• تاریخ : ۳۰ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

به نقل کرد محققان، هسترس در شروع و پایان دوره بارداری بر رانجام گرفت نوزاد تاثیر می گذارد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
مهر، طبق نتایج مطالعه محققان دانشگاه نیومکزیکو، نوزادان بواسطه میزان هسترس مادر در طول بارداری به لحاظ جسمی آسیب می بینند. یافته ها نشان می دهد هسترس در طول اواخر بارداری موجب کاهش رانجام گرفت نوزاد انجام گرفته و در نتیجه سایز بدن نوزاد در طول رانجام گرفت کاهش می یابد، درحالیکه هسترس در طول اوایل بارداری بر نرخ رانجام گرفت تاثیری ندارد، اما موجب تسریع روند رانجام گرفت و افزایش سایز نوزاد بعد از شیر دادن می شود.
اندریس برگانل، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما معتقدیم هسترس مادر به دو شیوه و براساس زمان بروز هسترس در طول بارداری، بر نوزاد تاثیر می گذارد و پیامدهای متفاوتی قبل تولد، بعد تولد و بعد از شیردهی دارد.»

به نقل کرد برگانل، هسترس مادر در اواخر بارداری موجب می شود مادر انرژی کاهشی صرف پرورش جنین خود کند که منجر به رانجام گرفت آهسته تر جنین در رحم می شود اما بعداً بر رانجام گرفت نوزاد تاثیری نمی گذارد. در مقابل، هسترس مادر در ابتدا بارداری موجب می شود جنین با کاهش امید به خانومدگی در سنین بالاتر مواجه شود.

نتایج همچنین نشان داد چه مادر به صورت مستقیم در برابر عوامل هسترس زا نظیر محدودیت غذایی قرار گیرد یا تغییری در هورمون های هسترس نظیر کورتیزول صورت گیرد، الگوهای رانجام گرفت نوزاد در طول مرحله رانجام گرفت با زمان قرارگیری در معرض هسترس همچنان مشابه هست.

به نقل کرد محققان، هسترس مادر در طول بارداری تاثیرات متعددی بر فیزیولوژی نوزاد دارد که تا بزرگسالی ادامه می یابد.

انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما