• تاریخ : ۲۶ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

جشنواره سین هشتم با برپایی زیاد از ۱۰ کارگاه تعلیمی مرتبط با آیین و سنت‌های نوروزی و همچنین فروش محصولات ویژه هدایای نوروزی از پنجم اسفندماه در برج میلاد پایتخت میزبان علاقه‌مندان هست.

خانوم فردا- «سین هشتم» نخستین جشنواره هفت‌سین و هدایای نوروزی هست که بادنبال احیای آداب و سنت‌های ایرانی و توجه به سبک خانومدگی ایرانی اسلامی به گردهمایی هنرمندان و فعالان تولید محصولات فرهنگی  جهت فروش مستقیم و نیز برپایی کارگاه‌های مختلف سبک خانومدگی و سرگرمی کودک و نوجوان به صورت رایگان ؛در آستانه فصل بهار می‌پردازد.

 

جشنواره «سین هشتم» از تاریخ  ۵ تا ١١ اسفندماه جاری  از ساعت ۱۰ تا ۲۱ در طبقات تجاری برج میلاد  پایتخت برگزار می‌شود و قرار هست در این جشنواره کارگاه‌های تعلیمی مختلف در دو بخش بانوان و کودک برگزار شود.

 

برپایی کارگاه تعلیم آداب معاشرت در نوروز، گوهرشناسی، تعلیم سبزه‌های هفت‌سین، فوت فن خانه‌تکانی، نقاشی روی پارچه، فلسفه نوروز و آداب هدیه دادن در نوروز، طراحی سفره هفته سین، گل آرایی و میوه آرایی، تغذیه صحیح در نوروز، مهارت‌های خانومدگی، شیرینی‌های نوروزی و آداب اسلامی در نوروز از جمله این کارگاه‌های تعلیمی هست که از روز سه شنبه ۵ اسفند تا ۱۱ اسفند از ساعت ۱۱ تا ۲۰ در برج میلاد پایتخت برگزار می‌شود.

 

از دیگر بخش‌های این جشنواره، بخش کودک هست که در این بخش کودکان منطقه با قصه‌خوانی مرتبط با عمو نوروز و ننه سرما، فلسفه عمو نوروز، علت چیدن سفره هفت‌سین و شعرهای نوروزی آشنا می‌شوند.

 

تقاضا دارد به منظور هشدار‌رسانی به منطقهوندان عزیز درباره این پلن فرهنگی که با محوریت بانوان هنر و موسسه مهرگان فرهنگ در نظر دارد با همکاری برج میلاد پایتخت نسبت به برگزاری جشنواره «سین هشتم» از تاریخ  ۵ تا ١١ اسفندماه جاری در محل برج میلاد اقدام نماید.

 

«سین هشتم» نخستین جشنواره هفت‌سین و هدایای نوروزی هست که بادنبال احیای آداب و سنت‌های ایرانی و توجه به سبک خانومدگی ایرانی اسلامی به گردهمایی هنرمندان و فعالان تولید محصولات فرهنگی و نیز برپایی کارگاه‌های مختلف سبک خانومدگی و سرگرمی کودک و نوجوان به صورت رایگان ؛در آستانه فصل بهار می‌پردازد.

 

 

منبع: روابط عمومی برج میلاد

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما