• تاریخ : ۱۵ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله


گروه رویدادي : بارداری

تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ – ۱۲:۴۹

كد :۷۵۳۵۳

هم اندازه نبودن سينه ها نشانه بیماری هست؟/ بزرگ انجام گرفتن سینه در بارداری


تقریبا پایان خانم ها از یک تا دوسال قبل از رسیدن به سن بلوغ تغییرات چشمگیری را در بدن خود حس می کنند که این تغییرات در زمان بلوغ به اوج می رسند. زمانی هست که اندام ها و دستگاه خانومانه فعال انجام گرفته و شروع به رانجام گرفت می کنند و باعث می شوند نگرانی ها و سؤالات زیادی برای دختران نوجوان پیش بیاید؛ اینکه ابداً دلیل سینه ها شروع به رانجام گرفت می کنند و دلیل این رانجام گرفت بعد از تعداد سال متوقف می شود؟ دلیل میزان رانجام گرفت آنها در افراد مختلف متفاوت هست و چگونه می توان آن را کاهش یا افزایش داد؟!رانجام گرفت سینه ها معمولا ۲ سال پیش از نخستین چرخه قاعدگی شروع می شود. به صورت حتم برخی ها زودتر و برخی دیرتر از بقیه این تغییر اندازه را تجربه می کنند. این رانجام گرفت معمولا تا ۱۷ تا ۲۰ سالگی ادامه پیدا می کند. با این حال زمان توقف آن نیز ممکن هست در برخی افراد طولانی تر یا کوتاه تر باانجام گرفت، به همین دلیل هیچ تایم نباید خود را با بقیه دخترها مقایسه کنید.


عدم تقارن باعث شک و نگرانی زیادی از خانم ها به خصوص دختران نوجوان می شود اما نباید نگران بود، هر نامتقارنی نشانه بیماری نیست تنها نکته منفی آن، پایین آوردن اعتماد به نفس خانم ههست. گاهی اوقات نیز در ابتدای رانجام گرفت سینه ها خیلی متفاوت از یکدیگر به نظر می رسند اما این مشکل با پایان رانجام گرفت برطرف یا خیلی ناچیز می شود. با این حال جای نگرانی وجود ندارد. امروزه روش های ابداًحی و ترمیمی زیادی وجود دارند که می توانند این مشکل را برطرف ساخانومد.


برای بررسی سایر گزینه ها می توانید با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

تایمی دخترها وارد سن بلوغ می شوند تخمدان ها شروع به ترشح هورمون هستروژن می کنند. هستروژن باعث می شود چربی افزایشی در سلول ها ذخیره شود، درنتیجه سینه ها بزرگ می شوند. تایمی از سن بلوغ می گذریم میزان ترشح هستروژن نیز به تدریج کاهش پیدا می کند و رانجام گرفت سینه ها متوقف می شود. به صورت حتم عوامل دیگری هم وجود دارند که می توانند بر رانجام گرفت آنها تاثیرگذار باشند ازجمله رژیم غذایی، تعادل هورمون ها و ژنتیک.


در بارداری غافلگیر نشوید:

علاوه بر شکم، سینه ها نیز در پایان طول بارداری رانجام گرفت می کنند! درواقع بدن با این تغییرات نشان می دهد که درحال آماده انجام گرفتن برای شیردهی هست. نخستین تغییر در سایز سینه بین هفته ششم و هشتم دیده می شود و تا آخر بارداری ادامه می یابد. در این دوره باید مرتب پوست خود را مرطوب کنید و از ترک خوردن آن جلوگیری کنید. افزایش سایز تا پایان شیردهی باقی می ماند سپس به تدریج شروع به کوچک انجام گرفتن می کند و تقریبا به سایز قبل از بارداری می رسد. با این حال در برخی خانم ها سایز بزرگ باقی می ماند و در برخی ها نیز کوچک تر از قبل می شود.


شاید دلیلش هورمونی باانجام گرفت:

خانم ها در طول خانومدگی بارها بزرگ انجام گرفتن و کوچک انجام گرفتن سایز سینه ها را تجربه می کنند که علت آن هورمون ها هستند. برای مثال در زمان بارداری سینه ها شروع به رانجام گرفت می کنند اما با پایان شیردهی مجدد کوچک می شوند یا زمانی که قرص ضدبارداری مصرف می کنند سایز سینه ها بزرگ و تایمی مصرف قرص قطع می شود مجدد کوچک می شوند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما