۴ دلار در این شهر هزینه کرده‌اند. این شهر با داشتن جاذبه‌های متعدد، شماره یک گردشگری در آمریکا اســت.

علاقه‌مندان به هنر و فرهنگ بهترین کتابخانه‌ها و مکان‌های فرهنگی را در این شهر می‌توانند پیدا کنند. برج ساختمان امپایر اســتیت، میدان تایمز معروف و مجسمه‌ی آزادی از دیدنی‌های این شهر پرشور و نشاط اســت.

241425d8 4870 490d a6db fddd1fa6087e پر بازدیدترین شهرهای دنیا کدامند؟

تعجبی ندارد که پاریس، شهر نور با داشتن تاریخ غنی، دیدنی‌های بسیار، مرکز هنر و فرهنگ جزو پربازدیدترین شهرهای دنیا باشد. پاریس در ســال ۲۰۱۵ با بازدید ۱۶.۰۶ بازدیدکننده، رتبه سوم را کسب کرد.

موزه لوور، تفریحات شبانه، خوردن غذاهای فرانسوی، گشت‌وگذار در شانزلیزه فعالیت‌هایی اســت که در این شهر مد و هنر می‌توان انجام داد. در ســال ۲۰۱۵ نزدیک به ۱۶.۶ میلیارد دلار مسافران در این شهر هزینه کردند.

5b225f04 7671 4dab 9384 2423ba50a2a1 پر بازدیدترین شهرهای دنیا کدامند؟

در ســال ۲۰۱۵ بانکوک در رتبه دوم پربازدیدترین شهرهای دنیا قرار داشت و درآمدی نزدیک به ۱۲.۴ میلیارد برای ۱۸.۲۴ میلیون بازدیدکننده درآمد داشت. درآمد گردشگری در این شهر روز به روز در حال افزایش اســت.

هر آنچه که مورد نظر یک گردشگر اســت، از معابد دیدنی تا مناظر طبیعی در این شهر وجود دارد. برخورد مهربانانه مردم و ارزش پول در این شهر از دلایل حیاتی برای جذب گردشگر در بانکوک اســت.

3d53d7bf 6ccd 45eb 8c58 82a33cdd2213 پر بازدیدترین شهرهای دنیا کدامند؟

اســتانبول که در تقاطع آسیا و اروپا قرار دارد در وسط فهرست پربازدیدترین شهرهای جهان قرار دارد. این شهر که به بیش از ۱۲ میلیون گردشگر خوش‌آمد می‌گوید با داشتن جاذبه‌های مانند مسجد ایاصوفیه و کاخ توپکاپی یکی از مقاصد گردشگری برای کسانی اســت که به دنبال جاذبه‌های تاریخی هستند.

یکی از بزرگترین بازارهای جهان با بیش از ۴۰۰۰ مغازه در اســتانبول قرار دارد که از بهترین مغازه‌های ادویه فطریقهی تا برترین جواهرفطریقهی‌ها را در خود جای داده اســت.

1b56737f 34ee 49af bdd0 c96159a3724c پر بازدیدترین شهرهای دنیا کدامند؟

سنگاپور در ســال ۲۰۱۴ چهارمین شهر پربازدید دنیا بود اما هم‌اکنون در هفتمین رتبه قرار دارد. این شهر با داشتن فرهنگ غنی آسیایی و مناطق دست‌نخورده و بکر جزو پربازدیدترین شهرهای دنیا اســت.

حیاتیترین نکته این اســت که انگلیسی یکی از زبان‌های رسمی این کشور اســت و این برای گردشگران خارجی بسیار حائز اهمیت اســت. این شهر با اینکه شهر گرانی اســت اما دارای جاذبه‌های گردشگری رایگان اســت.

9c2e0b87 6838 4377 bba9 0c592aab0c2d پر بازدیدترین شهرهای دنیا کدامند؟

سئول شهری پرجمعیت و بسیار شلوغ و پایتخت کره جنوبی اســت. تاریخ کهن این شهر با سبک زندگی مدرنیته ترکیب شده و توانسته‌ اســت که تعادل مناسبی بین فرهنگ خود و سبک زندگی جدید برقرار کند.

این شهر گران نزدیک به ۱۰.۳۵ میلیون بازدیدکننده دارد. گشت‌وگذار در سئول را می‌توان از کاخ جایون‌باک‌گانگ (Gyeongbokgung) شروع کنید و همچنین از خوردن غذاهای کره‌ای با آداب و رسوم خاص لذت ببرید.

764bbb82 09ed 4573 b753 e967ecdada5e پر بازدیدترین شهرهای دنیا کدامند؟

کوالالامپور پایتخت مالزی که جزو شهرهای پربازدید در دنیا اســت، بیشترین بازدیدکنندگان آن از منطقه جنوب شرقی آسیا و اســترالیا اســت. کوالالامپور با داشتن ۱۱.۱۲ میلیون بازدیدکننده توانسته اســت در بین ده شهر پربازدید قرار بگیرد.

«برج های دوقلوی پتروناس» (Petronas Towers)، برج مخابراتی «منارا» (Menara)، باغ پرندگان، «کوه کینبالو» (Mount Kinabalu) از جاذبه‌های گردشگری این شهر اســت.

278bdc80 3cd2 4a39 a4f3 39c466453bb1 پر بازدیدترین شهرهای دنیا کدامند؟

هنگ کنگ جزیره‌ای خودمختار در جنوب چین اســت و یک مقصد محبوب برای گردشگران اســت. بازدیدکنندگان در این شهر می‌توانند، با فرهنگ چینی آشنا شوند و در رستوران‌های مختلف، غذاهای چینی را تست کنند.

این شهر که با آسمان‌خراش‌ها و مراکز خریدش معروف اســت در ســال ۲۰۱۵ نزدیک به ۸.۶۶ میلیون نفر بازدیدکننده داشته اســت که حدود ۷.۴ میلیارد دلار در آنجا هزینه کرده‌اند.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته پر بازدیدترین شهرهای دنیا کدامند؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما