• تاریخ : ۲۳ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

معاون مدیر‌جمهور در امور خانومان و خانواده که برای شرکت در پنجاه و نهمین اجلاس کمیسیون مقام خانوم (پکن+۲۰) روز یکشنبه وارد نیویورک انجام گرفت در یادداشتی به پلن‌های خود در این اجلاس اشاره کـــرد.

خانوم فردا- شهیندخت مولاوردی پس از ورود به نیویورک در صفحه فیسبوک خود در ارتباط با این اجلاس نوشت: امروز نخستین روز اقامت در نیویورک هست و همراهان در حال آماده انجام گرفتن برای دریافت کارت ورود به اجلاس هستند که به دلیل زیادی شرکت‌کنندگان صف‌های طولانی هم دارد.

 

اجلاس رسماً از ۹ مارس آغاز می‌شود و امروز روز جهانی خانوم هست و نهاد خانومان ملل متحد امسال را «توانمند سازی خانومان، توانمندسازی بشریت» نام‌گذاری کـــرده هست.

 

همچنین نشست یک روزه پارلمانی با حضور نمایندگان مجالس قانون‌گذاری کشورها ١١مارس برگزار خواهد انجام گرفت که از ایران دو نفر از خانم‌های نماینده شرکت خواهند داشت. عنوان این نشست پارلمان‌ها برای برابری جنسیتی، نخستویت‌های پکن +٢٠ و فراتر از آن اعلام انجام گرفته هست.

 

طبق پلن‌ای که دیروز نهایی انجام گرفت غیر از نقل کردرانی افتتاحیه در روز دوشنبه ۱۸ اسفند (٩ مارس) که مشابه سال قبل نخستین نفر هستم، در روز سه شنبه (١٠ مارس) در میزگرد وزرا تحت عنوان سرمایه‌گذاری برای برابری جنسیتی و توانمندسازی خانومان و در روز چهارشنبه در میزگرد وزرا تحت عنوان مکانیزم های ملی برای برابری جنسیتی نقل کردرانی خواهم داشت.

 

همچنین هیأت دولتی در روز چهارشنبه (۱۱ مارس) با مشارکت دفتر نمایندگی کشورمان در سازمان ملل در پنلی به معرفی دستاوردهای خانومان ایرانی بیست سال پس از پکن خواهند پرداخت.

 

انجام حدود ١٠ ملاقات و دیدارهای دو جانبه در حاشیه اجلاس و شرکت در صبحانه کاری عالی‌رتبه به میزبانی مدیر اجرایی نهاد خانومان ملل متحد از سایر پلن‌های هیات دولتی ایران هست.

 

تفصیل پلن‌ها را به مرور هشدار‌رسانی خواهم کـــرد با اینکه خواب از سرمان پریده و سرعت اینترنت هم وسوسه‌انگیز هست این مقدار برای امروز کفایت می‌کند…..

 

 

 

منبع: فارس

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما