• تاریخ : ۹ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله


گروه رویدادي : پیش از بارداری

تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۷ – ۲۳:۰۹

كد :۷۵۳۲۴

علت عصبانیت قبل از پریودی/ دلیل قبل از پریود کسل و بداخلاق می شوم؟!


زیادی از خانم ها پیش از قاعدگی دارای مشکلاتی هستند که حتی در صورت انجام گرفتت پیدا کـــردن آنها در فعالیت های روزانه اختلال به وجود می آید .این نشانه ها در افراد مختلف و همچنین در ماه های مختلف دوران قاعدگی از لحاظ نوع و یا انجام گرفتت با یکدیگر متفاوت می باانجام گرفت.به نشانه هایی که پیش از قاعدگی برای شما رخ می دهد سندرم پیش از قاعدگی نقل کرد می شود که امکان دارد یک هفته پیش از خونریزی دیده شود و یا حتی بعد از آن هم ادامه داشته باانجام گرفت.برخی از علامت ها را در این مکان ذکر می کنیم :

چون تعداد مشکل به طور با هم برای خانم ها به وجود می آید به همین دلیل به آن سندرم نقل کرد می شود.


تغییرات ایجاد انجام گرفته در خلق و خو : این مشکلات ممکن هست به صورت کسلی، پرخاشگری، سستی و زودرنجی، بی خوابی و تمرکز نداشتن و یا تحریک پذیری بالا اشاره کـــرد. از جمله تغییرات جسمانی می توان به احساس تهوع، تغییرات اشتها، احساس سنگینی در لگن، احساس پری در پستان ها، تغییرات در پوست و … اشاره کـــرد.


از حیاتی ترین دلیل ایجاد این اتفاقات به هم خوردن تعادل در ترشح هورمون های هستروژن و پروژسترون می باانجام گرفت. بهتر هست بدانید که در طول ماه هستروژن ترشح می شود که مقدار آن پیش از تخمک گذاری افزایش می شود و تخمدان ها نیز پروژسترون تولید می کنند. در این ماه نیز سطح پرولاکتین بالا می رود این هورمونی هست که پستان ها را تحریک می کند.


برای اینکه بتوانید سندرم پیش از قاعدگی را کنترل کنیم باید به موارد زیر اشاره کـــرد :

بهتر هست در این مدت افزایش به رژیم غذایی خود دقت داشته باشید و حجم وعده های خود را کم کنید ولی تعداد آن را افزایش دهید و مصرف مایعات را افزایش کنید و سعی کنید کاهش کافئین مصرف کنید .به هیچ عنوان در این دوران دخانیات مصرف نکنید .

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما