• تاریخ : ۲۲ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

قرص ویاگرا برای چیست؟/ تاثیر قرص ویاگرا بر اسپرم


در اغلب آقاها گاه گاهی اشکالاتی در نعوظ دیده می شود که اگر این اتفاق به طور مکرر رخ دهد، احتیاج به درمان دارد. دیابت، فشار خون بالا، مشکلات قلبی، عدم تعادل هورمونی و مسائل مربوط به پروستات عوارض بعضی از داروها به ویژه داروهای ضدفشار خون و روانگردان می باانجام گرفت؛ همچنین اضطراب، افسردگی و عدم اعتماد به نفس از جمله عواملی هستند که احتمال اختلالات نعوظ را افزایش می دهند.ویاگرا با شل کـــردن عضلات آلت تناسلی آقاانه، باعث نفوذ مقدار افزایشی خون به آن انجام گرفته و در نتیجه میزان نعوظ را افزایش می دهد و اغلب برای درمان اختلال نعوظ در آقاان مورد هستفاده قرار می گیرد؛ اما موارد مصرفی دیگری نیز دارد که با نظر پزشک تعین می شود.


بررسی پژوهشگران ایتالیایی نشان داده هست میزان هورمون جنسی تستوسترون در آقاانی که از این دارو هستفاده می کنند، افزایش می یابد.


این قرص به آسودهی و به سرعت از دستگاه گوارش جذب می شود. ویاگرا توسط آنزیم های کبدی متابولیزه می شود و کبد و کلیه در دفع آن نقش دارند. سیلدنافیلم یا وایاگرا به صورت قرص هایی با پوشش آبی رنگِ ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد. 


ویاگرا داروی نسبتا پرعارضه ای هست. طبیعتا همه این عوارض اهمیت یکسانی ندارند و براساس نوع شان حتی می توانند با خطر مرگ همراه شوند. برخی از عوارض جانبی و شایع وایاگرا شامل سردرد، ایجاد قرمزی و احساس گرما در صورت و قسمت فوقانی بدن، ناآسودهی معده، ترس از نور، احساس نبض، آبریزش بینی، احتقان بینی، عطسه های مکرر، تغییرات بینایی، آبی رنگ به نظر رسیدن اجسام و اسهال می شود.


انزال زودرس اختلال جنسی شایعی هست که حدود ۳۰ درصد از آقاان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. همچنین زیادی از آقاانی که از نظر بالینی، دچار اختلال انزال زودرس نمی‌باشند نیز تمایل دارند در هنگام رابطه جنسی، دیرتر ارضا شوند.


ویاگرا در ابتدا برای آقاان سالمندی که دچار مشکلات جنسی هستند، تولید انجام گرفت؛ اما آمارهای اخیر حکایت از آن دارد که از هنگام ورود این دارو به بازار در سال ۱۹۹۸ تعداد موارد تجویز آنها برای افراد زیر ۴۵ سال، ۳۰ درصد افزایش یافته هست.


 حتی زیادی از آقاان جوان که دچار هیچ مشکلی هم نیستند، اذعان می کنند که به مصرف تفریحی این دارو روی آورده اند.


ویاگرا این روزها به عنوان یک نوع داروی تقویت کننده جنسی زیاد مورد هستفاده قرار می گیرد، و بر اساس نتایج تحقیقات دانشگاه کویین، می تواند اثرات سوء بر باروری آقاان داشته باانجام گرفت.


محققین دانشگاه کویین دو آزمایش مختلف را بر روی سلول های اسپرم انجام دادند تا اثر ویاگرا بر روی آنها را بررسی کنند. ابتدا نمونه های اسپرم را در محلول ضعیف ویاگرا قرار دادند تا غلظت خون را بعد از مصرف ۱۰۰ میلی گرم ویاگرا شبیه سازی کنند.


با این کار اسپرم های موجود در محلول فعال تر انجام گرفتند اما در عین حال به ساختار بخش سر اسپرم ها که “آکروزوم” نام دارد، آسیب وارد انجام گرفته بود. آکروزوم حاوی آنزیم هایی هست که موجب تخریب غشای پیرامون تخمک می شوند و راه را برای ورود اسپرم به تخمک و در نتیجه لقاح آماده می کند.


در ادامه این مطالعه، برای بررسی نرخ باروری آقاان و تاثیر پذیری از ویاگرا، مطالعه روی دو گروه از موش های نر ادامه پیدا کـــرد. به یک گروه از موش ها ویاگرا داده انجام گرفت. در نهایت مشخص انجام گرفت موش هایی که ویاگرا مصرف کـــرده بودند ۴۰ درصد کاهش از موش هایی که ویاگرا هستفاده نکـــرده بودند، باعث شکل گیری جنین های لقاح یافته انجام گرفتند.


نتایج این بررسی ها هانجام گرفتاری هست برای کلینیک های باروری که برای درمان بیماران خود و افزایش تعداد اسپرم در انها، مصرف ویاگرا را تجویز می کنند و با این کار به باروری بیمارانشان آسیب می خانومند. افرادی که برای درمان به کلینیک های باروری مراجعه می کنند، با مشکلات باروری درگیر هستند و تجویز دارویی که ممکن هست مشکل را وخیم تر کند، راه حل درستی به نظر نمی رسد.


از طرفی نگرانی هایی نیز در رابطه با اثرات طولانی مدت مصرف تفریحی ویاگرا وجود دارد. دلیل که این روزها مصرف ویاگرا نیز تبدیل به نوعی اعتیاد انجام گرفته هست، امروزه ویاگرا تبدیل به دارویی انجام گرفته هست که به صورت تفریحی مانند مخدرهایی مثل کوکائین مصرف می شود که این امر ممکن هست در فردا منجر به بروز برخی عوارض در فرد شود.


۸ توصیه حیاتی درباره ویاگرا!


۱- هستفاده از این دارو در افراد مسن، خصوصا کسانی که از داروهای خاصی مثل نیترات ها (که در داروهای بیماران قلبی کاربر دارد)، هستفاده می کنند، باید با نظر مستقیم پزشک مربوطه و تجویز او صورت گیرد. در غیر این صورت می تواند مخاطره آمیز باانجام گرفت.


۲- در صورتی که نعوظ افزایش از چهار ساعت به طول انجامد، به دلیل احتمال آسیب به آلت تناسلی، مراجعه به پزشک ضروری هست.


۳- مصرف سیلدنافیل در بیماران مبتلا به اختلالات خونریزی یا زخم معده بایستی با احتیاط صورت گیرد.


۴-در صورتی که در خلال نزدیکی، علائمی چون منگی، گیجی، تهوع یا دردهای قلبی (درد سینه، احساس سفتی و فشار در سینه، رختی، کزکز و درد قفسه سینه یا شانه و فک تحتانی) در مصرف کننده پدید آمد، از ادامه فعالیت جنسی باید خودداری کـــرد و سریعا به پزشک مراجعه کـــرد.


۵- مصرف افزایش از یک قرص سیلدنافیل در روز توصیه نمی شود.


۶- در صورت مصرف اتفاقی زیاد از مقادیر توصیه انجام گرفته، بیمار را باید سریعا به بیمارستان منتقل کـــرد.


۷- دارو را باید دور از نور و رطوبت در دمای زیر ۳۰ درجه سانتیگراد، درون جعبه دربسته نگهداری کـــرد.


۸- با توجه به احتمال بروز عوارض قلبی انجام گرفتید ناشی از مصرف این دارو، توصیه می شود که فقط تحت نسخه پزشک مصرف شود. حیاتیترین توصیه این هست: «هیچگاه از سر تفنن یا کنجکاوی این دارو را مصرف نکنید.» 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما