• تاریخ : ۲۹ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

نایب مدیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش تاریخی خانومان در چرخه اقتصاد گفت: نقش خانومان در اقتصاد کشور غیرقابل انکار بوده و زیادی از شاخصه های اقتصادی ما توسط خانومان رقم می خورد.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ستاد رویدادی یازدهمین نمایشگاه خانومان و تولید ملی، سهیلا جلو دار زاده ضمن تاکید بر نقش خانومان در پایان زمینه های اقتصادی اظهار کـــرد: اکثر فعالیت ها در زمینه تولید زعفران، فرش، پسته و صنایع دستی که شاخص ترین اقلام صادراتی کشور ما را تشکیل می دهند توسط خانومان انجام می شود.

وی با اشاره به ارزش افزوده بالای کار در منزل توسط بانوان تصریح کـــرد: در حالی که این فعالیت خانگی در درآمد ناخالص ملی تاثیر می گذارد هیچ کجا حساب نانجام گرفته و منشا آن مشخص نیست، این در حالی هست که نمی توان این حیاتی را نادیده گرفت.

نماینده آقام پایتخت، ری، شمیرانات، اسلاممنطقه و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: اصرار ما برای بیمه خانومان خانه دار و کار خانگی به خاطر ارزشی هست که به اقتصاد کشور می دهند و به موجب ایجاد درآمد دولت در قبال آن ها وظایفی دارد.

وی اذعان داشت: منطقهداری پایتخت در طول سال های گذشته با تشکیل ستاد توانمندسازی خانومان سرپرست خانوار و کمک رسانی به خانومانی که در شرایط خاص قرار می گیرند اقدام مثبت و  زیاد جامعی انجام داده و همه جوانب خانومدگی خانواده ها را مورد توجه قرار داده هست.

به نقل کرد جلودارزاده برپایی نمایشگاه خانومان و تولید ملی علاوه بر ایجاد فضای معقول برای فروش تولیدات خانومان سرپرست شاغل در مراکز کوثر با ارائه محصولات با قیمت های معقول باعث هستقبال منطقهوندان می شود.

وی ادامه داد: ستاد توانمند سازی منطقهداری پایتخت باید فعالیت اقتصادی و در آمدزای خود را افزایش داده که به موجب آن هم به جامعه و هم اقتصاد کشور کمک شود و سبب پیشگیری از آسیب های احتمالی برای بانوان خواهد انجام گرفت.

نایب مدیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه پیش رو ستاد توانمندسازی راهی هست که رحمت خداوندی را جذب کـــرده و باعث برکت در کار می شود ابراز امیدواری کـــرد، مسئولین این ستاد راه نیکوی که در پیش گرفته اند را با توان افزایش ادامه دهند.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما