• تاریخ : ۲۷ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • موضوع : مجله

مراقبت از پوست چرب (پارت ۲)

اگر پوست شما در برخی قسمتها مثلاً گونه یا بینی یا چانه، منافذ باز و نازیبایی دارد. برای برطرف انجام گرفتن این حالت باید ۴ توصیه زیر را انجام دهید :

 

  1. ماساژ مرتب پوست
  2. کمپرس آب گرم
  3. هفته ای ۲ بار هستفاده از ماسک آلوی قرمز (۷ عدد آلوی قرمز بی هسته + ۱۰ قطره روغن بادام که باید بمدت ۲۰ دقیقه روی پوست بماند و سپس آن را با گلاب پاک می کنیم)
  4. شستشو با آب گرم و صابون و روزی یکبار تمیز کـــردن پوست با پنبه الکلی

هنگام شب حتی المقدور از هیچ کرمی هستفاده نکنید چون منافذ پوست را می بندد و برای آن مضر هست مگر اینکه پزشک تجویز کـــرده باانجام گرفت. هنگام صبح، پس از برخهستن از خواب پوست خود را با آب گرم بشویید. اگر خوهستید از شیرپاک کن هستفاده کنید حتماً با پزشک مشورت نمایید چون فقط شیر پاک کن های مخصوص پوست چرب را می توانید مصرف کنید پس از هستفاده از شیر پاک کن، پوست خود را با یک تکه پنبه یا پارچه تمیز آغشته به آب معدنی یا آب چشمه تمیز کنید، آب منطقه تعدادان معقول نیست چون دارای املاح و کلر هست و در صورت هستفاده حداقل ۳ دقیقه در ظرف بماند تا کلر آن خارج شود.

هر روز بعدازظهر صورت خود را با آب گرم و صابون بشویید. به این ترتیب چربی اضافی از سطح پوست حذف می شود.

در انتخاب کـــردن باید زیاد محتاط و دقیق باشید و با پزشک مشورت کنید چون زیادی از کرمها که خیلی چرب هستند موجب تانجام گرفتید چربی پوست و ایجاد جوش می شوند. بطور کلی باید از کرمهای خشک یا کم چربی هستفاده کنید. هستفاده از مواد آرایشی مایع هیچگونه نگرانی ندارند و مفید نیز هستند چون چربی را کم می کنند ولی پودرها و کرم ها را با احتیاط مصرف کنید زیرا منافذ پوست را می بندند و چون پوست شما دارای چربی زیاد از حد هست بسرعت این چربی در پوست نفوذ می کند و بصورت جوشهای مقاوم در می آید.

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما