• تاریخ : ۳ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله بر اساس یک تحقیق که از سوی کمیسیون سلطنتی تحقیقات هسترالیا انجام انجام گرفته، آمار سوء‌هستفاده از کودکان و آزار جنسی آنان در این کشور نشان می‌دهد که نهادهای عمومی و مدنی نتوانسته‌اند چنان که باید، از کودکان در برابر این آسیب‌های اجتماعی محافظت کنند.


این رویداد را نه صدا و سیمای جمهوری اسلامی و نه هیچ رسانه داخلی منتشر کـــرده هست. این بخشی از گزارش شبکه بی بی سی جهانی از هسترالیهست.


«رادیو زمانه» (سایت مستقر در هلند) به گرازش از بی بی سی نوشت:


” بی‌بی‌سی جهانی ضمن انتشار نتایج این تحقیق که در طول پنج سال از سوی عالی‌ترین مرکز تحقیقات عمومی هسترالیا انجام انجام گرفته، گزارش کـــرده هست که این تحقیق بر اساس شهادت زیاد از هشت هزار کودک قربانی آزار و سوء‌هستفاده هست.


بر اساس این گزارش، کودکان مورد اشاره اغلب در مدرسه‌ها، کلیساها و باشگاه‌های ورزشی مورد آزار و سوءهستفاده قرار گرفته‌اند.


نتایج این تحقیق همچنین نشان می‌دهد زیاد از ده‌ها هزار کودک در طول سال‌ها در موسسه‌ها و نهادهای عمومی هسترالیا اذیت و آزار جنسی انجام گرفته‌اند، به شکلی که تعیین عدد دقیق قربانیان این آزارها عملا ممکن نیست.


گروه گردآورنده این تحقیق همچنین تاکید کـــرده هست جدای از گفت‌وگو با ۱۵ هزار نفر درباره داشتن تجربه آزار دیدن جنسی و شهادت زیاد از هشت هزار کودک قربانی آزار و اذیت جنسی، هزار و ۳۰۰ نامه هم از کودکان قربانی در سراسر هسترالیا دریافت کـــرده‌اند.


به دنبال انجام این پروژه تحقیقاتی و انتشار نتایج آن، تاکنون زیاد از چهار هزار موسسه و نهاد عمومی در هسترالیا متهم انجام گرفته‌اند که نتوانسته‌اند از کودکان در برابر آزار و اذیت جنسی محافظت کنند.”


در ابتدا لازم به ذکر هست که «پدوفیلیا» (pedophilia) یا «سوءهستفاده جنسی از کودک»، یکی از بدترین انحرافات جنسی و اخلاقی هست که منجر به شکنجه جسمی و روحی کودکان معصوم می‌شود و آثاری که در قربانی باقی می گذارد، تا آخر عمر از بین نمی رود. در واقع، پدوفیلیا جنایت ضدانسانی در حق کودکان بی‌دفاع و بی‌پناه هست که توانی برای دفاع از خود در برابر متجاوز ندارند.

مجسمه نمادین شیطان و کودکان در محوطه مجلس ایالتی آرکانزاس!

بر اساس گزارش‌های متعدد مناسک آزار جنسی کودکان در حلقه‌های شیطان‌پرستی رواج دارد


در سال ۲۰۰۸، «جفری اپستین»، سرمایه دار مشهور آمریکایی که دوست نزدیک شماری از قدرتمندترین آقاان عالم سیهست در آمریکا بوده، به واسطه تشکیل باندی برای سوءهستفاده جنسی از کودکان زیر سن قانونی، محکوم انجام گرفت. نکته تلخ و قابل تامل این که او بابت این جرم سنگین، تنها به ۱۳ ماه خانومدان محکوم انجام گرفت و زیادی از منابع رسانه ای غربی، این حکم سبک را مربوط به حمایت‌های انجام گرفتیدی می دانند که اپستین پشت سر خود دارد.اپستین تیمی از قاچاقچیان انسان را در اختیار داشت که دخترانی در حدود ۱۲ سال را برای سرویس دادن به دوستان قدرتمند او در ملک شخصی‌اش موسوم به «جزیره عیاشی جمعی»(Orgy Island) واقع در جزیره خصوصی ۷۲ هکتاری او به نام «سنت جیمز کوچک» در مجموعه جزایر ویرجین ایالات متحده، انتقال می دادند.یکی از دوستان معروف و پرنفوذ اپستین، «ویلیام جفرسون کلینتون» یا همان «بیل کلینتون»، چهل و دومین رییس جمهور ایالات متحده از حزب دموکرات هست. طبق گزارش تحقیقاتی «مالیا زیمرمن»، در شبکه رویدادی فاکس نیوز (۱۳ می ۲۰۱۶)، بیل کلینتون با جت شخصی اپستین که به نام «لولیتا اکسپرس» شناخته می شود، دست کم ۲۶ بار به جزیره شخصی او سفر کـــرده هست (Lolita در فرهنگ امریکایی به دختربچه‌های زیر سن قانونی نقل کرد می‌شود که سوژه لذت جنسی قرار می‌گیرند). به نوشته خانم زیمرمن، کلینتون در دست کم ۵ مورد از این سفرها، حتی تیم امنیتی محافظ خود را هم اصطلاحا «پیچانده» هست. یکی از فرم های پروازی که به مقصد جزیره «عیاشی» اپستین پر انجام گرفته هست و در گزارش فاکس نیوز آمده، به وضوح نام کلینتون را هم جز سرنشینان پرواز نشان می دهد.
در اسناد ضبط انجام گرفته از ملک شخصی اپستین توسط پلیس فدرال، دفترچه تلفنی یافت انجام گرفت که در آن آدرس ها ایمیل مختلف و ۲۱ شماره تلفن از بیل کلینتون به ثبت رسیده بود.«ویرجینیا رابرتز»، یکی از دخترانی که علیه اپستین شهادت داد، در دادگاه گفت که فیلم های اعمال شنیعی که افراد قدرتمند و سرشناس آمریکا در ملک اپستین با او و دختربچه‌های دیگر انجام دادند قطعا وجود دارد، چون همه آن صحنه‌ها توسط دوربین ثبت می‌انجام گرفت.


شوی آمریکایی «دکتر فیل» که توسط یک روانشناس تلویزیونی معروف اجرا می شود، در ۲۱ مارچ ۲۰۱۷، در پلن خود حیاتیانی با اسم مستعار «کندال» داشت که این خانوم ادعا می کـــرد که در زمانی که کودکی خردسال بود، در جزیره اپستین توسط افراد قدرتمند شناخته انجام گرفته آمریکایی، مورد انواع سوءهستفاده و آزار جنسی قرار گرفت. کندال گفت که به محض دنیا آمدن، توسط والدینش که خود در شبکه قاچاقچیان انسان فعال بودند، به«صاحب» خود فروخته انجام گرفت. کندال گفت: ” من زاده دنیای قاچاق انسان هستم.”او در تشریح کودکی وحشتناک خود گفت:


” من مجبور به داشتن روابط جنسی با مشتریان انجام گرفتم. یکی از نخستین خاطرات من این هست که فکر می کـــردم دستمالی انجام گرفتن کودکان خردسال توسط افراد مسن یک امر عادی هست.”


 به نقل کرد او، او حتی یک بار توسط صاحب خود مجبور انجام گرفت که کودکی را بکانجام گرفت. در بخشی دیگر از خاطرات خود، کندال اعتراف کـــرد که در یک موقعیت، توسط صاحب خود مجبور انجام گرفت کودکی ۵ ساله را با جسمی مورد تجاوز قرار دهد:


” پایان عمرم مجبور انجام گرفتم مسافرت کنم، به نقاط مختلف دنیا، در رویدادهای بزرگ شرکت کنم تا با مشتریان ملاقات کنم و به آن‌ها سرویس بدهم. آن‌ها همه به انجام گرفتت پولدار بودند و اعضای برجسته جوامع خود محسوب می انجام گرفتند. گاهی آن ها فقط می خوهستند با من رابطه جنسی داشته باشند و گاهی من را وادار به رابطه با افراد دیگر می کـــردند. به نقل کرد او، اوقاتی که «صاحب» او در کنارش نبود، «مراقب»هایی او را کنترل می کـــردند.

خانومی با نام مستعار «کندال» در شوی دکتر فیل از حلقه قدرتمند «تجاوز به کودکان» در آمریکا گفت


کندال توضیح داد که در بین مشتریان او، مقامات پلیس، ورزشکاران معروف و حتی سیهستمداران ارانجام گرفت ایالات متحده بوده‌اند. خیلی از اوقات، او به کاخ‌هایی بزرگ برده می‌انجام گرفت که در آن، مشتریان فوق ثروتمند به کودکان تجاوز می‌کـــردند، آزارشان می‌دادند و آن ها را شکنجه می کـــردند:


” زیادی از این مشتریان، ستون های جامعه خود بودند.”به نقل کرد کندال، برخی از این مشتریان، مانند خود اپستین، جزایر خصوصی و املاک وسیع داشتند که در آن‌ها با فراغ بال و با مصونیت تکمیل این فجایع را علیه کودکان خردسال انجام می‌دادند.


در سال ۲۰۱۰، «لارا سیلزبی»، مدیر سابق موسسه «نیولایف چیلدرن رفیوجی» (یک موسسه وابسته به کلیسا که در زلزله هاییتی قرار بود کار انتقال بخشی از کودکان یتیم انجام گرفته در زلزله وحشتناک این کشور را به خانواده های معقول در آمریکا انتقال دهند)، به واسطه نقش او در ربودن و قاچاق شماری از این کودکان از یتیم خانه‌ای در «پورتو پرنس» (مرکز هاییتی) به داخل آمریکا و فروختن آن‌ها به مشتریان ثروتمند، دستگیر انجام گرفت.اما نکته زیاد حیاتی این بود که این بار هم یک سیهستمدار پرنفوذ آشنا به پرونده سیلزبی ورود کـــرد و با هستفاده از قدرت خود موجب انجام گرفت که هم جرم این خانوم از «مشارکت در قاچاق انسان» به «نادیده گرفتن قانون در مسافرت به امریکا» تغییر یابد و میزان محکومیت او هم تنها سه روز بعد از ورود این سیهستمدار آمریکایی به هاییتی برای رایخانومی با مقامات هاییتی، به طرز چشمگیر کاهش یافت. آن سیهستمدار که بود: بیل کلینتون!
 


در سال ۲۰۱۶، یک گیمگر معروف انگلیسی و ستاره نوجوان فیلمهای هری پاتر، «الایجاه وود»، در اظهارنظری بهت آور گفت: «هالیوود در تسخیر رسوایی کودک آزاری جنسی مشابه مورد جیمی سَویل هست.» 


درباره جیمی سَویل در ادامه توضیح خواهیم داد.


ادعاها و گزارشها درباره این که پدیده شوم آزار جنسی کودکان در هالیوود تحت یک حفاظت نامریی ولی آهنین وجود دارد، در تعداد سال اخیر به طرز شگفت آوری افزایش یافته هست.


«آن هنری»(Anne Henry) از موسسه «Bizparents»، گروهی که، برای کمک به گیمگران کودک در هالیوود تشکیل انجام گرفته، در سال ۲۰۱۶ در مصاحبه ای با «هالیوود ریپورتر» گفت که همین حالا دست کم ۱۰۰ کودک آزار در هالیوود توسط محافل اداره کننده هالیوود در برابر تعقیب قضایی محافظت می شوند. به نقل کرد خانم هنری ” یک سونامی از دعاوی کودک آزاری جنسی در آمریکا آغاز انجام گرفته هست.”


«کوری فلدمن»(Corey Feldman)، کودک-گیمگر مطرح دهه ۱۹۸۰ و اوایل ۱۹۹۰ که هم در فیلم‌های هالیوودی و هم آگهی‌های تبلیغاتی به یک ستاره تبدیل انجام گرفته بود، اکنون یکی از بزرگترین افشاگران «تجاوز به کودکان» در هالیوود در تعداد سال اخیر بوده هست. او مصاحبه‌های متعدد تلویزیونی در این مورد داشته هست و جمله معروفی با این مضمون دارد که “بچه‌گیم بزرگ‌ترین مشکل گذشته، حال و فردا هالیوود هست. مشکل بزرگ هالیوود، پیرآقاان پولدار و قدرتمندی هستند که دور و بر بچه‌های گیمگر می پلکند.”

کوری فلدمن در حال حاضر

کوری فلدمن، ستاره نوجوان هالیوود(چپ) در کنار زوج هنریش کوری هایم


فلدمن در مصاحبه‌های خود به تفصیل شرح می دهد که چه‌گونه با زوج هنری دوران نوجوانی خود به نام «کوری هایم»(Corey Haim) در پشت صحنه فیلم‌ها مورد سوءهستفاده افراد سرشناس گرداننده هالیوود قرار می گرفته هست.

شاید یکی از نخستین دفعاتی که ماجرای این بعد تاریک از هالیوود به رسانه‌ها راه پیدا کـــرد، زمانی بود که در ۱۹۷۷ «رومن پولانسکی»، کارگردان معروف هالیوود، به اتهام ارتباط جنسی با دختری ۱۳ ساله مورد تعقیب قضایی قرار گرفت و از همان موقع به فرانسه گریخت تا مجازات نشود. او در همه این سال‌ها مورد حمایت چهره های سیاسی، هنری و رسانه‌ای غرب بوده هست؛ از مریل هستریپ تا برنارد کوشنر وزیر خارجه پیشین فرانسه و در نهایت هم از مجازات جرم خود تا به امروز قسر در رفته هست.


رومن پولانسکی در ۱۹۷۷ در جلسه دادگاه/او بعد از گذراندن ۴۲ روز در بازداشت به نحوی از خانومدان گریخت و برای متداوم از آمریکا فراری داده انجام گرفت


اما در ۲۰۱۱، یکی از فاجعه بارترین پرونده‌ها در این زمینه در سال ۲۰۱۱ مثل بمب منفجر انجام گرفت.


«جیمی سَویل»(Jimmy Saville)، یکی از قدیمی‌ترین پلن سازان و مجریان شبکه بی بی سی و از ستون‌های این شبکه، به اتهام سوءهستفاده جنسی از صدها دختر کم سن و سال(حدود ۵۰۰ دختر) در طول تعداد دهه فعالیت خود در بی بی سی، تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.نماینده پارلمان انگلیس از حزب کارگر، «تام واتسون»، در ۲۵ اکتبر ۲۰۱۲، مدعی انجام گرفت که جیمی سویل عضو یک گروه شیطانی متشکل از افراد قدرتمند و بانفوذ و ثروتمند بود که اعضایی از دولت‌های گذشته بریتانیا و نمایندگان سابق پارلمان هم در آن عضویت داشتند.


اما نکته زیاد تلخ و عبرت آموز درباره سیستم قضایی بریتانیا این که بحث‌های مربوط به رفتارها و اعمال سویل نه مربوط به امروز و دیروز، که از تعداد دهه قبل در فضای عمومی و رسانه‌ای بریتانیا مطرح بود. شاید نخستین بار «جانی روتن»(johnny Rotten) ستاره راک دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ بریتانیا، در مصاحبه‌ای رادیویی در ۱۹۷۸ پرده از بخشی از اعمال شوم سویل برداشته بود که ظاهرا مقامات پلیس و قضایی این کشور هیچ توجهی به آن نکـــردند.  جانی روتن در مصاحبه‌ای که در ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۵ با «پیرز مورگن» در شبکه ITV انجام داد، به صآسوده گفت که بابت آن افشاگری خود درباره سویل در ۱۹۷۸، تا مدت‌ها از سوی رادیو بی بی سی تحریم انجام گرفت!

جانی روتن در سال ۱۹۷۸ جیمی سویل را افشاء کـــرده بود


اما شاید رسواترین بخش از عملکـــرد بی بی سی در قضیه سویل، جان باختن دو رویدادنگار این شبکه بود که به واسطه پیگیری‌های مداوم خود درباره فساد پدوفیلیا در این شبکه حکومتی، به طرز تکمیلا مشکوکی کشته انجام گرفتند. «جیل دندو» و «لیز مک‌کین» دو رویدادنگار این شبکه بودند که به طور مجزا پرونده حلقه کودک‌آزاران جنسی در بی بی سی را دنبال می کـــردند و بارها گزارش‌های خود را به مدیران ارانجام گرفت بی بی سی ارایه دادند که با بی توجهی محض آن‌ها رو به رو انجام گرفت.
در ۱۷ مارچ ۲۰۱۵، روخانومامه انگلیسی «گاردین» گزارش داد که بعد از دهه‌ها شایعات، دعاوی و اخبار قوی درباره نقش سیهستمداران و مقامات بریتانیایی در «وست مینیستر»(مرکز لندن که محل تجمع نهادهای حکومتی بریتانیا از جمله پارلمان هست) در لاپوشانی حقایق مربوط به کودک‌آزاری جنسی سیستماتیک در این کشور، بالاخره کار تحقیقات جدی در این مورد توسط کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات از پلیس کلید خورد و برای شروع کار، بررسی ۱۴ مورد شکایت از اسکاتلندیارد در زمینه بی توجهی یا لاپوشانی حقایق در این مورد، در دستور کار قرار گرفت. در سال ۲۰۱۵، موج رسوایی به نام «VIP pedophils» یا «کودک‌آزارهای زیاد معروف» انگلستان را در نوردید. در این سال دست‌کم نام ۳ نماینده سابق پارلمان انگلستان در ارتباط با جرایم جنسی علیه کودکان به رسانه ها راه یافت: ادوارد هیث، سریل اسمیت و هاروِی پروکتور

سریل اسمیت

هاروی پروکتور

ادوارد هیث
در این سال، طبق تحقیقی که توسط وزارت کشور انگلستان انجام گرفت، ۱۴۴ پرونده کودک‌آزاری مرتبط با افراد حیاتی احصاء انجام گرفت.


در ۲۰۱۶، «جان مان»(John Mann)، نماینده پارلمان از حزب کارگر در مصاحبه با گاردین مدعی انجام گرفت که شواهدی محکم از «کودک‌آزاری» در بین افراد حکومتی را در ۲۶ سال قبل به اسکاتلند یارد ارایه داد که متاسفانه بایگانی انجام گرفت و به آن ترتیب اثر داده نانجام گرفت.


در ۲۰۱۶، گزارش‌های مرتبط با رسوایی «رالف هریس»، مجری سرشناس یی بی سی و ITV که در دهه ۱۹۷۰ برای کودکان پلن‌سازی می کـــرد هم منتشر انجام گرفت و به پرونده رسوایی‌های اخلاقی مجریان شبکه دولتی بریتانیا اضافه انجام گرفت.

رالف هریس

رسوایی «کودک آزاری» مجری پلن کودک بی‌بی‌سی!


اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما