• تاریخ : ۲۸ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجلهمسئله «فرهنگ» به عنوان یک نخستویت زیاد حیاتی کشور : فرهنگ شامل ادبیات، هنر، سبک خانومدگی، رفتار و اخلاق اجتماعی هست و دستگاههای فرهنگی در پایان این بخشها مسئولیت و وظیفه دارند.


رهبر معظم انقلاب : بنده طرفدار جزم‌اندیشی، فشار و اختناق در عرصه فرهنگ نیستم بلکه به آزاداندیشی اعتقاد راسخ دارم اما آزاداندیشی به معنای ولنگاری و اجازه دادن به دشمن برای لطمه زدن نیست.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به انجام اغلب کارهای نیکو و مفید کشور به‌دست جوانان مؤمن و انقلابی این سؤال را مطرح کـــردند که دلیل باید تئاتر یا فیلمی تولید شود که تیشه به ریشه ایمان این جوان بخانومد؟


رهبر انقلاب اسلامی، عملکـــرد دستگاههای فرهنگی را در هر دو سطح «آفندی» و «پدافندی» ضعیف ارزیابی کـــردند و با تأکید بر اهمیت پرداختن به عرصه‌های متنوع فرهنگی و همچنین در نظر گرفتن انگیزه‌ها و سوابق شخصیتهای فرهنگی، افزودند: آیا نباید مسئولان فرهنگی، آن کسی را که عمرش را در خدمت به دین و انقلاب اسلامی گذرانده به فردی که در پایان عمر خود قدمی در راه دین و انقلاب برنداشته و حتی گاهی ضربه نیز زده هست، ترجیح بدهند؟


حضرت آیت الله خامنه‌ای : در فرهنگ باید روحیه آزاداندیشی همراه با پلن‌ریزی عادلانه وجود داشته باانجام گرفت و با هدایت و کمک به رویشهای نیکو جلوی ضربات فرهنگی گرفته شو

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما