• تاریخ : ۱۳ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

این وام کمکی فراتر از مصوبه دولت برای مسکن روستائیان اســت به خصوص روستائیانی که یا از تسهیلات مصوب دولت اســتفاده نکرده اند و یا تسهیلاتی که گرفـــــتند کافی نبوده اســت.

140165 876 وام قرض الحسنه نوسازی مسکن ۳۰میلیون تومان شد
یک مقام مسئول از افزایش ۱۵ میلیون تومانی وام قرض الحسنه نوسازی مسکن شهری تا سقف ۳۰ میلیون تومان خبر داد.
 
به نقل مهر، علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با بانک قرض الحسنه مبنی بر پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به روستائیان جهت احداث و بهسازی مسکن روستایی گفت: این وام کمکی فراتر از مصوبه دولت برای مسکن روستائیان اســت به خصوص روستائیانی که یا از تسهیلات مصوب دولت اســتفاده نکرده اند و یا تسهیلاتی که گرفـــــتند کافی نبوده اســت.
 
وی با بیان اینکه ۱۵ میلیارد تومان آورده بنیاد مسکن و ۳۰ میلیارد تومان آورده بانک قرض الحسنه اســت اظهار کرد: این وام با سود ۴ نسبت پرداخت می شود، سقف آن بین ۸ تا ۱۵ میلیون تومان برای افراد متقاضی اســت و بازپرداخت آن نیز ۳۶ تا ۶۰ ماهه اســت که برای ۹ هزار واحد مسکن روستایی در نظر گرفـــــته شده اســت.
 
تابش با تأکید بر اینکه حذف وثایق این وام برعهده بانک قرض الحسنه اســت ادامه داد: مقرر شده بلافاصله پس از عقد قرارداد پرداخت این تسهیلات آغاز شود. ضمن اینکه آثار این وام در حوزه اجتماعی روستائیان نیز سبب ماندگاری آنها در روستاها و اشتغال زایی بیشتر روستائیان اســت.
 
در ادامه این نشست مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه با بیان اینکه این بانک صرفاً تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می کند افزود: بانک قرض الحسنه علاوه بر پرداخت وام نوسازی مسکن روستایی در حوزه های اشتغال زایی، بهداشت، درمان، آموزش و … نیز تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می کند.
 
وی تصریح کرد: در ســال ۹۵، ۵۱۰ فقره وام قرض الحسنه پرداخت شد که مجموع آن چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده اســت ضمن اینکه از ابتدای ســال جاری تاکنون، منابع این بانک با رشد ۱۵ نسبتی توانستیم هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه از طرف مردم جمع آوری کنیم که با این منابع می توانیم تا پایان امســال، ۸۰۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان اهداء کنیم.
 
وی با بیان اینکه برای وام بهسازی مسکن روستایی وثیقه ملکی اخذ نمی کنیم اظهار داشت: متقاضیان تنها با معرفی یک ضامن برای وام های کمتر از ۱۰ میلیون تومان و دو ضامن برای تسهیلات بالای ۱۰ میلیون تومان بدون نیاز به ارائه سفته می توانند این وام را دریافت کنند.
 
اکبری در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر وام بهسازی مسکن شهری نیز تصریح کرد: در حوزه بهسازی شهری تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایـــران تا سقف ۱۳ میلیون تومان بود که در حال حاضر به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته اســت. این وام به صورت قرض الحسنه و با کارمزد ۴ نسبت پرداخت می شود.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته وام قرض الحسنه نوسازی مسکن ۳۰میلیون تومان شد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما