• تاریخ : ۱۵ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: نیاز به وسایل توانبخشی در مناطق محروم تقریبا به صفر رسیده هست.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایسنا، دکتر نحوی نژاد در نشستی با حضور سازمان‌های آقام نهاد و موسسات فعال در حوزه معلولان گفت: در خصوص مسائل معلولان با یک پدیده اجتماعی مواجه هستیم و بایستی در این زمینه تحقیق و مطالعه کنیم.
وی ادامه داد: در لایحه حمایت از معلولان زیادی از آرزوها و آمال‌های این افراد در این لایحه دیده انجام گرفته که نقطه قوت دولت هست، زیرا اثرات زیاد مبارکی خواهد داشت.

به نقل کرد وی از زمانی که با تلاش‌های وزیر کار این لایحه به مجلس رفت،‌ وظیفه دولت به پایان رسید، اما  ما در این دو سال نمایندگان را تنها نگذاشتیم و کارهای پژوهشی و تخصصی انجام دادیم و خوشبختانه پایانی ایرادات شورای نگهبان برطرف انجام گرفته هست.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی افزود: زیادی از مسائل معلولین در این لایحه در نظر گرفته انجام گرفته هست و جلسات و مکاتبات عدیده‌ای با دستگاه‌ها انجام انجام گرفته هست. همچنین توانبخشی مبتنی بر خانواده نیز از مسائلی هست که به دنبال آن هستیم.

نحوی نژاد با بیان اینکه حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار معلول انجام گرفتید در کشور داریم که نیازمند مراقبت هستند گفت: حدود ۴۰ هزار نفر از آنها در مراکز و باقی آنها در کنار خانواده‌هایشان هستند. همچنین نیاز به وسایل توانبخشی در مناطق محروم به صفر رسیده هست.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما