• تاریخ : ۸ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

دیوید ترزگه، مهاجم فرانسوی در تیم‌هایی هم‌چون موناکو و یوونتوس بازی کرده اســت.

 138939 439 ناگفته‌های ترزگه درباره ناکامی و آن پنالتی معروف

 

مهاجم پیشین یوونتوس درباره دوران فوتبالی خود به صحبت پرداخت و از ناکامی در راه رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا گفت.
 
به‌ گزارش ‌ایسنا، دیوید ترزگه، مهاجم فرانسوی در تیم‌هایی هم‌چون موناکو و یوونتوس بازی کرده اســت. با این حال خیلی‌ها او را به خاطر پنالتی‌ای می‌شناسند که در فینال جام جهانی ۲۰۰۶ برابر ایتالیا از دست داد و همان باعث شد که تیم‌ ‌ملی فرانسه از رسیدن به جام قهرمانی باز بماند و لاجوردی پوشان ایتالیا قهرمان شوند.

 

دیوید ترزگه درباره دوران بازیگری‌اش و ارزیابی خود از آن، گفت‌: در موناکو از خودم راضی نبودم. شرایط طوری بود که نمی‌توانستم توانایی‌های خودم را نشان دهم. البته در آن جا با تیری آنری دوست شدم و تا به الان رفاقت ما ادامه دارد. او من را به خانه‌اش می‌برد و در خیلی چیزها به من کمک کرد تا من پیشرفـــــت داشته باشم و همین باعث شد در جام جهانی ۹۸ حضور داشته باشم و اولین گلم در جام جهانی را به ثمر برسانم. در بازی برابر ایتالیا که به ضربات پنالتی‌ کشیده شد، فقط ۱۹ ســال سن داشتم که پشت توپ قرار گرفـــــتم و از عهده وظایفم بر آمدم. قهرمانی در جام جهانی آن هم در چنین سن و ســالی فوق‌العاده‌ بود. حیاتی‌ترین قهرمانی تمام عمرم را آن ســال کسب کردم که هیچ وقت آن را از یاد نخواهم برد.
 
او درباره یوونتوس نیز، گفت‌: در ســال ۲۰۰۰ به یوونتوس آمدم و در آن جا آنچلوتی به من خیلی بازی نمی‌داد. بعد از این که مارچلو لیپی به تیم آمد، از من خواســت که در کنار دل پیرو، زوج خط حمله یوونتوس را تشکیل دهم و من همکاری خوبی با او داشتم و علاوه بر این رابطه خیلی خوبی هم با الکس داشتم. من فصل خیلی خوبی در آن جا داشتم و ۳۵ گل در یک فصل به ثمر رساندم. قهرمان لیگ شدیم و این لذت دو چندانی داشت.
 
مهاجم پیشین یوونتوس در پایان درباره بزرگ‌ترین افسوسش برای بازی در لیگ ایتالیا، گفت‌: این که ما نتوانستیم قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شویم خیلی برایمان ناراحت کننده بود. ما در فینال برابر میلان قرار گرفـــــتیم و در ضربات پنالتی‌ شکست خوردیم و این خیلی ناراحت کننده بود و خیلی دوست داشتم که برای یک بار هم شده قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شوم. درباره از دست دادن پنالتی‌ در جام جهانی باید بگویم که شکست خوردن جزئی از ورزش اســت و با آن کنار آمدیم چون همه ما حرفه‌یی هستیم و آن ضربه هم فراموش شد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته ناگفته‌های ترزگه درباره ناکامی و آن پنالتی معروف اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما