• تاریخ : ۲۲ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: حضور زیاد از حد در شبکه‌های مجازی یکی از دلایل کاهش تمایل افراد برای پیگیری جدی امر ازدواج هست؛ دلیل که با برقراری ارتباط‌ات متعدد نیازهای عاطفی، هشداراتی و ارتباطی خود را ارضا می‌کنند و همین امر انگیزه آنان را برای برخورداری از ارتباطات باثبات و متعهدانه کاهش می‌دهد.

خانوم فردا- دکتر بهمن بهمنی افزود: شبکه‌های مجازی مانند وایبر، واتس‌آپ و فیس‌بوک ابزاری هستند که می‌توان از آن‌ها نیکو یا بد هستفاده کـــرد. برخی از مطالب این شبکه‌ها بازدارنده ازدواج و مروج فساد و بی‌ بند و باری هستند؛ به صورت حتم برخی گروه‌ها در این شبکه‌ها مروج ازدواج هستند که می‌توان از آن‌ها حمایت و محتوا و ساختار شبکه‌های مجازی را هدایت کـــرد.

 

وی خاطرنشان کـــرد: افزایش ارتبا‌ط‌هایی که در فضای مجازی برقرار می‌شود. دروغ، وهم و خیالات هست و موجب اتلاف تایم می‌شود. در واقع هرچه قدر دسترسی افراد تسهیل شود، انگیزه انتخاب دائم کاهش می‌یابد. زمانی که فرد بتواند با افراد مختلف در ارتباط باانجام گرفت و با آن‌ها درباره هر موضوعی حرف بخانومد و مکانیزمی برای رهستی‌ آزمایی مطالب مطرح‌انجام گرفته نباانجام گرفت، تمایل افراد به ازدواج کاهش می‌یابد.

 

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تأثیر عضویت افراد در شبکه‌های مجازی موبایل گفت: در حال حاضر هر یک از اعضای خانواده در منزل از شبکه‌های مجازی موبایل خود هستفاده می‌کنند و باهم حرف نمی‌خانومند و تصمیم‌گیری نمی‌کنند. در نتیجه میزان تجربه موفقیت و شکست آنان کاهش می‌یابد.

 

بهمنی در پایان تصریح کـــرد: هستفاده زیاد از حد از شبکه‌های مجازی به روابط عاطفی با ثبات و دنبال‌دار ضربه می‌خانومد. در حال حاضر حتی روانشناسان اجتماعی و جامعه‌شناسان در این زمینه مطالعه می‌کنند؛ دلیل که روابط غیرحضوری انجام گرفته و جای روابط چهره به چهره و مسئولانه را گرفته هست.

 

 

 

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما