• تاریخ : ۱۳ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله


گروه رویدادي : نوزاد و کودک

تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ – ۲۳:۲۰

كد :۷۶۴۴۶

والدین چگونه کودکان خود را “میلیونر” بار بیاورند؟!


شکسپیر می گوید: بعضی افراد موفق به دنیا می آیند، بعضی ها خودشان به موفقیت می رسند و گروهی دیگر هستند که باید موفقیت به آنها تحمیل شود. پس مطمئن شوید که ارزش کار را به کودک خود آموخته اید.


اما آیا راهی وجود دارد که هنگام بزرگ انجام گرفتن فرخانومدتان بتوانید به او تعلیم دهید تا در فردا به فردی موفق تبدیل شود؟ طبق نقل کردان یک میلیونر: پاسخ مثبت هست!“ادگار این مکانب” یکی از جوانترین افراد ثروتمند فیلیپین هست که نامش در فهرست ثروتمندترین افراد کشور های آسیایی در سال ۲۰۱۶ به ثبت رسیده هست.

 “این مکانب” ۲۶ ساله در فیلیپین یک رستوران خانومجیره ایی کباب تأسیس کـــرد، سپس آن را میلیارد ها دلار فروخت. او در کتاب جدید خود به نام قوانین خانومدگی بیان می کند که والدین چگونه کودکان خود را میلیونر بار بیاورند:


۱-برای فرخانومد خود یک الگوی معقول باشید

والدین من به عنوان نسل دوم مهاجر، تلاش های زیادی کـــردند و زحمت های زیادی کشیدند. همین ویژگی آنها، من و خواهر و برادرم را به فردی دشوار کوش تبدیل کـــرد.

فداکاری و دشوار کوشی آنها به شکل گیری و رونق کارشان کمک کـــرد و من شاهد بودم که چگونه معاملات روزانه آنها به رانجام گرفت موقعیت آنها رونق بخشید. روحیه کار من با دیدن روحیه کاری پدر و مادرم تقویت انجام گرفت.


۲-به کودکان خود مسئولیت بدهید

تایمی “ادگار” از سن ۸ سالگی در مغازه خواروبار فروشی پدرش کار می کـــرد همه متوجه شم اقتصادی و کاری او انجام گرفتند. یکی از کارهای او بسته بندی کیسه های شیرینی و شکلات بود.

او در کتاب خود نوشته که کیسه ها را با یک شمع مهر و موم می کـــرده هست. بر اساس پیشنهاد “ادگار” برای بسته بندی کیسه ها یک دستگاه الکتریکی خریدند. این شاید یک تغییر کوچک بود اما همین تغییر کوچک کار آنها را بهبود بخشید.


۳-نخستین گام برای ثروتمند انجام گرفتن تلاش و دشوار کوشی هست نه پول

او توضیح می دهد که والدینش از ابتدا ثروتمند نبوده اند. هنگامیکه یک خانواده را پایه گذاری کـــردند تا سالها مجبور بودند دشوار کار کنند تا مخارج خانومدگی را تأمین کنند.

او دشوار کوشی و فروتنی را از والدین اش یاد گرفته هست. سال ها طول کشید تا من با دیدن پدر و مادرم چگونه انجام دادن کار را یاد بگیرم. آنها ناخوهسته درس های زیادی به من آموختند.

او نکات یاد گرفته از والدین خود را در خانومدگی خود به کار بست و برای شروع کار رستوران خود تلاش زیادی کـــرد. “ادگار” می گوید سال ها ساعت خواب خود را کاهش دادم و به مسافرت نمی رفتم.


۴-ارزش های حیاتی در خانومدگی را به فرخانومدان خود بیاموزید تا خانومدگی مفیدی داشته باشند

“ادگار” می توانست در سن ۳۳ سالگی به میلیاردر انجام گرفتن فکر کند اما به دلیل روش تربیتی اش زودتر به این فکر افتاد. او می گوید اگر در سن ۳۳ سالگی به فکر کار کـــردن می افتادم ممکن بود به دلیل داشتن پول کم ورشکست شوم.

من از والدینم به خاطر ارزش هایی که به من آموختند تشکر می کنم زیرا تربیت آنها به من کمک کـــرد مقاوم و با پشتکار بمانم.

منبع رویداد : وردنگار

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما