• تاریخ : ۲۵ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

مدیر کمیته بین‌الملل کمیسیون عالی خانومان بسیج با اشاره به برگزاری اجلاس «پکن+۲۰» گفت: شنیده‌انجام گرفته که قرار هست ۱۸۰ نفر برای شرکت در این اجلاس به نیویورک اعزام شوند، بهتر هست مشخص شود هزینه اعزام این افراد از کدام محل تأمین می‌شود؟

خانوم فردا- با اشاره به برگزاری اجلاس پکن + ۲۰ و حضور هیأتی از کشورمان در این اجلاس گفت: شنیده‌انجام گرفته که قرار هست در این اجلاس ۱۸۰ نفر از کشورمان شرکت کنند. در صورتی که این سؤال مطرح هست که آیا در شرایط سیاسی و اقتصادی فعلی اعزام ۱۸۰ نفر به نیویورک صحیح هست؟

 

وی ادامه داد: سؤال دیگر این هست که آیا وضعیت نمایندگان سازمان‌های غیردولتی که قرار هست در این اجلاس به نمایندگی از کشورمان حضور پیدا کنند توسط نهادهای امنیتی مورد بررسی قرار گرفته هست؟

 

عباسی با اشاره به عدم هشدار‌رسانی معاونت امور خانومان ریهست جمهوری در خصوص محتوای گزارشی که قرار هست در اجلاس پکن + ۲۰ ارائه شود، گفت: علت عدم هشدار‌رسانی به آقام و مراجع قانونی از جمله شورای فرهنگی اجتماعی خانومان و خانواده در تایم معقول، قبل از برگزاری اجلاس چیست؟

 

مدیر کمیته بین‌الملل کمیسیون عالی خانومان بسیج خاطرنشان کـــرد: از سوی دیگر معقول هست مشخص شود هزینه اعزام ۱۸۰ نفر به نیویورک از کدام محل تأمین می‌شود؟

 

عباسی ادامه داد: تعداد موضوع باید در خصوص محتوای گزارش کشورمان در اجلاس پکن+ ۲۰ مورد توجه قرار گیرد؛ نکته نخست این هست که گزارش ملی باید متناسب با شاخص‌های مبتنی بر ارزش‌های اسلامی باانجام گرفت نه تساوی از پایان جهات و جای تعجب دارد که نقل کردرانی در خصوص میزان حضور خانومان در پست‌های سیاسی و تصمیم‌گیری به مشاور امور بانوان وزیر کشور سپرده انجام گرفته هست.

 

وی افزود: سؤال دیگر این هست که آیا محتوای بیانیه‌ها و اعلامیه‌هایی که از طرف کشورمان به این اجلاس ارسال انجام گرفته هست با مراجع قانونی هماهنگ بوده هست و در رابطه با موضوع سن ازدواج و خشونت علیه خانومان آیا با اساتید حوزه و دانشگاه و بالاخص علما و فقها مشورت شده هست؟

 

عباسی تصریح کـــرد: بر اساس آئین‌نامه کمیته بین‌الملل شورای فرهنگی اجتماعی خانومان که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی هست این شورا باید در این موارد دخالت کند و معاونت امور خانومان نیز موظف هست قبل از برگزاری اجلاس در این زمینه به شورای فرهنگی اجتماعی خانومان هشدار‌رسانی‌های لازم را انجام دهد.

 

 

 

منبع: فارس

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما