• تاریخ : ۹ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

نتیجه یک مطالعه جدید نشان می دهد، مادران می توانند با مصرف بادام زمینی در دوران شیردهی از ابتلای فرخانومدان خود به حساسیت نسبت به بادام زمینی در سال های بعدی پیشگیری کنند.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
ایرنا، محققان کانادایی متوجه انجام گرفتند که خطر ابتلا به آلرژی در کودکانی که مادران آنها در دوران شیر دهی آجیل مصرف کـــرده بودند و به کودکان خود نیز قبل از یک سالگی آجیل داده بودند، پنج برابر کاهش بود.

دکتر ‘ترسی پیت’ نویسنده ارانجام گرفت این مطالعه از بیمارستان Humber River در اونتاریو در کانادا گفت: در این مطالعه همچنین متوجه انجام گرفتیم که مصرف بادام زمینی توسط کودکان تا قبل از یک سالگی، با کاهش خطر ابتلای آنها به حساسیت نسبت به این خوراکی در سنین دبستان ارتباط داشت و این تاثیر در میان کودکانی که مادران آنها نیز در دوران شیردهی بادام زمینی مصرف کـــرده بودند، افزایش بود.

این نتایج تایید می کند که مصرف بادام زمینی در سال های نخستیه دوران کودکی می تواند خطر ابتلا به حساسیت نسبت به آن را در سال های بعد کاهش دهد و نشان می دهد که با تشویق مادران به مصرف بادام زمینی در دوران شیردهی می توان این خطر را در کودکانی که از شیر مادر تغدیه می کنند، افزایش کاهش داد.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما