• تاریخ : ۱۳ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

مازراتی برای ســال ۲۰۱۸ اقدام به انجام یکی سری اصلاحات و تغییرات در مدل گرن توریسمو کرده اســت تا این مدل با فیس لیفت جزئی روانه‌ی بازار شود.

مازراتی این هفته در نیویورک از مدل فیس لیفت شده‌ی کوپه‌ی Gran Turismo رونمایی کرد که تحت عنوان مدل ۲۰۱۸ به بازار خواهد آمد. این مدل همچنین به‌زودی برای بازار اســترالیا عرضه خواهد شد. تغییرات این محصول از دماغه‌ی آن آغاز می‌شود؛ جایی که شاهد بهره‌گیری این خودروساز ایتالیایی از جلوپنجره و سپری اسپرت‌تر هستیم. در طراحی این جلوپنجره از خودروی مفهومی مازراتی با نام Alfieri الهام گرفـــــته شده اســت. ورودی‌های هوای جدید این مدل نیز سبب شده‌اند ضریب پسا یا درگ این خودرو از ۰.۳۳ به ۰.۳۲ کاهش پیدا کند. همچنین طراحی سپر عقبی دگرگون شده اســت تا نمای عقب گرن توریسمو متفاوت از قبل باشد.

73c15a1a 405b 4714 9dfa acce5e5c4f02 مشخصات مازراتی گرن توریسمو ۲۰۱۸ اعلام شد

برای ســال ۲۰۱۸ مدل‌های این خودرو شامل مدل پایه با نام اسپرت و مدل بالاتر شامل MC خواهد بود. در زیر کاپوت هر دو مدل گرن توریسمو از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر تنفس طبیعی V شکل اســتفاده شده اســت که دارای ۴.۷ لیتر حجم و ساخت فراری اســت. این پیشرانه در مدل MC توانایی تولید ۴۵۹ اسب بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتون متر گشتاور دارد. هر دو مدل گرن توریسمو اسپرت و گرن توریسمو MC به‌صورت اســتاندارد به جعبه‌دنده‌ی شش سرعته‌ی خودکار ساخت شرکت ZF مجهز هستند که نیروی پیشرانه را به چرخ‌های عقبی انتقال می‌دهد.

7842947b 154c 425b bb58 9ed55c74b908 مشخصات مازراتی گرن توریسمو ۲۰۱۸ اعلام شد

در بحث عملکرد، باید گفت مدل اسپرت می‌تواند در ۴.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که از این نظر تفاوتی با قبل نکرده اســت؛ اما مدل MC سریع‌تر شده اســت و می‌تواند در ۴.۷ ثانیه سرعت خود را از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. حداکثر سرعت قابل دستیابی توسط این خودرو، ۲۹۹ کیلومتر بر ساعت برای مدل اسپرت و ۳۰۱ کیلومتر بر ساعت برای مدل MC اســت.

5194bfd7 1e6d 4bcb 8cdb 49f60bc3d3a6 مشخصات مازراتی گرن توریسمو ۲۰۱۸ اعلام شد

هرچند مازراتی هنوز عــکس واضحی از فضای داخلی گرن توریسمو ۲۰۱۸ منتشر نکرده؛ اما گفته شده اســت که در داخل کابین از یک صفحه نمایش ۸.۴ اینچی لمسی سازگار با اپل کارپلی و اندروید اوتو بهره‌گیری شده اســت. سیستم صوتی این مدل از برند مشهور هارمن کاردون اســت. تغییرات دیگر کابین شامل اســتفاده از تزیینات آلومینیومی فورج کاری شده و همچنین کنترلرهای جدید برای سیستم رسانه‌ای و سرگرمی خودرو هستند. در انتها، مازراتی اعلام کرده اســت کلیدی در کنسول مرکزی این خودرو و در کنار اهرم تعویض دنده تعبیه شده که با اســتفاده از آن می‌توان حالت‌های مختلف رانندگی را انتخاب کرد.

قیمت این محصول فعلا اعلام نشده اســت؛ ولی زمان عرضه‌ی آن به بازار از اوایل ســال ۲۰۱۸ خواهد بود که انتظار می‌رود جزئیات قیمت و امکانات دقیق خودرو در همان زمان اعلام شوند.  

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته مشخصات مازراتی گرن توریسمو ۲۰۱۸ اعلام شد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما