• تاریخ : ۲۹ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

معمولاً همه ما در لپ‌تاپ خود فایل‌ها و اطلاعات بسیار حیاتیی ذخیره کرده‌ایم و به هیچ عنوان نمی‌خواهیم افراد ناشناس به آنها دسترسی پیدا کنند. ولی اگر لپ‌تاپ شما به سرقت برود و یا در بازجویی آن را از شما بگیرند و پس از مدتی آن را به شما باز گردانند و یا در فضاهای عمومی مثل ســالن جلسه و یا کتابخانه نشسته‌اید و به هر دلیلی مدتی از لپ‌تاپ خود دور شده‌اید و در این مدت ممکن اســت کسی از لپ‌تاپ شما اســتفاده کند و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کند چه باید بکنید؟ در این مقاله آموزشی اقدامات لازم امنیتی را به شما آموزش می‌دهیم.

 نکته حیاتی و قابل توجه که باید همیشه به آن توجه داشته باشید این اســت که برای لپ‌تاپ خود رمز‌عبور تعریف کنید تا افراد غریبه امکان دسترسی به آن را نداشته باشند.

 در گام نخست اگر لپ‌تاپ شما به سرقت رفـــــت و دیگر به آن دسترسی پیدا نکردید در اولین فرصت رمزعبور کلیه شبکه‌های اجتماعی و ایمیل‌هایی را که از طریق آن لپ‌تاپ لاگ‌این کرد‌ه‌اید  تغییر دهید کنید و همچنین اگر فایل‌هایی را در فضاهای ابری نگه‌داری می‌کردید و از طریق لپ‌تاپ به آن‌ها دسترسی داشتید، ابتدا پسورد حساب‌های فضاهای ابری را عوض کنید و پس از آن فایل‌ها را رمزگذاری و در فضاهای ابری ذخیره کنید.

 اگر لپ‌تاپ شما را در بازجویی گرفـــــتند و پس از مدتی به شما بازگرداندند و یا به هر طریقی مشکوک شدید که کسی هنگامی که شما حواســتان نبوده به لپ‌تاپ شما دسترسی پیدا کرده اســت و اگر نگران امنیت سیستم خود و به سرقت رفـــــتن اطلاعات و فایل‌های خود هستید، حتماً این اقدامات امنیتی را در اسرع وقت اعمال کنید:

  •  ویندوز سیستم خود را حتماً عوض کنید. پس از دریافت سیستم ویندوز جدید نصب کنید و پس از نصب آن را به‌روزرسانی کنید.
  •  فایروال و آنتی‌ویروس مناسب و امن را بر روی سیستم خود نصب کنید. فایروال و آنتی‌ویروس می‌تواند جلوی برخی از تهدیدات دررا بگیرد.

 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته معرفی اقدامات امنیتی لازم، زمانی که لپ‌تاپ‌تان به دست غریبه‌ها می‌افتد توما: اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما