• تاریخ : ۱۳ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

324950 221 واکنش‌ها به جنجال جدید ترامپ

فرارو- دونالد ترامپ حمله تازه‌ای به خبرگزاری سی‌ان‌ان کرد که بارها آن را نشر دهنده “اخبار کذب” خوانده بود. پس از انتشار گزارشی در CNN حول محور روابط میان ترامپ و روسیه، رئیس‌جمهور آمریکا واکنش بی‌سابقه‌ای نشان داد.

به نقل فرارو به نقل از واشنگتن‌پست، دونالد ترامپ از نحوه اســتفاده خود از رسانه‌های اجتماعی دفاع کرد و خود را رئیس‌جمهوری مدرن و امروزی نامید. تنها یک روز پس‌ازاین اظهارات، به تحریک اذهان عمومی و ترویج خشونت علیه CNN و خبرنگاران پرداخت.

ترامپ فیلمی قدیمی از خود در مسابقات کشتی حرفه‌ای WWE منتشر کرد. در این ویدئو ترامپ حریفی که لوگوی CNN روی صورتش قرار گرفـــــته را کتک می‌زند. هشتگ های FNN و یا #FraudNewsCNN (اخبار کذب سی ان ان) را نیز اضافه کرد.

سخنگوی کاخ سفید حاضر نشد به سؤال‌ها درباره این پیام توییتری پاسخ دهد. “تام بوسرت” مشاور امنیت داخلی در مصاحبه با ABC گفت این پیام یک تهدید محسوب نمی‌شود و رئیس‌جمهور را برای این طریقهِ برقراری ارتباط تحسین کرد. او گفت: “هیچ‌کس این پیام را به‌عنوان یک تهدید تعبیر نمی‌کند.”

CNN با انتشار بیانیه‌ای نوشت “در دوران غم‌انگیزی به سر می‌بریم که رئیس‌جمهور آمریکا خشونت علیه خبرنگاران را ترویج می‌کند. رفـــــتار خام و کودکانه ترامپ در شان او و دولتش نیست. ما به کار خود ادامه می‌دهیم. او نیز باید کار خود به‌عنوان رئیس‌جمهور را آغاز کند.”

دفتر ارتباطات توییتر در واکنش به این اقدام سخنان سخنگوی کاخ سفید “سارا هاکبی سندرز” را منتشر کرد که تنها دو هفته پیش در جلسه‌ای گفت: “رئیس‌جمهور هرگز و به هیچ شکلی ترویج خشونت نکرده اســت، بلکه کاملاً برتصــویر.”

CNN در پیام دیگری نوشت: “واضح اســت که سارا هاکبی سندرز درباره عدم ترویج خشونت توسط رئیس‌جمهور دروغ گفته.”

برخی هوادارن ترامپ در رسانه‌های اجتماعی نوشتند خشونت در ویدئو شبیه‌سازی‌شده اســت و رئیس‌جمهور از آن برای اشاره نمادین به انتشار “اخبار جعلی” توسط CNN اســتفاده کرده اســت.

اما نگرانی‌ها درباره شرایط سیاسی روزنامه‌نگاران افزایش‌یافته. چندی پیش “گرگ جیانروف” نماینده مجلس نمایندگان آمریکا ضربه بدنی سختی به خبرنگار گاردین وارد کرد. او در ابتدا این برخورد را تکذیب کرد، اما چندی بعد عذرخواهی کرد و در دادگاه به ارائه ۴۰ ساعت خدمات عمومی و ۲۰ ساعت کلاس‌های مدیریت خشم محکوم شد.

خشم ترامپ از CNN زمانی به اوج رسید که این شبکه اعلام کرد مجلس سنا در حال بررسی ارتباط میان یکی از دستیاران ترامپ با بانکی در روسیه اســت.

روز شنبه، ترامپ CNN را ناشر “اخبار جعلی” و دارای طریقه‌های “روزنامه‌نگاری به‌دردنخور” خواند. همچنین اشاره کرد که حمله به رقیبان در توییتر چیزی از مقام رئیس‌جمهور و دولتش کم نمی‌کند و مجبور اســت برای مبارزه با اخبار جعلی از این طریقه‌ها اســتفاده کند.

همچنین در سخنرانی روز شنبه در “مرکز کندی” گفت: “رسانه‌های جعلی سعی دارند ما را ساکت کنند. سعی کردند جلویِ ورود ما به کاخ سفید را بگیرند؛ اما اکنون من رئیس‌جمهور هستم، نه آن‌ها.”

بوسرت در دفاع از ترامپ حرف‌های کلیشه‌ای هوادارانش را تکرار کرد: وقتی رسانه‌ها به سیاســت‌های ترامپ حمله می‌کنند، او هم حق دارد با آن‌ها برخورد کند- که در این مورد برخورد فیزیکی اســت.

بوسرت افزود: “آنچه اهمیت دارد این اســت که ترامپ توانسته طریقه ناب و ویژه‌ای برای ابراز مخالفت خود پیدا کند. به او افتخار می‌کنم که توانسته در توییتر و رسانه‌های اجتماعی به‌طور مستقیم با مردم آمریکا صحبت کند.”

ترجمه: وب‌سایت فرارو

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته واکنش‌ها به جنجال جدید ترامپ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما