• تاریخ : ۲۷ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : دسته‌بندی نشده

یک دکترای روانشناسی اظهار کـــرد: زیادی از آقام ساکن در کلانمنطقهها به خاطر تکاپوی زیاد از حد و نداشتن آرامش کافی، رضایت و سلامت روان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش از ایسنا،  دکتر معصومه امینی‌خو (دکترای روانشناسی و هستاد دانشگاه) با اشاره به این که اقتصاد و شرایط اقتصادی می تواند یکی از مولفه‌های آرامش در کلانمنطقهها باانجام گرفت، گفت: از نظر روانشناسی بر آورده نانجام گرفتن زیادی از نیازهای ابتدایی افراد می تواند تجربه نیازهای بالاتری مانند احساس آسایش و آرامش را محقق نکند.

وی با اشاره به این که کلانمنطقه پایتخت همچنان در روند توسعه قرار دارد، اظهار کـــرد: بدون شک میزان آرامش در کلانمنطقه پایتخت که منطقهی در حال توسعه هست، از کیفیت و کمیت نیکوی برخوردار نمی شود؛ دلیل که آقام به جای هستفاده از امکانات کلانمنطقهی با عوارض خانومدگی در کلانمنطقهها دست و پنجه نرم می کنند.

این دکترای روانشناسی همچنین در ادامه افزود: هسترس زیاد، تراکم بالای جمعیت، آلودگی هوا، دوری محل کار با محل سکونت، زد و خوردهای متعدد و غیره از جمله عواملی هستند که آقام ساکن در کلانمنطقهها به صورت روزانه با آن دست و پنجه نرم می کنند.

وی با بیان این که آرامش در کلانمنطقهها برای آقام تجربه‌ای گمانجام گرفته هست، عنوان کـــرد: زیادی از آقام ساکن در کلانمنطقهها به خاطر تکاپوی زیاد از حد و نداشتن آرامش کافی رضایت و سلامت روان خود را از دست می دهند.

امینی خو که در پلن‌ای رادیویی صحبت می‌کـــرد با اشاره به این که موضوع آرامش یکی از مولفه‌های رضایت در خانومدگی به شمار می آید، تصریح کـــرد: یک فرد ساکن در محیط روستایی در کنار عدم رضایت اقتصادی از خانومدگی خود می‌تواند تجربه آرامش نیکوی را از خانومدگی خود داشته باانجام گرفت، در حالی که موضوع رضایت افراد ساکن در کلانمنطقهها می تواند با عوامل متعددی سنجیده شود.

در ادامه این پلن ، میثم شهگیم، کارشناس مسایل اجتماعی با اشاره به اینکه محیط همواره بر رفتار انسان‌ها تاثیر می گذارد، گفت: آرامش یک موضوع ذهنی هست به طوری که در نقطه مقابل آسایش قرار دارد که به معنای رفاه و شرایط عینی آرامش بخشی هست.

وی همچنین در ادامه افزود: هر کدام از عینیت‌های منطقه پایتخت امروزه به نوبه خود تاثیر منفی را بر آرامش منطقه دارد؛ برای مثال ترافیک موجود در زیادی از بخش‌های منطقه پایتخت آرامش و ذهنیت آقام را در طول روز بر هم می خانومد.

این کارشناس مسائل اجتماعی با اشاره به این که متاسفانه امروزه مدیریت منطقهی در کشور سیاسی انجام گرفته  اضافه کـــرد: مدیریت جناحی منطقه همواره باعث می‌شود تا مدیر از عملکـــرد مدیریتی خود بیرون آمده و آرمان‌های جناح منتصب به خود را در نخستویت قرار دهد.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home2/blogir/public_html/zanefarda.ir/wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/sitemaps/class-sitemaps-cache.php on line 201