• تاریخ : ۶ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : ریپور

713181 775 فیلپین شایعات درباره وخامت حال رییس جمهورش را رد کرد

در پی عدم حضور رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین در انظار عمومی برای مدت زمانی نامعمول و طرح شایعاتی درباره وضعیت سلامتی او، سخنگوی دولت فیلیپین امروز سه شنبه این شایعات را رد کرده و وضعیت سلامتی دوترته را خوب ارزیابی کرد.

به نقل ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رودریگو دوترته با وجود آنکه به داشتن مشغله کاری دولتی فراوان و سخنرانی‌های طولانی و گاهی اوقات چند سخنرانی در یک روز مشهور بود اما طی روزهای اخیر در انظار عمومی ظاهر نشده و این موجب شایعاتی درباره وضعیت سلامتی او شده اســت.

او آخرین بار یک هفته پیش در انظار عمومی حضور پیدا کرده بود. این کنجکاوی زمانی بیشتر شد که غیبت او همزمان با بزرگترین بحران دوره ریاســت جمهوری او یعنی درگیری نظامی با تروریست‌های داعش در جنوب این کشور که وارد ششمین هفته خود شده، صورت گرفـــــت.

ارنستو آبلو، سخنگوی ریاســت جمهوری فیلیپین به خبرنگاران گفت: در درجه اول باید بگویم او زنده و بسیار حالش خوب اســت و سرش شلوغ بوده تا کارهایی که لازم اســت انجام دهد.

او ادامه داد: همانطور که می‌دانید او خیلی زیاد در انظار عمومی ظاهر می‌شد اما عدم حضور او در مقابل دوربین‌ها برای مواقعی اســت که بخواهد کارهای دفتری انجام دهد، اسناد را امضاء کند، مطالعه داشته باشد، مشورت کند و عملا سر او شلوغ باشد.

وی گفت: یک چیز خیلی حیاتی این اســت که رئیس جمهور از هر اتفاقی که می‌افتد آگاهی دارد و مرتبا در جریان قرار می‌گیرد و به این منظور همه چیز را می‌خواند و گوش می‌دهد و از همه چیز باخبر اســت.

این در حالیست که دوترته قرار اســت امروز با اعضای کابینه دولتش دیدار کند و در مراسمی در کاخ ریاســت جمهوری در مانیل به مناسبت عید فطر حضور پیدا کند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته فیلپین شایعات درباره وخامت حال رییس جمهورش را رد کرد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما