• تاریخ : ۱۲ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

324855 456 مورد عجیب اتاق‌های جادویی در شمیرانات 

 

در برخی رستوران‌های منطقه شمیرانات اســتان تهران اتاق یا بخش‌هایی تعریف شده که تعرفه ورودی بالایی برای اســتفاده از آن تعیین شده اســت. مسئله‌ای که نه تنها در ارتباط با تعرفه تعیین شده جای سوال دارد بلکه قانونی یا غیرقانونی بودن این اتفاق نیز نیازمند پیگیری مسئولان اســت.
 

به نقل ایسنا، وجود بخش VIP در برخی رستوران‌های لوکس با قیمت ورودی بسیار بالا و بعضا نجومی یکی از مسائلی اســت که در منطقه شمیرانات اســتان تهران به چشم می‌خورد.

 

قسمت‌هایی که در محل این رستوران‌ها در نظر گرفـــــته شده و تعرفه یا قانون خاصی در مورد آن‌ها تعریف نشده اســت. بخش‌هایی ویژه که افراد متقاضی برای حضور در آن و ارائه خدمات باید مبالغ بالایی را که  تعرفه آن توسط صاحب رستوران تعریف شده پرداخت کنند؛ مسئله‌ای که رییس اتحادیه رستوران داران و سلف‌سرویس شمیرانات از آن بی اطلاع هستند.

 
در یکی از این رستوران‌ها اتاقی مجزا در محل رستوران در نظر گرفـــــته شده که مبلغ ورودی آن به ازای هر نفر معادل یک میلیون تومان اســت و مبلغ تعیین شده با احتساب مواد غذایی اســت که توسط مشتری سفارش داده می‌شود.
 
در یکی دیگر از این این رستوران‌ها قسمتی ویژه در نظر گرفـــــته شده که مجموع مبلغ ورودی آن به ازای کلیه افراد (از یک تا شش نفر) معادل ۷۰۰ هزار تومان اســت و تعرفه در نظر گرفـــــته شده بدون لحاظ هزینه‌ سفارش‌های غذایی اســت.
 
علی صبا -رئیس دارندگان رستوران و سلف سرویس شمیرانات- در پاسخ به این پرسش که برخی رستوران‌ها در منطقه شمیرانات قسمت‌های ویژه‌ای را تعریف کرده‌اند و هزینه ورودی خاصی را از مشتریانی که تمایل دارند از این بخش‌ها اســتفاده کنند اخذ می‌کنند، بیان کرد: از چنین موضوعی اطلاع ندارم و نمی‌توانم اظهارنظری داشته باشم. ابتدا باید از صحت مسئله مطلع شوم و پس از آن در این رابطه صحبت کنم.
 
وی در ادامه با خودداری از پاسخی شفاف در این رابطه در  پاسخ به اینکه آیا به صورت کلی چنین مسئله‌ای توجیه قانونی دارد یا خیر؟ گفت: نمی‌توانم در این رابطه توضیحی داشته باشم چرا که وجود این مسئله ثابت نشده اســت.
 
علاوه بر این هر چند رستوران‌های مورد اشاره در منطقه شمیرانات اســتان تهران واقع شده‌اند اما در گفت‌وگو با سیدعلی اصغر میرابراهیمی -رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس تهران- مسئله قانونی بودن وجود چنین بخش‌هایی را در رستوران‌ها جویا شدیم که وی اینگونه پاسخ داد: در شهر تهران با چنین مسئله‌ای روبرو نشده‌ایم اما به صورت کلی در قانون چنین مسئله‌ای تعریف نشده و وجود چنین بخش‌های ویژه‌ای با دریافت هزینه های مختلف غیرقانونی اســت.
 
عــکس ذیل مربوط به یکی از دو رستورانی اســت که هزینه ورودی بخش VIP آن در مجموع معادل ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته مورد عجیب اتاق‌های جادویی در شمیرانات اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما