• تاریخ : ۲۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله


گروه رویدادي : تغذیه

تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ – ۰۰:۳۶

كد :۷۶۱۲۵

مصرف “آب قلم برای کودکان” چه فوایدی دارد؟!/ طرز تهیه قلم گاو


قلم گاو و گوساله یکی از مغذی ترین مواد غذایی محسوب انجام گرفته که از ارزش غذایی زیاد بالایی به ویژه برای کودکان در حال رانجام گرفت برخوردار هست. عصاره قلم پخته انجام گرفته گاو و گوساله حاوی مقادیر نسبتا بالای پروتئین و مواد معدنی ضروری برای بدن شامل کلسیم، پتاسیم، منیزیم، آهن، فسفر و… هست.


علاوه بر آن، حاوی ویتامین های گرو ب نیز هست. مصرف عصاره تهیه انجام گرفته با قلم گاو گوساله برای همه گروههای سنی مفید بوده، لیکن به دلیل چربی زیاد بالای آن زیاده روی در مصرف آن خطرناک هست. با این وجود افزایشین گروه سنی که از خاصیت این ماده غذایی ارزشمند سود میبرند کودکان و نوجوانان در حال رانجام گرفت هستند.کودکان به دلیل رانجام گرفت بالای هستخوانی نیازمند منبع غنی از کلسیم و ژلاتین هستند و یکی از حیاتیترین خواص قلم گاو و گوساله تامین بخش اعظمی از کلسیم و سایر مواد مغذی مورد نیاز بدن هست. به طور کلی مصرف عصاره تهیه انجام گرفته با قلم گاو، به تقویت هستخوان ها، رباط ها، تاندون ها و غضروف ها کمک می کند. به منظور آشنایی افزایش با خواص قلم گاو و گوساله به ویژه برای کودکان در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.


خواص قلم گاو و گوساله (طبیعت و خواص درمانی)


قلم گاو و گوساله به انجام گرفتت سرد کننده عروق بدن، بالاخص در خانمها هست که گرمی بدنشان از جناب آقاان کاهشمیباانجام گرفت. لذا با وجود خواص درمانی فراوان این ماده غذایی زیاده روی در مصرف آن به هیچ عنوان توصیه نمیشود. برخی از حیاتیترین خواص قلم گاو و گوساله عبارتند از:


قلم گاو نیز همانند خواص پای مرغ، دارای مقادیر نسبتا بالای کلسیم و کلاژن هست که برای سلامتی بدن، کاهش درد مفاصل،تقویت هستخوانها، کاهش التهاب و درد آرتروز مفید میباانجام گرفت. همچنین در طب سنتی به افرادی که دچار شکستگی هستخوان انجام گرفته اند مصرف قلم گاو یا گوساله توصیه میشود.

یکی دیگر از حیاتیترین خواص قلم گاو و گوساله افزایش سلامت و رفع مشکلات پوست و مو هست. مصرف عصاره قلم در غذاها باعث کاهش چشمگیر روند پیر انجام گرفتن پوست انجام گرفته، به دلیل میزان بالای کلاژن، چین و چروک پوست را برطرف و باعث تقویت موها میگردد.

مصرف عصاره قلم برای خانومان باردار و شیرده زیاد معقول بوده، به رانجام گرفت جنین و تامین مواد مورد نیاز بدن مادر و نوزاد کمک شایانی میکند.

اسیدآمینه های مفید موجود در عصاره قلم برای بهبود عملکـــرد ذهن موثر بوده و باعث تقویت حافظه میشود. این ماده غذایی به تولید خون، بهبود کیفیت و جریان خون کمک می کند و در نهایت عملکـــرد مغز را بهبود می بخانجام گرفت.

از خواص قلم گاو و گوساله کمک به سلامت دستگاه گوارش و متعادل نمودن شیره های گوارشی هست. ژلاتین آزاد انجام گرفته از کلاژن (نوعی پروتئین با کیفیت) موجود در مغز قلم و هستخوانها به فرایند هضم پروتئین کمک کـــرده، مصرف آن برای افرادی که دچار حساسیت غذایی هستند توصیه میگردد.

مصرف قلم گاو برای کودکان زیاد مفید بوده باعث هستحکام دندانها انجام گرفته و از پوسیدگی زودهنگام دندانها در سنین کودکی پیشگیری میکند.

آرژنین موجود در عصاره تهیه انجام گرفته از قلم گوساله، به عملکـــرد سیستم ایمنی و بهبود زخم ها کمک کـــرده و سلول های آسیب دیده کبد را ترمیم می کند، به همین دلیل پزشکان مصرف این عصاره را به بیماران خود توصیه می کنند زیرا عملکـــرد سیستم ایمنی را بهبود می بخانجام گرفت.

از خواص قلم گا و گوساله و فواید مصرف آن برای کودکان و خانومان تامین اهن مورد نیاز بدن و درمان کم خونی هست. عصاره قلم، دلیل دارا بودن ترکیبات خونساز بخصوص آهن زیاد مفید هست و بهتر هست به این منظور از قلم گوسفند و گوساله زیر یک سال هستفاده شود تا کاهشین میزان چربی و افزایشین مواد مغذی را داشته باانجام گرفت.

در طب سنتی از عصاره و آب قلم برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا هستفاده میشود.


طرز تهیه عصاره قلم گاو و گوساله


به منظور هستفاده از خواص قلم گاو و گوساله توصیه میشود که عصاره این ماده غذایی مفید را تهیه و آن را در قالبهای کوچک در فریز نگهداری و هر بار یک قالب کوچک آن را به غذای روزانه خود اضافه کنید. به منظور آماده سای عصاره قلم، ابتدا قلم مورد نظر را به نیکوی شسته و با مقداری پیاز، کمی نمک، فلفل سیاه و زردچوبه بر روی شعله کم طبخ نمایید. مدت پخت قلم بایستی بین ۶ تا ۸ ساعت باانجام گرفت. سپس آب قلم را صاف نموده و بعد از سرد انجام گرفتن در قالبهای کوچک فریز نمایید.


مضرات قلم گاو و گوساله (نکات احتیاطی و موارد منع مصرف)


افراد با چربی خون بالا و اضافه وخانوم به دلیل میزان بالای چربی موجود در قلم گاو و گوساله ، بایستی از مصرف آن خودداری کنند.

مبتلایان به بیماری های قلبی و عروقی و یا کسانی که دچار کبد چرب هستند، بهتر هست در مصرف قلم گاو وگوساله جانب احتیاط را در پیش بگیرند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما