• تاریخ : ۲۱ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت تعلیم‌وپرورش گفت: مدارس کانون تمرکز سرمایه‌گذاری‌ها برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی قرار گیرند تا در نهایت با اجرای طرح‌های مراقبتی مدرسه را قطب پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی معرفی کنیم.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
تسنیم، نادر منصورکیایی صبح امروز در کارگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با رویکـــرد جامعه‌محور در سطح مدرسه که به همت اداره کل تعلیم‌وپرورش آذربایجان غربی برگزار انجام گرفت اظهار داشت: وزارت تعلیم‌وپرورش برای مبارزه با آسیبهای اجتماعی نقشه راهی دارد که در آن راهکارهای معقولی برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی طراحی انجام گرفته هست.
وی گفت: مداخلاتی که در خانومدگی فرد می‌تواند منشأ اثر شود مداخلات زودرس و در سنین شیوع هست که به‌این‌ترتیب سعی انجام گرفته با برگزاری کارگاه‌های مختلف تعلیمی در مدارس سطح کشور زمینه را فراهم کنیم تا دانش آموزان بتوانند در سنین ابتدایی که خطر شیوع رفتارهای پرخطر در آنها وجود دارد از خود مراقبت کنند.

کیایی افزود: سال گذشته زیاد از ۴۰ درصد مدارس کشور تحت پوشش این تعلیم‌ها قرار گرفتند و در این رهستا تعداد  ۲۰۰ هزار نفر از معلمین و کارکنان تعلیم‌وپرورش و همچنین زیاد از ۲ میلیون نفر از دانش آموزان از تعلیم‌های مراقبتی در برابر آسیب‌های اجتماعی بهره‌مند انجام گرفتند.

مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت تعلیم‌وپرورش عنوان کـــرد: در رهستای گسترش نهضت فرهنگی و اجتماعی پیشگیری در مدارس کشور امسال هفتمین دوره جشنواره نوجوان سالم در مدارس برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مدارس باید کانون تمرکز سرمایه‌گذاری‌ها برای پیشگیری ازآسیب‌های اجتماعی قرار گیرند تصریح کـــرد: امروز طرح‌های پیشگیری ازآسیب‌های اجتماعی در زیاد از ۴۰ هزار مدرسه کشور اجرا می‌شود و امروز این مکان گرد هم آمده‌ایم تا باافتخار این طرح را به‌عنوان یکی از قطب‌های پیشگیری در مدارس کشور تعیین نماییم.

کیایی با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری با مقدمات نیکوی که پیش‌بینی‌انجام گرفته راهکارهای جلوگیری از شیوع  خطر در اختیار پایان مدارس کشور قرارگرفته تا در گسترش رسالت پیشگیری در تعلیم‌وپرورش به‌کار گرفته شوند اظهار داشت: خوشبختانه در همین ابتدای سال تحصیلی دومین موج توزیع محصولات نمایشگاهی در مدارس به‌عنوان پلن گسترده فرهنگی در سراسر کشور اجرامی‌شود.

انتهاي پيام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما