• تاریخ : ۲۲ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت تعلیم‌وپرورش با تشریح ویژگی‌های کوله پشتی هستاندارد گفت: هستفاده از کوله‌پشتی سنگین می‌تواند موجب بی‌حسی عضلات یا فلج شانه‌ای شود.

به گزارش خانوم فردا، به گرازش
از
تسنیم، کوله‌پشتی یکی از وسایل مورد هستفاده توسط دانش‌آموزان هست و ۸۵ درصد آنها از کوله‌پشتی هستفاده می‌کنند، وخانوم نامعقول و هستفاده از کوله‌پشتی غیرهستاندارد می‌تواند باعث اختلال در ستون فقرات و تغییرات در اندام دانش‌آموزان شود.
معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت تعلیم‌‌وپرورش، پژوهشی را در رابطه با کوله پشتی دانش‌آموزان انجام داده هست و قرار هست تعلیم‌های لازم به خانواده‌ها برای خرید کوله پشتی هستاندارد ارائه شود.

مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت تعلیم‌وپرورش با اشاره به اینکه در حال تدوین دستورالعمل کوله‌پشتی هستاندارد هستیم، گفت:‌ پلن تعلیمی در این باره از طریق تلویزیون تعاملی تعلیم‌وپرورش تهیه انجام گرفته هست همچنین مدیران مدارس و معلمان را در مرحله نخست تعلیم خواهیم داد و از طریق انجمن نخستیا و مربیان تعلیم لازم به خانواده‌ها ارائه خواهد انجام گرفت تا کوله‌‌پشتی‌های هستاندارد را خریداری کنند.

وی درباره کوله‌پشتی هستاندارد عنوان کـــرد: کوله‌پشتی هستاندارد باید سبک و دارای قسمت‌های مختلف برای وسایل باانجام گرفت به طوریکه بتوان به صورت متقارن از هر دو سمت رهست و چپ آن هستفاده کـــرد تا فشار افزایشی به هیچ قسمتی از شانه و کمر وارد نشود. کوله پشتی باید بندکمری داشته باانجام گرفت و در قسمت‌های مختلف آن مانند پشت و بندها از اسفنج هستفاده انجام گرفته باانجام گرفت همچنین بندهای شانه آن پهن باانجام گرفت. هستفاده از یک بند در کوله پشتی و هستفاده از کوله‌پشتی با بندهای نازک باعث افزایش فشار به شانه و ستون فقرات و ایجاد درد می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت تعلیم‌وپرورش عنوان کـــرد: اشیا سنگین باید به طوری در کوله پشتی چیده شوند که نزدیک به بدن قرار بگیرند، اشیا با وخانوم متوسط در قیمت میانی و اشیا سبک در جلو باشند همچنین کوله‌پشتی و محتویات آن نباید افزایش از ۱۰ درصد وخانوم فرد باانجام گرفت مثلا اگر فردی ۶۰ کیلوگرم هست باید کوله‌پشتی نباید سنگین‌تر از ۶ کیلوگرم باانجام گرفت.

حمیدی ادامه داد: در برخی مواقع هستفاده از کوله‌پشتی سنگین می‌تواند موجب بی‌حسی عضلات یا فلج شانه‌ای شود در چنین شرایطی بهتر هست فرد کوله را زمین گذاشته برای تعداد دقیقه هستآسوده کند و حرکات کششی داشته باانجام گرفت.

وی گفت: متداوم نقل کرد‌ایم که کتاب های درسی دانش‌آموزان برای آنها کافی هست اما برخی مدارس تاکید به هستفاده از کتاب‌های کمک تعلیمی دارند و این مسئله در مدارس خاص حادتر هست در چنین شرایطی بهتر هست مدارس کمدی را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند که مجبور نباانجام گرفت وسایل را با خود ببرند و بیاورند.


انتهای پیام/ ۹۳۰۶۱۰

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما