• تاریخ : ۲۳ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

یکی از دغدغه های اصلی مسافران و زائرانی که به منطقه مشهد مقدس سفر می کنند پیدا کـــردن مکان معقول با موقعیت جغرافیایی معقول در این منطقه هست. از آنجایی که این موضوع از اهمیت زیاد زیادی برخوردار هست در این بخش قصد داریم تا هشداراتی درباره ی هتل های نزدیک به حرم مطهر امام رضا(ع) به شما بدهیم. اینکه دلیل باید هتل نزدیک حرم بگیریم و چه مزایایی دارد.

دلیل بهتر هست هتل نزدیک حرم بگیریم؟

یکی از نخستین سوالاتی که ذهن مسافران و زائران را درگیر خود می کند این هست که آیا ابداً لازم هست محل اقامت یا هتل و هتل آپارتمانی که برای سکونت در منطقه مشهد انتخاب می کنند نزدیک به حرم امام رضا (ع) باانجام گرفت. در صورتی که قیمت هتل در مشهد اگر نزدیک به حرم امام رضا باانجام گرفت، بالاتر از هتل ها و هتل اپارتمانهایی هست که در خیابانهای دورتر از حرم قرار دارند.

در پاسخ این سوال باید گفت که اگرچه هتل های اطراف منطقه ممکن هست ارزان تر باانجام گرفت اما برای رفت و آمد و تردد در منطقه به منظور رفتن به مراکز خرید و از همه حیاتی تر حرم مطهر امام رضا(ع) مجبور خواهید بود تا از وسایل نقلیه مانند تاکسی ها، اتوبوس ها و مترو برای عبور و مرور در منطقه هستفاده کنید که هزینه ای جداگانه برای شما به وجود می آورد که شاید این هزینه از هزینه ای که شما برای هتل با قیمت کاهش صرفه جویی کـــرده اید، افزایش باانجام گرفت. جالبتر اینجهست که با توجه به مسافرخیر بودن منطقه مشهد، وسیله های شخصی نیز اقدام به سوار کـــردن مسافران می کنند و هزینه های افزایشی از مسافران دریافت می کنند. بنابراین به این نتیجه می رسیم که گرفتن هتل نزدیک حرم در مشهد، طوری که بتوان به صورت پیاده و در عرض تعداد دقیقه تا حرم مطهر رفت، نه تنها هزینه اضافی برای مسافران و زائران عزیز و محترم  نخواهد داشت بلکه ممکن هست باعث صرفه جویی در کل هزینه ی سفر نیز بشود. در ضمن خیابان های اطراف حرم پر هست ازمغازه ها و فروشگاه های گوناگون که صفای دیگری به این خیابان ها بخشیده هست.

هتل طبرسی مشهد

هتل های نزدیک حرم در مشهد را چگونه بیابیم؟

برای پیدا کـــردن هتل معقول در نزدیکی حرم مطهر کافیست که یک جست و جو ساده در اینترنت انجام دهید و یا از سایتهای اتحادیه هتل آپارتمان داران مشهد یا هتلداران مشهد هستفاده کنید. هشدارات تکمیلی را درباره ی هتل های نزدیک به حرم مطهر به همراه توضیحات و امکانات آن هتل می توانید پیدا کنید. برای مثال یکی از هتل آپارتمان های نزدیک به حرم مطهر در منطقه مشهد هتل آپارتمان شرق زیست می باانجام گرفت که دارای امکاناتی نظیر هستخر سرپوشیده، پارکینگ اختصاصی، اینترنت پر سرعت رایگان، رستوران و … هست و حیاتی تر اینکه :

فاصله هتل آپارتمان شرق زیست تا حرم امام رضا (ع) فقط ۲ تا ۵ دقیقه پیاده روی هست، بستگی دارد به اینکه با چه سرعتی بروید یا گرم خرید شوید یا نه!

 

هتل های نزدیک حرم مطهر در منطقه مشهد

در این مکان ما تعدادی از هتل های نزدیک به حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد را به شما معرفی می کنیم.

هتل آپارتمان شرق زیست : این هتل با فاصله ای حدود ۴۰۰ متر تا حرم امام رضا و پیاده روی حدود ۵ دقیقه از نزدیک ترین هتل ها به حرم هست. از داخل اتاقهای طبقه بالایی این هتل داخل محیط حرم قابل مشاهده هست.

هتل جواد مشهد (خیابان امام رضا) : یکی از هتل های نیکو و نزدیک به حرم مطهر با فاصله ای در حدود ۱۰۰۰ متر (ده تا پانزده دقیقه پیاده روی) با حرم مطهر می باانجام گرفت. این هتل ۴ ستاره دارای امکاناتی نظیر رستوران، کافی شاپ، اینترنت رایگان به صورت wifi، پارکینگ اختصاصی و … می باانجام گرفت

هتل اترک (میدان بیت المقدس) یا فلکه آب : یکی دیگر از هتل های ۴ ستاره در نزدیکی حرم مطهر که فاصله ای در حدود ۳۰۰ متر با حرم مطهر دارد. امکانات این هتل شامل رستوران، کافی شاپ، اینترنت رایگان در لابی هتل، سرویس های بهداشتی فرنگی و ایرانی و … می شود.

هتل فردوس مشهد: هتلی چهار ستاره در نزدیکی حرم مطهر با فاصله ای در حدود ۶۵۰ متر با حرم مطهر می باانجام گرفت که شاید حدود ۱۵ دقیقه تایم شما را بگیرد تا پیاده به حرم بروید. از امکانات این هتل می توان به رستوران، پارکینگ، کافی شاپ، محل نگهداری کودکان، اینترنت و … اشاره کـــرد.

هتل آپارتمان بزرگ شرق زیست سفری خوش و خاطره انگیز را برای شما آرزومند هست.

بزودی لیست تکمیلی از هتل های نزدیک حرم امام رضا در مشهد را برای شما آماده خواهیم ساخت. هتل هایی که در خیابان طبرسی قرار دارند. هتل هایی که در خیابان امام رضا هستند  و خیابانهای دیگر از جمله نواب صفوی و شیرازی یا خیابان شهیدان.

شما با رزرو هتل در مشهد، قبل از اینکه به سفر بیایید، می توانید اقامت نیکوی را برای خود رقم بخانومید و تایمتان را صرف جستجو در منطقه برای یافتن هتلی نزدیک به حرم نکنید.

منبع : هتل نزدیک حرم در مشهد

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما