• تاریخ : ۳۰ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

قابل توجه خانوم ها:لاک زدن چاقتان می کند

 

همیشه حرف از چاقی یا لاغری به میان می آید گوش ها تیز میشود توما می گویند اگر می خواهید خانوم ها را از کاری منصرف کنید، آن را عامل چاقی معرفی کنید! البته ما چنین قصدی نداریم. در طول تاریخ خانوم ها با حنا و دیگر رنگ ها، ناخن های خود را رنگ زده و زیباتر کرده اند. امروزه حنا جای خود را به انواع لاک ها داده اســت. بدون شک عمل لاک زدن تغییری در وزن بدن ایجاد نمی کند. دردسر از یکی از مواد موجود در لاک ناشی می شود که در بدن نفوذ کرده و عملکرد هورمون ها را به هم می ریزد و باعث چاقی می شود.

 

نتایح پژوهشی که محققان دانشگاه دوک ایالات متحده ی آمریکا با همکاری Environmental Working Group انجام داده اند، مشخص کرده اســت که یکی از ترکیبات لاک های جدید به نام تری فنیل فسفات (tphp) باعث ایجاد اختلال در عملکرد هورمون ها شده و زمینه ی چاقی را فراهم می سازد.محققان تری فنیل فسفات ۱۰ لاک مختلف را بررسی کرده و متوجه شدند که در هشت لاک از این ترکیب وجود دارد.

 

جالب اینجاســت که، روی برچسب ترکیبات دو مارک از این هشت مارک، اشاره ای به وجود این ترکیب شیمیایی نشده بود.تری فنیل فسفات موجود در لاک ناخن، در عملکرد پروتئین مرکزی تنظیم کننده ی متابولیسم بدن و تولید سلول های چربی اختلال ایجاد کرده و به اضافه وزن و چاقی کمک می کند.

 

محققان در بررسی های انجام شده متوجه شدند که، این ترکیب شیمیایی در ادرار خانوم های شرکت کننده به صورت دی فنیل وجود دارد.محققان قبل و بعد از لاک زدن از شرکت کننده ها نمونه ی ادرار گرفـــــتند. آنها مشاهده کردند که ۱۰ تا ۱۴ ساعت بعد، میزان تری فنیل فسفات در ۲۶ خانوم شرکت کننده به میزان حدود هفت برابر بیشتر شده اســت.

 

لاک و اختلال در هورمون ها
تری فنیل فسفات یک ترکیب ایجاد کننده ی اختلال در غدد درون ریز اســت که در تولید محصولات پلاســتیکی اســتفاده می شود.این ماده بعد از لاک زدن در بدن نفوذ می کند و در عملکرد طبیعی هورمون ها اختلال ایجاد می کند. این مسئله قابل تامل اســت که لاک ناخنی که خانوم ها و دخترهای جوان و نوجوان به وفور اســتفاده می کنند، عاملی برای ایجاد اختلال در عملکرد غدد درون ریزاســت.بنابراین به نظر می رسد، بهتر باشد خانوم ها و دختران جوان از زیاده روی در لاک زدن بپرهیزند و زیبایی ناخن ها توسط لاک را به مناسبت های خاص اختصاص دهند.

 

فال روزانه یکشنبه 28 خرداد 1396 قابل توجه خانوم ها:لاک زدن چاقتان می کند

این مطلب از وب سایت بزرگ توما درج گردیده اســت

نوشته قابل توجه خانوم ها:لاک زدن چاقتان می کند اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما