• تاریخ : ۱۱ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

1297614 797 لیگ‌ 18؛ پایان اسطوره‌های دهه‌ هشتاد اســتقلال

ورزش سه: قرارداد هر چهار بازیکن قدیمی اســتقلال در پایان لیگ هجدهم به پایان خواهد رسید و شاهد خداحافظی آنها خواهیم بود.

 مجتبی جباری با قراردادی دو ســاله به اســتقلال تهران پیوست؛ پژمان منتظری نیز ابتدای هفته قراردادی دو ســاله با اســتقلالی ها امضا کرده بود تا در دو لیگ هفدهم و هجدهم پیراهن آبی های تهرانی را بر تن کند.

اســتقلال برای لیگ های هفدهم و هجدهم به خوبی تجهیز شده تا در بهترین شرایط برای پایان ۴ ســال ناکامی خود در دستیابی به عنوان قهرمانی لیگ قرار داشته باشد؛ عنوان قهرمانی که با حضور مردان خوش سابقه اســتقلال بیش از همیشه در دسترس اســت و البته هواداران اســتقلال وظیفه دارند تا در جریان فصل پیش رو بیش از همیشه برای انجام نقش خود تلاش کنند. نقشی که می تواند در کامیابی ۴ مرد بزرگ حال حاضر رختکن اســتقلال عنصری کلیدی باشد.

مهدی رحمتی و خسرو حیدری نیز فصل گذشته قراردادهایی سه ســاله با اســتقلال به امضا رساندند تا این دو بازیکن نیز در لیگ های هفدهم و هجدهم با پیراهن اســتقلال در لیگ حضور داشته باشند.

رحمتی در پایان لیگ هجدهم ۳۸ ســاله اســت و خسرو حیدری نیز ۳۶ ســاله خواهد بود. دو خرید جدید اســتقلال نیز شرایطی مشابه این دو بازیکن دارند. منتظری و جباری نیز مانند حیدری در پایان قرارداد خود با اســتقلال ۳۶ ســاله خواهند بود تا چهار ستاره ی درخشان اســتقلال در دهه هشتاد و اوایل دهه ۹۰، در پایان لیگ هجدهم آخرین فصل فوتبالی خود با پیراهن اســتقلال را تجربه کنند.

۴ بازیکنی که در میان هواداران اســتقلال بعد از خداحافظی فرهاد مجیدی محبوبیت فوق العاده ای دارند، احتمالا در اقدامی هماهنگ در پایان فصل آینده کفش های خود را با پایان قرارداد خواهند آویخت تا از همین حالا و فارغ از هر نتیجه ای، لیگ هجدهم یکی از تلخ ترین ســال های فوتبالی هواداران اســتقلال باشد. رحمتی، جباری، حیدری و منتظری در کنار یکدیگر آخرین قهرمانی اســتقلال در لیگ دوازدهم را تجربه کردند و هر یک از این بازیکنان با نمایش درخشان خود سهم پر رنگی در یکی از بهترین اســتقلال های ادوار لیگ برتر داشتند. حضور همزمان این ۴ نفر باعث شد تا اســتقلال در مسابقات آسیایی نیز عملکرد درخشانی داشته باشد. البته نمی توان انتظار داشت این ۴ بازیکن فرم فوق العاده خود در اســتقلال لیگ دوازدهم را تکرار کنند اما مطمئنا حضور این ۴ ستاره در فصل پیش رو، برای منصوریان در لیگ و آسیا یک نعمت بزرگ اســت و کلید موفقیت اســتقلال در دو فصل پیش رو در اتحاد این ۴ بازیکن خواهد بود.

جباری، رحمتی، منتظری و حیدری هر یک نزدیک به ۸ فصل در اســتقلال حضور داشتند و جدایی همزمان آنها در پایان لیگ هجدهم مطمئنا لطمه ی بزرگی برای این تیم خواهد بود و منصوریان که نشان داده آینده نگری در برنامه های او جایگاه ویژه ای دارد، باید برای تکرار بازیکنانی از این دست به فکر راه چاره باشد؛ بازیکنانی که حضور آنها حتی در ســال های پایانی فوتبال بمب تلقی می شود و دو هزار هوادار را در یک عصر تابستانی به ذوق می آورد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته لیگ‌ ۱۸؛ پایان اسطوره‌های دهه‌ هشتاد اســتقلال اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما