• تاریخ : ۱۹ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

717312 839 نیمی از وسایل آرایشی کشور قاچاق و تقلبی هستند

دبیر کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای بهداشتی آرایشی کردستان با اشاره به اینکه ۵۰ نسبت لوازم آرایشی کشور قاچاق و تقلبی هستند، بر لزوم ورود سازمان‌های مردم نهاد در این حوزه جهت آگاه سازی مردم تاکید کرد.

به نقل ایسنا، کامبیز حسن زاده، روز دوشنبه(۱۹ تیر) در نشست تخصصی دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با سازمان‌های مردم نهاد اظهار کرد: به اســتان کردستان که اســتانی مرزی و در معرض تهاجم‌های مختلف قرار دارد، بسیاری از محصولات قاچاق وارد می‌شود که آگاه سازی در خصوص مضرات این کالاها و به ویژه کالاهای سلامت محور ضروری اســت.

وی افزود: این محصولات علاوه بر آسیب‌هایی که بر بدنه جامعه وارد می‌کند، تولید و اشتغال در داخل کشور را نیز با دردسر مواجه کرده و علاوه بر اینها سلامت جامعه را نیز با دردسر مواجه می‌کند.

دبیر کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای بهداشتی آرایشی کردستان  عنوان کرد: مقابله با قاچاق جز با آگاه سازی جامعه به هیچ عنوان قابل پیشگیری نیست و سازمان‌های مردم نهاد به واسطه ارتباط مستقیم با مردم می‌توانند در این حوزه کمک زیادی کنند.

وی تصریح کرد: برای انجام اقدامات فرهنگی با هدف کاهش مصرف کالاهای قاچاق و به ویژه کالاهای سلامت محور، دست یاری به سوی سازمان‌های مردم نهاد فعال این حوزه دراز می‌کنیم.

حسن زاده با اشاره به اینکه عرضه محصولات قاچاق به دلیل وجود تقاضا از سوی مصرف کنندگان اســت، ذکر کرد: وقتی بین عرضه و تقاضای این محصولات تعادل ایجاد نشود، جامعه با خلاء روبرو خواهد شد و برای پر کردن این خلاء، لازم اســت کالاهای داخلی با افزایش کیفیت و قیمت مناسب تولید و جایگزین شود.

وی اعلام کرد: بیش از ۵۰ نسبت کالاهای آرایشی و بهداشتی در کشور قاچاق هستند و بیش از ۵۰ نسبت محصولات نیز تقلبی هستند و در این محصولات بیش از حد اســتاندارد و مجاز، مواد اســتفاده شده اســت که مضرات زیادی برای مصرف کنندگان دارد.

دبیر کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای بهداشتی آرایشی کردستان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سن مصرف کنندگان مواد آرایشی به کمتر از ۱۵ ســال رسیده اســت، لازم اســت در این حوزه برای مصرف کنندگان آگاه سازی به صورت چهره به چهره صورت گیرد.

وی در پایان یادآور شد: امروز با آگاه سازی در خصوص مضرات اســتفاده از کالاهای آرایشی با توجه به اینکه به صورت روزمره مصرف می‌شود، می‌توان  نسل آینده را از مضرات آن مصون کرد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته نیمی از وسایل آرایشی کشور قاچاق و تقلبی هستند اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما