• تاریخ : ۹ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مجله


گروه رویدادي : دنیای خانومانه

تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ – ۱۱:۰۷

كد :۷۵۵۲۱

علت تیرگی واژن/ رفع تیرگی ناحیه تناسلی با روشهای طبیعی!


افراد متعددی، مخصوصا آنهایی که پوست سبزه‌تری دارند، از پوست تیره‌ی شرمگاهی خود ناآسودهند. ناحیه‌ی شرمگاهی، محدوده‌ی بین ران‌ها را گویند، جایی که ممکن هست به هنگام پوشیدن مایو نمایان انجام گرفته و باعث خجالت شما شود. اما نباید نگران چیزی باشید، این یک موضوع نرمال هست. حتی برای نواحی دیگر بدن مانند زیر بغل‌ها هم اتفاقی طبیعی هست.تیره انجام گرفتن پوست واژن، ممکن هست به دلایل مختلفی روی دهد، مخصوصا به دلایل ژنتیکی که نقش پر رنگی هم دارد. ساده‌ترین دلیل این اتفاق، این هست که بعضی‌ها در این نواحی رنگدانه‌های افزایشی نسبت به دیگران دارند. اما عوامل دیگری همچون اصطکاک منظم در بین افراد چاق، بیماری‌های پوستی، ابداًح مرتب موهای زائد، و قرار گیری زیاد از اندازه در معرض آفتاب نیز، از عوامل موثر دیگر این اتفاقند.


همچنین ممکن هست در محدوده‌ی شرمگاهی شما، تعریق، و انباشت سلول‌های آقاه رخ دهد، شاید هم از اینرو شاهد تیرگی پوست این قسمت از بدن خود هستید.


راه‌های روشن کـــردن پوست شرمگاهی

برای روشن کـــردن محدوده‌ی بین ران‌هایتان، تعداد راه طبیعی که در آنها از موادی که همین حالا در خانه‌تان پیدا می‌شود هستفاده انجام گرفته هست وجود دارد:


آب لیمو: لیمو دارای خواص سفید کنندگی طبیعی هست. می‌توانید آنرا مستقیما به پوستتان بمالید، به صورت حتم از نواحی حساس دور نگاهش دارید. همچنین می‌توانید آنرا با چیزهای دیگر همچون عسل، شیر خشک، و روغن بادام نیز مخلوط کنید، تا ترکیبی برای روشن کـــردن پوستتان بسازید.
عصاره خیار: همچنین می‌توانید از عصاره‌ی خیار، یا برش‌های خیار هستفاده کنید و آنها را مستقیما به نواحی مورد نظرتان بمالید. خیار به روشن انجام گرفتن، التیام سوختگی، و سفت کـــردن پوست کمک می‌کند.
پودر زردچوبه: می‌توانید به منظور سفید کـــردن پوست تیره، پودر زردچوبه را به آب خیار یا آب لیمو بیفزایید.

مهست و آرد نخودچی: مهست، آرد نخودچی، زردچوبه، و شیر را با هم مخلوط کـــرده و آنرا روی نواحی تیره‌ی پوستتان بمالید.
پوست پرتقال: مقداری پوست پرتقال خشک انجام گرفته را جمع کـــرده و آسیابشان کنید. سپس آنرا با آب لیمو مخلوط کنید تا خمیری بدست بیاید، خمیری که پوست را روشن می‌کند!
بادام: تعداد بادام را در طول شب درون آب گرم بخیسانید، و صبح آنها را آنقدری آسیاب کنید که تبدیل به خمیر شوند. سپس خمیر بدست آمده را با مقداری شیر مخلوط کنید و شب به پوستتان بمالید و بگذارید تا صبح روی پوستتان بماند. این کار را به مدت ۲ هفته تکرار کنید.
برگ نعناع: برگ‌های نعناع را خرد کنید و آنها را با یک کرم پوست بدون رایحه مخلوط کنید، سپس به نواحی تیره‌ی پوستتان بمالید.
آب لیمو: توسط مقداری شیر و آب لیمو و خمیر غلیظی درست کنید، و آنرا روی نواحی که می‌خواهید روشن شود پخش کنید.
آب گوجه فرنگی: آب گوجه را با بلغور جو دو سر مخلوط کنید، یا اینکه گوجه‌ی رنده انجام گرفته را با آب لیمو مخلوط کنید. این دو مخلوط نیز به روشن کـــردن پوست کمک می‌کنند.

همچنین ممکن هست صلاح بدانید که از محصولات تجاری که در داروخانه به فروش می‌روند و حاوی مواد تشکیل‌دهنده‌ی سفید کننده هستند هستفاده کنید.


محصولاتی همچون:

ویتامین E

ویتامین C

صابون ال-گلوتاتیون

صابون پاپایا

کرم سفید کننده + روغن بچه


برای پیشگیری از تیره انجام گرفتن پوست شرمگاهی، و کاهش رنگدانه‌ها، می‌توانید این اقدامات پیشگیرانه را هم انجام دهید:


لباس زیر آزاد و نخی بپوشید. نخ، از تعریق زیاد جلوگیری می‌کند، دلیل که گرمای زیادی به خودش جذب نمی‌کند.

از ابداًح موهای زائد شرمگاهی توسط تیغ و حتی لوسیون‌های مو بر برای مدتی دوری کنید. ابداًح، به پوست آسیب می‌خانومد، و باعث زخم انجام گرفتن یا تیره انجام گرفتن آن نواحی می‌گردد. لوسیون‌های مو بر، دارای موادی شیمیایی هستند که به پوست‌های حساس آسیب می‌رساند. برای حذف موهای زائد، وکس کـــردن، گزینه‌ی بهتری هست و مسبب تیرگی پوست هم نخواهد انجام گرفت.

برای تمیز کـــردن محدوده‌ی شرمگاهی خود، از صابونی غیر اسیدی، بدون بو، و ملایم هستفاده کنید.

رژیم غذایی سالمی داشته باشید که حاوی میوه، سبزیجات، غلات سبوس دار، و گوشت بدون چربی هست. از غذاهای چرب و چیلی هم دوری کنید تا پوست نیکوی داشته باشید.

آب زیادی بنوشید، تا سموم بدنتان دفع شود، و در نتیجه پوستی نرم، لطیف و زیبا برایتان به ارمغان بیاورد.

متداوم از ضد آفتاب با حداقل SPF 30 هستفاده کنید، تا بخاطر اشعه‌های خورشید پوستتان تیره نشود.

خیلی خب، دوستان عزیز راه‌هایی که نقل کرد انجام گرفت، ممکن هست از تعدادین روز تا تعدادین هفته طول بکشند تا اثر خود را نشان دهند. پس صبور باشید و دیگر نگران نباشید. این راه‌ها تکمیل سفید کـــردن پوست را گارانتی نمی‌کنند، دلیل که ممکن هست پای عواملی همچون ژنتیک یا اصطکاک مداوم در میان باانجام گرفت، اما بهرحال در بهبود وضع ظاهری پوستتان مفیدند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما